Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...

Lucid dreaming/astraal(lennundus/rännak)/unenöod jms.

Soovitatud postitused

Lucid dreaming, ehk siis selged (või kirkad) unenäod, tähendab unenägude nägemist, ise samal ajal teades et näed und. Nende unenägude ajal on võimalik kõike teha. Sa oled nagu omas maailmas, kus kõik on täpselt nii nagu tahad, sina ise kontrollid kõike. Kusjuures maailm tundub sama reaalne nagu päris, kuigi sa võid kõike teha - lennata, kohtuda suvaliste inimestega, panna kätt asjadest läbi, kujutada ennast suvalisse kohta jne.

 

Rohkem:

http://www.lucidity.com

http://en.wikipedia.org/wiki/Lucid_dreaming

 

Siin kohal mainiks ka, et asja on võimalik õppida.

-

On keegi kogenud? Tegeleb sellega? Arvamusi?


Every good-bye makes the next hello closer..

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Alex

 

 

Lucid dream on unenägu milles isik on teadlik et ta on näeb und samal ajal magamise ajal. Sellises unenäos omad sa kontrolli unenäos olevate isikute üle ja keskkonna üle ja on võimalik saavutada asju , mis on füüsiliselt täiesti võimatud ( hüppad kõrgelt alla , lendad , liigud üli kiiresti )

 

Lucid dream võib tekkida kahte moodi. Dream-initiated unenägu (DILD)- kus inimene loogiliselt järeldab, et tegemist on unenäoga ( tundub midagi väga ebareaalset näiteks), või wake-initiated unenägu (WILD) Ehk siis inimene kes on ärkvel ja magama jäädes ei kao tal ära niiöelda teadvus.

 

 

Lucid dreami on teaduslikult uuritud ja selle olemasolu on hästi kindlaks tehtud.

Uurija Allan Hobson koos oma neurofüsioloogilise lähenemisega on teinud arusaamise lucid dreamingust vähem spekulatiivse valdkonna.

 

 

 

Esimene raamat lucid dreamingust kirjutati selleks, et aru saada selle teaduslikust potensiaalist ( Celia Green's 1968 study Lucid Dreams ). Uurides eelnevat kirjandust selle kohta ja ka uut informatsiooni ja oma kogemustest lähtudes, Green analüüsis põhilisi tunnuseid nende unenägude kohta, ja järeldas seda,et nende unenägude kogemused olid väga erinevad tavalistest unenägudest. Ta ennustas seda, et need on seotud REM unega. Green oli ka esimene, kes viitas sellele , et lucid dream on " vale ärkveloleku " fenomeen.( ehk siis see kui inimene oma arvates ärkab üles, kuid tegelikult näeb und, et ärkab üles)

 

ühesõnaga blablalba ajalugu.....

 

 

Siis on kirjutatud veel , et lucid dreamingut kasutatakse õudusunenägude kaotamiseks, kellel nendega probleeme on.Siis on räägitud, et ajataju on unenäos sama mis ärkvel olekul. Siis on mõni sõna öeldud selle kohta, et lucid dream sarnaneb nägemustele mida näed enne suremist. Noja siis on jälle ajaloost , on öeldud et lucid dream pole mingi uus avastus, see on juba ammu avastatud aga viimastel kümnenditel on see populaarsust võtnud tavainimeste seas.

 

 

Induktsioon meetod

 

Paljud inimesed ütlevad, et on kogenud lucid dreami oma elus, sageli lapsepõlves. Lastel on millegipärast kergem lucid dreami kogeda kui täiskasvanutel. Siiski on lucid dream üks oskus mis nõuab harjutamistl, Niisama lihtsalt mõne teadmisega lucid dreaminguga hakkama saada on ebatõenäoline, selle valdamine vajab ikka õpetust ja rohkem teadmisi. Läbi aja on mitmeid võtteid välja mõeldud, et lucid dreamingut esile kutsuda. Järgnevad nipid on kõige tavalisemad teadmised ja põhitõed mida peaks teadma, et lucid dreami esile kutsuda.

 

Unenägude meeldetuletamine

 

Ehk siis võime oma unenägusid mäletada.Kui sul on hea võime meenutada unenägusid ja sul jäävad need hästi meelde siis see on esimene samm, et lucid dreami saavutada.Hea unenägude meeldejätmisvõime laiendab ka oluliselt teadmisi üldse unenägudest ja inimesed, kes ei suuda meelde jätta unenägusid võivad ka unustada hommikul unenäod kus nad on teadlikud, et nad on unenäos( lucid dream).Parim moodus kuidas meelde jätta unenägusid on pidada unenäo päevikut, kuhu kohe pärast ärkamist kirjutad üles oma unenäod .unenäod peaks kirja panema momentaalselt, sest mida aeg edasi seda rohkem ununeb unenägu.( Ühed ütlevad, et unenägusid on kõige parem meenutada nii , kui momentaalselt tõused istukile kui ärkad ja meenutad mõne minuti.Wikipedia aga ütleb, et kõige parem on meenutada unenägu, kui sa peale ärkamist ei liiguta mitte ühtki lihast ( on veel tõlgendatud seda mingite neuronite stimuleerimisega kehas )

 

 

Reaalsuse testimine

 

Ehk siis reaalsuse kontrollimine.See on kõige tüüpilisem meetod arusaamiseks sellest, kas sa näed und või mitte. Aru saab sellest nii, et osad tegevused/asjad on unenäos teistsugused. Neid tegevusi peaks harjutama siis, kui oled üleval. See tundub imelik, sest sa tead tegelikult, et sa oled üleval. Siiski peab seda tegema sest see harjutab sind ja nii sa lõpuks ka unenäos tuled üldse selle peale, et peaks kontrollima ( OLULINE OSA !!!! )

 

* Lugedes mingit teksti , ning siis eemale vaatama ja siis uuesti lugema teksti ( Tekst unenäos ilmselt oleks teistsugune)

*Vaatama kella (meelde jätma aja), eemale vaatama ja siis uuesti kella vaatama. Nagu ka tekstiga , ilmselt see kellaaeg muutub.

* Lampi lülitama põlema ja kustu .(Valgus unenäos põhimõtteliselt ei muutu kunagi.)

*Peeglisse vaatama, unenäos ilmselt näed ennast udusena või imelikult.

*Käega nina sulgema kinni ja siis üritada hingata läbi selle ( unenäos on see ilmselt võimalik)

* Käte vaatamine. ( Käed näevad imelikud välja ,vahest paistavad läbi ja tekivad mõned näpud juurde ja kaovad mõned näpud ära , seda on kohe märgata et imelikud on)

*Näppude venitamine. ( unenäos ilmselt näpud veninvad pikemaks )

*Hüppamine õhku. ( unenäos tavaliselt gravitatsioon on teistsugune , hüppad kaugemale kõrgemale ja kauem nagu kuu peal , või üldse hakkad hõljuma maa kohal.)

*Lihtsalt ringi vaatamine ( kõik on udune ja ähmane , nagu vee all bbasseinis )

*Võime kõndida läbi seinade.

 

!!!!!! [ siinkohal lisan enda kommentaari, et minu arvates on kõige tõhusam variant see, et võtate ühe kindla reality checki ja teete seda vahest ärkvel olekul niisama, öeldes omaette...kas see on uni või päriselt , mis minu arust on kõige tõhusam on käte vaatamine, soovitan. Käte vaatamisest on kohe aru saada , kui tunduvad normaalsed, vaadake uuesti. Võibolla on ka teised väga tõhusad, aga mina sain suht lühikese ajaga selgeks selle tänu kätele just. Ning teine huvitav asi, mis käte vaatamisel tekib on see, et saad pikendada unes oleku aega - kui uni hakkab ähmuma ja hakkad ärkama , VAATA KÄSI . See hoiab sind unenäos ( testitud ).

 

Unenäo "märgid"

 

See on teine võimalus, mis kuulub ka reality checkingu valdkonda kuidas aru saada, et und näed. [ Mis minu arust on bullshit , sest unenäos tundub seeju reaalne , aga no lugege ikka lihtsalt üle, et on koguaeg teil see teadvuses, see loebki ]

 

 

Tegevused - Ehk siis mingid väga kahtlased juhtumised. Kui mingi ajakirja piltide peal inimesed liigutavad näiteks või siga lendab vms .

Kontekst - Imelikud situatsioonid ja toimumiskohad, näiteks midagi väga futuristliku vms.

Kuju- Näiteks imeliku kujuga majad , inimesed ,autod mis võivad olla moondunud või imelikud soengud,riided või siis näed ennast kolmandas isikus.

Teadvus- Imelikud tunded, emotsioonid , mõtted, kummalised aistingud,muutunud taju

Kohesioon-Näiteks teleportimine ühest kohast teise täiesti järsku

 

 

lucid dreamingu meelespidamine [ Mnemonic induction of lucid dreams (MILD) ]

 

Magama jäämise ajal peab endale meelde tuletama, et kohe hakkad und nägema ja mõtled siis unenäo märkide ja tunnuste peale mida kohe kohe siis unenäos uurima peaksid hakkama.

 

Ärkad-uinud-uuesti Wake-back-to-bed (WBTB)

 

Peaks olema kõige kergem moodus kaasa aidata lucid dreamingu tekkimisele. See tähendab seda, et väga väsinult lähed magama ja siis 5 tunni pärast ärkad üles ( paned äratuse ) Niisiis peale seda koondad kõik mõtted lucid dreamingu peale , oled tund aega üleval ja siis lähed tagasi magama meenutades MILD meetodit, millest rääkisin. Tänu sellele meetodile on saavutatud 60% edu uuringutes lucid dreamis.Sest sellel perioodil muutub see uinumise effekt pikemalt ( no oled nagu unes ja ei ole ka , keha magab aga aju veel tötab ehk ). Ning nii ka kestavad su unenäod iseenesest pikemalt.

 

Tsükli kohandamise tehnika Cycle adjustment technique (CAT)

 

Tsükli kohandamise tehnika mõtles välja Daniel Love, see on päris effektiivne moodus lucid dreami esile kutsumiseks. See tähendab magamistsükli kohandamist nii, et see kutsub esile teadvusust une lõpuosas.Inimene peab hakkama ennast äratama üles 90 minutit enne tema tavalist ärkamisaega. Siis harjutad ennast ärkama varem üles ja edaspidi nendel päevadel, kui ärkad tavalisel ärkamisajal ( mis sul enne oli ) on suurem tõenäosus näha lucid dreami , sest keha on valmis üles ärkama ja see tekitab magamise ajal ( viimased 90 minutit ) erksust ja rohkem "ülevalolekut" , kuigi magad.

 

 

Äratamise-algatus lucid dreamides Wake-initiation of lucid dreams (WILD)

 

" WILD " tekib siis , kui inimene keha on magama jäänud (REM) , sisenedes katkematusse eneseteadvusesse otse ärkvel olekust. Selle saavutamiseks on mitmeid mooduseid. Põhiline asi, mida peab oskama on aru saada une-eelsest seisundist( ma usun, et paljud on seda kogenud, ma ise igatahes päris tihti kui ülev'sinudi), mis tähendab siis seda, et sa päris ei maga aga ei ole üleval ka. Kui inimene koguaeg teadvustab endale seda, et see on see une-eelne seisund siis ta ka siseneb lõpuks unenäomaailma täieliku teadvusega, et see on uni. Ehk siis saab siseneda sellesse maagilisse lucid dreami .

 

On olemas põhi moodused ja " võtme-hetked " , kuna on kõige parem sellesse seisundisse siseneda. Põhimõtteliselt on lihtne seda olukorda tekitada kui oled hästi kaua üleval eksole , aga see on suhteliselt kurnav.Aga no näiteks öösel üles tulla ja siis 15 minutit üleval olla või siis lõunauinakute ajal.Neid tehnikaid on mitmeid, eks igaüks ise ka ma arvan et teab kuidas seda olekut esile kutsuda.Aga no, et mõned nipid siis : 1) loendad midagi(numbreid,lambaid mis iganes) 2)kujutades ette ennast kuskil ronimas 3) ümisedes omaette mingeid tekste,mõtteid 4)mõtiskledes üksikasjalikult 5) seksuaalfantaasiad 6) oma hingamist kontrollides 7) lugedes oma hingetõmbeid, et mõtted mujale ei läheks 8) keskendudes oma kehale varbaotstest peani 9) vaimusilmas mõeldes mingitele " piltidele " ehk tegevustesse ja siis ennast ettekujutamas sinna pilti " sisse hüppamas " ja seal tegutsemas siis 10) hoidma oma keskendumist ja hoidma aju ärkvel aga samas olla piisavalt rahulik, et keha magama jääks.

 

Täpselt, siis kui hakkad magama jääma ( toimub üleminek ärkvelolekust - unne ) , on väga tõenäoline et kogetakse une halvatust ja nö " värinaid " , kiiret vibratsiooni kehas, ning nagu kõrvad läheks lukku ja kuuleksite mingeid kõrgetel sagedustel kõvasid helisid, ning võimalik et ka sellist pöörlemist teistsugusesse keha olekusse/teadvusse. " suikuma teise dimensiooni ". Sageli on ka tunne kukkuda lõpmatuseni läbi voodi , kui unemaailma lähete. Peale seda üleminekut unne võib tunduda, et olete pimedas ruumis kus saate nagu valida , misiganes une stsenaariumi te soovite - lihtsalt keskendudes kõvasti sellesse.Ning mis väga tähtis on, et te ei läheks paanikasse !!! , eriti üleminuke ajal, mis võib tunduda jube , aga see on kõik normaalne .

 

Lucid dreami kestvuse pikendamine

 

Probleem , mis lucid dreaminguga on seisneb selles , et selle kestvus on liiga lühike ja unenägu lõppeb ära. See on eriti pettumust valmistav, kui olete selle peale väga palju aega ja kannatust varunud.Stephen LaBerge käis välja kaks moodust, kuidas pikendada lucid dreamingu kestvust.Esimene tegevus on keerutamine unenäos , tema seisukoht oli see, et tänu keerutamisele hakkavad tööle need aju osad, mis võivad olla seotud REMi aktiivsusega, aidates pikendada REMi aega. Teine tema poolt välja pakutud moodus on käte hõõrumine, mis peaks ajus tunda andma, et inimene hõõrub käsi ja see hoiab ära üles ärkamise. LaBerge tegi katse 34 vabatahtlikuga, ühed siis kes keerutasid , teised hõõrusid käsi ja kolmandad ei teinud midagi.90% inimeste unenägudest pikenesid tänu käte hõõrumisele ja 96% inimeste unenäod pikenesid tänu keerutamisele. Ning ainult 33% unenägudest olid sama pikad , kui nendel kes keerutasid või hõõrusid käsi.

 

 

Ühest teisest foorumist võetud wiki tõlge.


"Kabjad löövad meile musta pori näkku, aga tee ei lõpe otsa sõit ei saa."

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Tahaks kogeda :D


:)

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Okei, aga eesti keeles mugavam ja teised saavad ka lugeda, kes vb inglie keelt nii hästi ei oska:P


"Kabjad löövad meile musta pori näkku, aga tee ei lõpe otsa sõit ei saa."

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

http://www.para-web.org/viewthread.php?tid=935&page=1

http://www.para-web.org/viewthread.php?tid=2584&page=1

2 päris huvitavat linki, siin lugemist palju.

 

Kuulsin sellest Kristiinalt msnis ja see värk hakkas mind kõvasti huvitama.


"Kabjad löövad meile musta pori näkku, aga tee ei lõpe otsa sõit ei saa."

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Olari | ütleb (22:30):

lugesin lucid dreamist täna

([{/\--l Mario l--/\}]) ütleb (22:31):

mis asi?

Olari | ütleb (22:31):

lucid dream

selline unenägu, et sa nagu saad ise aru et oled unes ja saad kõike ise kontrollida teed mis tahad

võid lennata jne

([{/\--l Mario l--/\}]) ütleb (22:31):

ma olen teinud küll nii

Olari | ütleb (22:31):

mis tegid siis?

([{/\--l Mario l--/\}]) ütleb (22:31):

tegelt irl ka jooksed ringi ja lendad

hommikul ärkad all korrusel verisena

Olari | ütleb (22:31):

irw jää vait

([{/\--l Mario l--/\}]) ütleb (22:32):

hüppad trepist alla, jee ma lendan

siis unes on väike aia, tegelt veritsed tühjaks

Olari | ütleb (22:32):

irw

 

 

natuke nalja ka:P aga ma tänaööse proovin äkki õnnestub lucid dreami näha.


"Kabjad löövad meile musta pori näkku, aga tee ei lõpe otsa sõit ei saa."

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas

Sai ka täna (või siis juba eile) öösel proovitud. Tavaliselt ei mäleta üldse, et midagi näeks.. seekord oli unenägusid lausa väga palju. :? Aga Lucid dreaming eriti ei õnnestunud, korra sai käsi vaadatud ja ärkasin ülesse..

 

See asi nõuab küll kõvasti tööd. =/


Every good-bye makes the next hello closer..

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Korra Kogenud :) , väga huvitav kogemus on see .

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Ilgelt mõnus tunne on nii :P

Üldiselt ma olen kassiorgu sõitnud mingi 180mnega sisse Kusjuures ellu jäänud. :torch:

Igast muud manti khm teinud, millest rääkida eriti ei tahaks, khm khm :D


Uus_rasterpilt__4_.bmp

49169619_2350179511881888_6597539902366154752_n.png

Marginaal_2019-05-05_145320.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Olen ise sellist asja kogenud .

Täpsemalt siis, ma olin ühte ja sama unenägu näinud juba korra ja jällegi oli selline, algus oli sama nagu eelmine kord (mingid kollid ajasid bagidega mind kodukandis taga :D) ja sain aru, et see oli unenägu ja lakkasin kartmast .

Nii et läksin neile värdjatele kallale vms. ja ärkasin üles :D

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Ei, see on super fiiling ikka :torch:


Uus_rasterpilt__4_.bmp

49169619_2350179511881888_6597539902366154752_n.png

Marginaal_2019-05-05_145320.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
olen ma maun vms, aga ma saan iga 2 öö tagant unes surma :s

kas kukun pilvelõhkujast alla / jään autoalla vms.

 

Point on ellu jääda khm :torch:


Uus_rasterpilt__4_.bmp

49169619_2350179511881888_6597539902366154752_n.png

Marginaal_2019-05-05_145320.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Külaline blu
ei, asi ongi selles. et ma suren äära :D

mitte mingi enne kukkumist ärkan üles vms.

isegi oma matustel olen käinud :D

 

 

Inimesi ka oli?

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.