Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...

Soovitused arvuti komplekteerimisel

Soovitatud postitused

Tere kaasmaalased

 

Olen ehitamas oma esimest juppidest kokkupandud arvutit ja mõtlesin, et oleks tark küsida enne ostmist nõu targematelt. Hind ei ole kivist ja olen avatud muutustele, mis võivad komplekti kallimaks või ka odavamaks muuta. Kokkuvõttes tahaks siiski võimalikult väikse raha eest kasti, mis veaks ka uuemaid mänge kasvõi halvema graafikaga puhtalt välja.

 

Lisan teema lõppu lingi ostukorvist, mis juba kokku panin. Enda pilgu järgi kokku pannes, peaks kõik omavahel klappima, kuid keegi võiks seda kinnitada. Samuti sooviks teada, kas on mingeid vahejuppe, lisajuhtmeid või jahuteid vaja veel juurde tellida?

 

Kui kellelgi on neid juppe, hea seisukorras, müügis siis olen pakkumistele avatud. Samuti olen nõus ostma tervet komplekti, kui tegu on korraliku kastiga.

https://1a.ee/order/shopping_cart?content=HcjBEcAwCAOwlcDGnGn33yskP51gN%2F3lTymqFsVR3NE0phcdhvICSPOBObE4

 

Ette tänades

Muudetud liikme xksad123'i poolt

[sIGPIC][/sIGPIC]

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Mina isiklikullt soovitan 9400F prose välja vahetada 9600K prose vastu mis on võrdväärne I7 8700K prosega, üks stäkk RAM'i ei teeks paha, võid isegi 8GB vahetada 16 GB stäki vastu - Nende välja vahetamisega tuleb seal juurde cirka ~100-200 euri kuid võid julgelt tunda mõnu mängudes.

 

Kui väga julgeid summasid väga ei taha välja käia, võid uurida ka hinnavaatlusest, seal leidub juppe normaalsete hindadega.

Muudetud liikme Reactive'i poolt

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Ram-i jääb kindlasti väheseks, alates 16gb on normaalne. SSD jääb samuti väikseks, alates 512GB on normaalne suurus kuna 240GB saab päris kiiresti täis. Kindlasti soovitan vaadata ka hinnavaatluse foorumist asju või komplekte


29.08.2020 SEISUGA OLEN OLNUD VAHVEL.NET LIIGE 3650 PÄEVA EHK 10 aastat

 

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas
Mina isiklikullt soovitan 9400F prose välja vahetada 9600K prose vastu mis on võrdväärne I7 8700K prosega, üks stäkk RAM'i ei teeks paha, võid isegi 8GB vahetada 16 GB stäki vastu - Nende välja vahetamisega tuleb seal juurde cirka ~100-200 euri kuid võid julgelt tunda mõnu mängudes.

 

Kui väga julgeid summasid väga ei taha välja käia, võid uurida ka hinnavaatlusest, seal leidub juppe normaalsete hindadega.

 

 

Ram-i jääb kindlasti väheseks, alates 16gb on normaalne. SSD jääb samuti väikseks, alates 512GB on normaalne suurus kuna 240GB saab päris kiiresti täis. Kindlasti soovitan vaadata ka hinnavaatluse foorumist asju või komplekte

 

Tänan tagasiside eest. Arvestan kindlasti sellega, et rammi vähemalt 16GB sisse panna. SSD panin väikse esialgu, sest on olemas 2TB väline kõvaketas, kuhu peale on nvn mängud pandud. Hiljem vajadusel oli plaan lisada mälu, aga unustasin seda mainida. Uurin ülejäänud juppe hinnavaatluse foorumist.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

RAM'i ostma hakkad, siis osta ikka 2x8 GB ("dual channel memory"), mitte 1x16 GB. Kui tahad, et arvuti oleks üldiselt kiire, siis soovitaks muretseda M.2 ketta (emaplaat peab toetama seda), mingi 240GB kuhu installid ainult operatsioonisüsteemi ja programmid. Siis mängude ja muude asjade jaoks võid osta kas SSD (kallim) või näiteks 1TB HDD 7600RPM ketta (suhteliselt odavad).

Kui arvutitest midagi ise väga ei jaga, siis on võimalik ka lasta arvuti kokku ehitada või osta kellegi vana süsteem. Otse poest mingeid prebuilt süsteeme ise ei ostaks kuna seal hoitakse raha kokku sita emaplaadi, RAM'i, toiteploki jms arvelt.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas (muudetud)
RAM'i ostma hakkad, siis osta ikka 2x8 GB ("dual channel memory"), mitte 1x16 GB. Kui tahad, et arvuti oleks üldiselt kiire, siis soovitaks muretseda M.2 ketta (emaplaat peab toetama seda), mingi 240GB kuhu installid ainult operatsioonisüsteemi ja programmid. Siis mängude ja muude asjade jaoks võid osta kas SSD (kallim) või näiteks 1TB HDD 7600RPM ketta (suhteliselt odavad).

Kui arvutitest midagi ise väga ei jaga, siis on võimalik ka lasta arvuti kokku ehitada või osta kellegi vana süsteem. Otse poest mingeid prebuilt süsteeme ise ei ostaks kuna seal hoitakse raha kokku sita emaplaadi, RAM'i, toiteploki jms arvelt.

 

Aitäh tagasiside eest. Nippet näppet tean arvutitest ikka ja oligi plaan ise kokku panna, et saaks oma käega ära proovida selle tegevuse.

 

 

Hetkel olen siis omadega niikaugel, et olen teinud paar pakkumist hv foorumis, kuid pole midagi väga head saanud. Kiiret otseselt pole seega võtan asja rahulikult. Olen mõelnud ka sellele, et ehitaks AMDga arvuti üles hoopis, mis oleks küll ilmselt natuke nõrgem, kuid tunduvalt odavam. Praegu näiteks GIGABYTE B450M DS3H mobo ja AMD RYZEN 5 2600X combo silmapiiril. Arvamused sellisest mõttest?

 

Panin kokku ka ühe komplekti, mis AMDga tundus mõistlik. Korpus puudu ja 2600x pole hetkel saadaval 1a's.

https://1a.ee/order/shopping_cart?content=HcaxAQAgCAOwlwqlCPr%2FX6KZ4sxAbTtelXwJtmgvskj8SIiJQKyepLsVJxc%3D

Muudetud liikme xksad123'i poolt

[sIGPIC][/sIGPIC]

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Väga ruttu küll ei ütleks, vb nüüdseks on asjad kiiremini liikuma pandud? Viimane kord ise pidin küll peale käima ja uurima kuna lõpuks kätte saab


「FAKER」dtjg.mart

 

 

「Ainuke ja ÕIGE skype」dfjg.mart

 

#karvased.ee[/b]

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Sul too emaplaat toetab M.2 SSD'd (see mul endal https://bit.ly/2mpP187 ). Tolle ühendad otse emaplaadiga, pole juhet vaja. Kiirused ka 2 korda paremad kui sellel SSD'l, mille valisid eelnevalt (kõigest 10€ lisa). Soovitan väga. :)

Ma tellisin eelmisel talvel Arvutitargast 1500 EUR'i väärtuses juppe, 2 nädalat ootasin neid... Pidin ise ühendust võtma ja küsima, et mis toimub. Peale toda kõnet hakkasid asjad taas liikuma.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas (muudetud)

Jätkuvalt plaan ise kokku panna seega ei otsigi väga seda lahendust.

 

Sul too emaplaat toetab M.2 SSD'd (see mul endal https://bit.ly/2mpP187 ). Tolle ühendad otse emaplaadiga, pole juhet vaja. Kiirused ka 2 korda paremad kui sellel SSD'l, mille valisid eelnevalt (kõigest 10€ lisa). Soovitan väga. :)

Ma tellisin eelmisel talvel Arvutitargast 1500 EUR'i väärtuses juppe, 2 nädalat ootasin neid... Pidin ise ühendust võtma ja küsima, et mis toimub. Peale toda kõnet hakkasid asjad taas liikuma.

 

Jooksvalt olen hv.ee foorumist ka uurinud juppide kohta ja sain sealt sama soovituse. Vahetasin selle ära, lisaks panin korralikuma PSU. Sain veel soovituseks, et mobo ja videokaart parem sisse otsida.

 

Hetkel siis selline komplekt ilma videokaardi ja emaplaadita.

https://1a.ee/order/shopping_cart?content=HcnBDQAgCATBliCwJ2j%2FfSn%2BJpkQhrafxFP2AZYD%2BYp%2BgKKnLg%3D%3D

 

Ootan ka siit soovitusi ja hoian jooksvalt muutustega kursis. Lõpuks saab äkki masina kokku ka ja saan selle kohta tagasisidet anda, et teised teaks samas hinnaklassis arvutit osta.

 

edit

Sain soovituse sellisele plaadile näiteks

https://www.1a.ee/arvutikomponendid_vorgutooted/komponendid/emaplaadid/msi_b450m_mortar_max

Leidsin hv foorumist ühe kaardi, mis tundub asjalik.

https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=765153

Lisaks viskan hiljem ühe SDD või HDD ilmselt juurde, aga vaatan enne, mis videokaardi sisse sobitab.

Muudetud liikme xksad123'i poolt

[sIGPIC][/sIGPIC]

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Kommentaari lisamiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks peate olema liige

Loo konto

Liituge meie kommuuni uue kontoga. See on lihtne!

Loo uus konto

Logi sisse

On juba konto? Logi sisse siit.

Logi sisse nüüd

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.