Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...

[SUUR ÕPETUS] l6bustank majandab - kuidas rwt ja bottimisega ratsa rikkaks saada

Soovitatud postitused

SUPERVIP

Okei, okei, tegelt peab ikka valge ratsu seljast maha tulema ja käed veits mustaks ka tegema :D . Aga kui asjad tööle saad, hakkab raha kenasti tiksuma.

 

Miks ma üldse sellist asja kirjutan? Aga sellepärast, et elu muutub, tulevad uued tööd/paremad võimalused jms ning on jõudnud kätte aeg, kus rs-seoselised teenimisvõimalused teevad mind vähem jõukaks kui teised mulle saadaolevad variandid.

Tl;dr: mujalt saab sama ajakuluga rohkem pappi, panen rs-s pillid kotti.

 

Enne kui enda järelt ukse kinni tõmban, teen Vahvli seltskonnale priskete kasumite eest väikese kummarduse ühe suure ja pika õpetuse näol. Õpetuses 2 osa: 1. kuidas bottida nii, et raha tuleb aga banne ei tule. 2. kuidas rwt-da nii, et raha tuleb aga banne ei tule.

 

Osa 1: kuidas bottida nii, et raha tuleb aga banne ei tule?

 

1.1 Vajalikud asjad ja eeldused:

 

1.1.1 Vali sobiv bot ja hoia silmad lahti uute tulijate/tuleviku tegijate osas. Mina valisin TRiBot-i, sest see nõuab masinalt vähe ja samas sisaldab piisavalt palju häid scripte. Lisaks on omaniku poolt tasulistele scriptidele seatud korralikud kvaliteedinõuded – kui maksad, siis korraliku asja eest. Nagu paljudel teistel, on TRiBot-l ka avalikult kasutatav API, mille abil saab igaüks ise endale scripte teha (minu poolt tugev soovitus seda võimalust kasutada).

Uute tulijate all pean silmas alustavaid aga paljulubavaid bot-e. Üks selline on RobotzInDisguise (RID), mis on pikka aega varjusurmas olnud aga nüüd taas liigutama hakanud. Nende idee on masinõppe abil igale kasutajale omaenda unikaalse „scripti“ loomine. Lihtsamalt öeldes: mina õpetan arvuti RuneScape-i mängima ilma progemiseta. Täpsemalt loe juba http://www.robotzindisguise.com/

 

1.1.2 Leia mitu head ja odavat VPS-pakkujat. Ja ära neid laiale seltskonnale pidevalt ette laulmas käi, sest Jagex jälgib terasemalt neid kasutajaid, mis kasutavad botidega tihti seotud VPS-pakkujate teenuseid. Miks mitu? Hajutatud riskid. Kui 1 provider küberrünnakuga pihta saab/ise mingi käki keerab/ühel päeval otsustab, et RS-botid on saatanast (on juhtunud, pole puhas teooria), siis ei tõmba see sündmus sul vaipa alt ära. Maksmiseks on parim teha PayPal konto ja hoolitseda, et see verified saaks.

Minu senised vanad-head:

https://www.digitalocean.com/

https://www.vultr.com/

https://vpsie.com/

https://www.time4vps.eu/

https://www.vps.ag

 

1.1.3 Leia sobiv meetod ja script. Minu 3 põhilist meetodit läbi aegade: GE merching, minigames, account farming. Scripti võid ise kirjutada aga võid ka osta. Olen mõlemit teinud ja ei kahetse. Ostes/rentides on vähem jama aga ise tehes saad täpselt enda vajaduste järgi teha ja uuendada kohe kui probleeme tekib. Tribot-i scriptid, mida kasutasin (täpsemalt pärastpoole, praegu ainult nimetan): TauGE, Zulrah slayer, ExNightmareZone, JJ’s AIO Fighter, omatehtud Barrows script, omatehtud fighter script.

RS-s raha teenimiseks on mustmiljon varianti. Mina valisin ajakulu järgi, eks igaühel omad kriteeriumid. Ühte universaalset algoritmi ma välja tuua ei oska. Just Google it.

 

1.1.4 Kui vähegi aega saad, õpi mingil baastasemel progema. Pärast on scriptide kirjutamine ja Linux-i operatsioonisüsteemil töötava serveri haldamine palju lihtsam. Mina kasutasin ainult CentOS-i (üks paljudest Linux op.süsteemidest), kuna internetis on õpetusi jalaga segada ja OS ise on ressursikasutuse poolest kergekaallane.

Kust progemist õppida? Meie oma Tartu Ülikool teeb kõigile avatud tasuta kursust iga aasta. Nimeks on sellel „programmeerimisest maalähedaselt“. Pärast läbimist avaneb paar varianti veel. https://www.ut.ee/et/mooc/programmeerimisest-maalahedaselt . Teine koht: https://www.codecademy.com/. Last but not least: YouTube õpetused. Tase on väga erinev, otsi.

 

1.1.5 Hangi 2 dünaamilise (Eesti) IP-ga internetiteenust ja 1 vähemalt 2 ühendusega VPN. Mina kasutan Telia netipulka, Starman-i kaabliga netti ja ViperVPN-i (https://www.goldenfrog.com/vyprvpn). Kõik kokku annab sulle võimaluse liigutada turvaliselt gp, segada bannide järel jälgi jpm (täpsemalt järgmistes alaosades). Staatiline IP = chain-ban varem või hiljem, sest kõik accid on sama IP-ga seotud ja Jagex kasutab seda oma uurimise käigus väga palju.

 

1.1.6 Tee / hangi kohe mitukümmend kasutajat ja jäta enamus seisma ja vananema. Loo iga kasutaja eraldi Eesti IP alt. ÄRA KASUTA STAATILISE IP-GA INTERNETITEENUST KASUTAJATE TEGEMISEKS!!! Panin boldi, caps locki ja joone alla aga ikka on tunne, et ei rõhutanud piisavalt :D . Kui kasutajad on seotud sama IP-ga, saad väga kergesti chain-banned. Nii bottide kui gp-muuladega.

 

1.1.7 Õpi saladust hoidma. Teadmised on raha. Eriti kui Sa tead midagi, mida teised ei tea ja kasutad seda ära. Asjad, mida ma seni vähe/üldse mitte olen edasi rääkinud: meetodid, scriptid, teenusepakkujad, kliendiandmed, teadmised Jagexi turvaaukude kohta, kohad, kuhu hea hinnaga kulda maha lükata saab. Oleks ma rs-äris edasi, siis ma seda õpetust ei kirjutaks ;) . Iga kord kui välja rääkida tahad, mõtle, kas see saab sind pikas plaanis kahjustada. Kui jah, siis hoia keel hammaste taga sõltumata sellest, mis lubatakse/ kerjatakse/ ähvardatakse.

Scammerite osas teiste abistamine ja nende kohta info jagamine on enam-vähem kohustuslik. Sinu huvides on turg, kus ostjad ei karda Sulle raha saata ja müüjad kaupa anda. Mida kiiremini igasugustel hälvikutel jalgealune tuliseks teha, seda vähem neid juurde tekib. Kui Sind ennast on scammitud, tee alati teema koos kõigi isikuandmetega. Scammerid tavaliselt ähvardavad Sind pärast seda (“minu [sisesta suvaline lähisugulane] on advokaat ja teeb sulle ai-ai”) aga saada nad ühte sooja pimedasse kohta ja jätka samas vaimus. Suurem osa ahvidest murdub mingi hetk. Eriti siis, kui vanemad/tuttavad/tööandja/üürileandja vms Sinu tehtud teemat lugenud on ;) . (Kuidas täpsemalt scammereid pigistada, seda võid moderaator Marko-lt küsida) Loe ka minu tehtud õpetust, kuidas pettasaamist välitda: http://www.vahvel.net/showthread.php?187349-%C3%95PETUS-Kuidas-v%C3%A4ltida-pettasaamist .

 

1.1.8 Valmista ennast vaimselt ette suurte jamade tekkimiseks. Goldfarmi ja RS-äri alustamise näol on tegemist ettevõtte loomisega, kus riskid „enda raha ja enda nahaga“. Lootus, et suuri probleeme ei teki mitte kunagi on loll lootus. Neid tekib. Võta plaani, et igast viperusest tuleb midagi õppida ja üles kirjutada - see viimane on väga tähtis, kõik detailid ei püsi meeles, hiljem on hea analüüsida kui infot on korralikult kogutud.

Kui saad chain-banned, hacked, script läheb katki, Jagex teeb mingi uuenduse vms, siis kohe püssi põõsasse visata ei tasu. Iga otsus peab olema hästi kaalutud ja langetatud ilma emotsioonideta. Impulsiivsus hägustab otsustusvõimet. Kui tunned, et oled mingi ebaõnnestumise pärast jube s***s tujus, siis mine trenni/maga välja/söö kõht täis vms ja tule asja juurde hiljem tagasi. Siinkohal abiks üks paljudest majanduslike otsuste langetamise abimeestest: https://en.wikipedia.org/wiki/SWOT_analysis. Eesrindlik näide SWOT-tabeli täitmiseks on nt CrowdEstate-i investeerimisvõimaluste riskianalüüside all. Kes seal investeerib, soovitan pilgu peale visata. Kasutan ise samuti SWOT-analüüsi ja pole pettuma pidanud.

 

1.1.9 Alusta väikselt, planeeri suurelt. Goldfarmi üles ehitades mõtle hoolega, kas samad meetodid, mis praegu toimivad 2-3 kasutaja/VPS-ga toimiksid ka mitmekümnega. Väga tüütu on poole kasvamise pealt „hobuseid vahetada“ – süsteemi korduv ümberplaneerimine ja uute võtete katsetamine nõuavad nii aega kui raha.

Väiksemal skaalal alustamine vist eriti põhjendamist ei vaja. Alguses tehakse kõige enam vigu, väikselt alustades on „kooliraha“ talutavam maksta.

 

1.2 Kuidas bottida?

Edaspidi kirjeldan, kuidas asja ennast teha. Märkad, et palju nõuandeid on stiilis „tasa sõuad, kaugele jõuad“. Olen nõus, et nii on tülikam. Eriti alguses. Projekti edenedes hakkad aga algse suurema töö pealt kasu lõikama – saad harvem banned ja tulud on stabiilsemad ning hoolduskulud madalamad. Ehk et tasub ära kui vähegi viitsimist on.

 

1.2.1 Kasutajate ettevalmistamine

Alles tutorial Islandilt tulnud kasutajaga kohe pea ees bottima sööstmine = suitsiid. Kasutaja peab aktiveerimise hetkeks olema väh. 1-2 kuud vana, ideaalis 4-6 kuud või enam (alguses tee kohe hulk acce, nagu eespool soovitasin). Jagex jälgib uusi kasutajaid hoolega ja bannib neid palju kiiremini. Tee kasutaja Eesti IP alt, tee ära tutorial island + mõned statsid ja jäta seisma (suvakad lvl3-d võidakse kustutada, Jagex teeb seda perioodiliselt). Anna kasutajale normaalne nimi ja ära jäta alles default välimust, saad vähem reported. Aktiveerimise järel ära mine kohe oma meetodi kallale, vaid tee mõned üldised statsid. Minu senine praktika on teha total lvl vähemalt 300 ja selle raames arendada att/str/def/mage/range/pray lvl + veidi non-combat statse. Script: JJ’s AIO Fighter, kohtadeks lumbridge swamp, hill giants Castle War-st põhja pool salamandrite juures, suuremate statside jaoks NMZ (Script: ExNightmareZone). Oma meetodit alustades ära lase kohe 12/24h päevas, alusta 4-5h pealt ja suurenda järk-järgult.

 

1.2.2 VPS-i ülesseadmine

Ilmselt raskeim osa paljude jaoks. Tegelikult on lihtne. Eeldan, et oled juba valinud VPS-pakkuja ja kandnud sinna raha.

Alustame masina ja OS-i valimisest. Sul on vaja masinat, mis suudab 1 kasutajat 1 scriptiga ülal pidada. Ei soovita sama VPS peale mitut acci korraga jooksma panna. Mitme kasutaja jooksutamine sama IP/HWID alt on hea meetod ruttu banned saamiseks. Minu senine kogemus näitab, et 1GB RAM-i on täiesti piisav ja ma ei ole veel sattunud sellise provideri peale, kellega peaks rohkem kui 1 CPU core-i rentima. Kuu arve võiks jääda kuskile 5-10 USD vahele 1 VPS kohta. OS: mina fännan CentOS-i tema lihtsuse, laia saadavuse ja vähenõudlikkuse tõttu. Õpetusi on ka kerge leida. Kui keegi leiab endale midagi paremat, siis andku aga tuld.

 

Tarkvara paigaldamine. Alusta sellest, et paigaldad enda arvutisse Putty ja mingi VNC-clienti (realVNC, TightVNC vms). Edaspidine jutt kehtib, kui kasutad CentOS-i: 1. ava Putty 2. kopeeri sinna oma VPS-i IP 3. ühenda 4. sisesta parool (kirjas sulle saadetud mailis või sinu VPS-provideri kasutajakontol) 5. sea uus parool, pane midagi normaalsemat kui jf34gp2944… ja kirjuta see üles! käsk: passwd (pärast käsu sisestamist pead Enterit vajutama). 6. installi nano. Käsk: yum -y install nano . 7. installi wget. Käsk: yum -y install wget . 8. installi unzip. Käsk: yum -y install unzip . 9. installi firefox. Käsk: yum -y install firefox 10. installi GNOME desktop-keskkond kasutades selles õpetuses punkt [1] all olevat 3 käsku: https://www.server-world.info/en/note?os=CentOS_6&p=x . 11. Installi VNC kasutades seda õpetust: https://rbgeek.wordpress.com/2012/06/26/how-to-install-vnc-server-on-centos-6/ . Käsud „sudo yum groupinstall Desktop“, „sudo yum install xorg-x11-fonts-Type1“, „sudo yum install vnc“ võid täitmata jätta. Seda õpetust pole mõtet lõpuni järgida, sest eraldi vnc kontode ülesseadmine suvalisele bottimis-servule on pointless. See lihtsalt 1 bot, mitte CIA salaagentide nimekiri :D . Viimane käsk õpetusest: „sudo service vncserver restart“. Pärast seda tee veelkord „vncserver -kill :1“ ja „vncserver“ ning oledki valmis VNC-ga otse VPS-i desktopile ühenduma. 12. ühenda VPS-i desktopiga: ava oma VNC client, sisesta aadressireale IP ja :1 (nt. 123.123.123.123:1) ning ühenda. Saad ligi oma servule ja võid hakata toimetama nagu iga teise desktopi peal.

 

Pärast GNOME desktopile jõudmist ava firefox, tõmba tribot, võta nt e-mail konto kaudu mingid lisafailid, mida vajad jne ning valmista tribot ette scriptide jooksutamiseks.

 

Kasutajaga ära logi VPS-le mitte varem kui 24h pärast Eesti IP pealt väljumist. Võid locked saada. Raha kanna oma kasutaja peale läbi drop trade. (varrock west bank 2. korrus vms).

 

Ja ongi masin bottimiseks valmis. Alguses läheb aega aga hiljem kui asi selge, ei kulu Sul selleks üle 10-15min.

 

1.2.3 Valik meetodeid ja kuidas neid täpselt kasutada

GE merchanting: meetodi point on asjade ostmine ja müümine Grand Exhange-l vaheltkasuga. Script: TauGrandExchange. Võta korralike statside ja asjaliku nimega kasutaja, pane talle selga mingid normaalsed riided, et reported ei saaks. See on low-banrate meetod: siin saad banned mängijate reportide ja harvade „talgute“ tõttu. Jagex ei suuda seda meetodit veel korralikult avastada. Minu rekord on 7 kuud ja 3 nädalat ilma ühegi bannita (korraga töötas 20 acci 20 VPS-l). Gp vajadus on 30-50m kasutaja kohta (1-kordselt), liiga madala stackiga ei saa head kasumit. Tegemist on minu läbi aegade parima teenimisvahendiga.

Minu tulud alates viimasest scripti andmete resetist:

l6bus%20tank.png

 

Esemetest nimekirja koostamisel pea silmas, et need oleks piisavalt kallid/piisavas mahus kaubeldud esemed, et korralikku marginaali teeniks. Gp kogumise skeem: 1x nädalas kõigilt accidelt, mis kogumise päeval aktiivsed on. Kasuta heade esemete väljasõelumiseks seda: http://lets-flip.com/. Esemete 4h limiite on hea vaadata siit: https://www.ge-tracker.com/osrs-item-list . Scripti sätetes Aggressiveness panin tavaliselt 0 või AI, lubasin suuri pakkumisi teha (allow big offers), anti-hoard ratio 1,8 – 2,5.

 

Account farming:

Sinu eesmärk on treenida ja müüa acce, mida saab ostja ise tagasi võtra kui parooli unustab ja mille pärast ei pea keegi scammerite alafoorumisse postitama. Need on n-ö upper class kontod, mis maksavad rohkem kui muud aga on kordades turvalisemad.

 

Turvalisuse tagamine: ära lingi kasutajaga e-maili, tee acc rs3 kaudu ja pane e-maili lahtrisse nt. see@pole.email vms. Pane palju infot kirja: kasutaja loomise IP, ISP, hostname, kuupäev, koht, esimene pw. Lisaks: kõik järgnevad IP-d, kohad, pw-d, p2p meetodid, aktiivsuse ajad, viimane IP, ISP ja kuupäev, mil sealt sisse logiti. Ainult nii saad garanteerida ostjale kasutaja turvalisuse. Vahel tulevad ostjad sinu juurde murega, et ei saa enam oma acci tagasi. Reeglina nad lihtsalt ei viitsi/ei oska korraliku recovery-t teha. Mina olen seni kõik kasutajad samade andmetega võõra masina ja võõra IP pealt tagasi saanud. Üksikud on scammerid ja tahavad, et sa tiriksid tagasi juba edasimüüdud kasutaja.

 

Minu turunišš: treenida high-lvl melee kasutajaid ja müüa stakeritele või teistele, kellel on rohkem raha. Tihti tähendab see välismaale müümist. Eestis tahavad paljud väga head asja võileivahinna eest ja solvuvad, kui Sa neile seda ei võimalda. Ära lase end segada. Mul pole veel ühtegi acci riiulile jäänud. Ostja leidmine võib võtta 1-2 kuud aga müüdud nad saavad. Tavaline acc oli umbes flat 95+ melee koos mõnede questidega.

 

Treenimiseks kasutasin Script: ExNightMareZone ja Script: JJ’sAIOFighter. Algul Lumby swamp + hill giants castle war-st põhja pool, edasi NMZ. Korraga lasin max 12h päevas, NMZ tegin dharoks + overload meetodit ja müüsin punktide eest ostetud herbe ja seaweedi. Sai väikse GP-kasumi ka. Müüki panin alates 100€/kasutaja ja sain nii müüdud ka.

 

Minu ExNMZ kasutus:

l6bus_tank.png

 

Zulrah slayer:

Suured kasud + suured riskid. Soovitan kasutaja osta, sest ise teha on pikk ja tülikas. Tribot-s on sellel scriptil super hea support ja palju nõuandeid, ei hakka seda kõik siin uuesti läbi närima. Pea meeles, et boti mõõdutundega.

 

Barrows:

Selle tarvis tegin ise scripti, kuna tribotis olemasolev script jooksis omadega maha. Praeguseks on kood juba vananenud ja ei hakka siia postitama, et rahvale banne mitte tekitada. Korralikud kasumid, alustada saad juba umbes flat 70melee pealt.

 

1.2.4 RSGP liigutamine

 

Tekita endale eraldi grupp muulasid, mis on samuti vanad ja korralike statside/nimede/välimusega. Minul on neid 15. Lvl3 muulad saavad vahel insta-banned kui neile suur hulk gp peale panna ja kui saadki hiljem, siis vaadatakse ikkagi, kust see gp tuli ja kustutatakse mingi osa su bottidest. Minu eesmärk on seni olnud saavutada olukord, kus esimene kasutaja gp liigutamise ahelas, mida võidakse uurima hakata, ei kuulu mulle endale (uuritakse mõne gp Merchanti kasutajat ja banned saab halvimal juhul tema + Sinu tühi muul, mitte Sinu botid).

 

Gp kokkukogumiseks on ideaalne laupäev / reede, sest siis on palju ostjaid ja Jagex-i tööjõud enamjaolt puhkab. Enda bottide pealt muuladele liigutades kasuta alati drop trade. See on tüütum aga palju raskem jälitada, sest otsest interaction-t kasutajate vahel ei toimu. Kui drop trade ainult korra nädalas teha, siis ei sega eriti. Pane 1 muula peale max 200-250m kulda – äratad vähem tähelepanu kui müüma hakkad ja riskid korraga väiksema summaga. Proovi gp igaks juhuks enne nädalavahetuse lõppu maha müüa. Esmaspäev on bannimise päev neile, kes nädalavahetusel süsteemile vahele jäid.

 

Kokkuostjatele müües eelista pigem 150-250m kaupa erinevatele ostjatele müümist. Iial ei tea, millal kellegi workeril/bossil endal katus sõitma hakkab ja scammimiseks läheb. Teine põhjus on heade kontaktide hoidmine kõigi suuremate kokkuostudega. Mina olen vahel müümise käigus paar sõna juttu ka ajanud ja selle kaudu väga väärtuslikku infot saanud. Nt. teadsin alati, kui mingi banwave käimas on või stakerid ülisuurtes kogustes kulda maha lükkavad ja sellega hinda langetavad. Kui keegi ostjatest bannide üle kurtis, oli neilt tehingu jooksul hea selle kohta infot küsida – aitas mul endal „kirvest“ vältida.

 

1.2.5 Korraliku botteri nipinurk ja silmaringi laiendamine

Siinkohal eeldan, et oled asja tõsiselt ette võtnud ja ei tee seda lihtsalt 50-100 euri pärast kuus.

 

Nipp 1: ära logi sisse neljapäevadel. Neljapäev on Update-päev, siis on vähem botte online ja „karja-immuunsuse“ efekt Sind ei kaitse. Kui update tõttu scriptil/tribotil midagi tuksi läheb, siis parandatakse see ära enne kui Sa sisse logid ja vea pärast banned saad. Minu statistika näitab tugevat seost neljapäeval puhkepäeva pidamise ja madalama banrate vahel.

 

Nipp 2: ära logi sisse enne 20:00 EET (ida-euroopa ajavöönd) ja logi välja hiljemalt 09:00 EET. Jagexi tööpäeva lõpp on kuskil 20:00 EET ümber ja pärast 20:00 EET on neil oluliselt vähem rahvast Sind bannimas. Mõni Jmod armastab kodus kohvi kõrvalt hommikul banne laksata, sealt see 09:00 EET soovitus.

 

Nipp 3: jälgi Mod Weath-i Twitterit (https://twitter.com/JagexWeath/with_replies), sealt saad hulga head luureinfot. Tegemist on anti-bot ja anti-rwt osakonna ülemusega. Teine hea koht spioneerimiseks on jagexi twitch-kanal (

), hoia silm peal osrs anti-bot streamidel või uuendustest rääkivatel osadel.

 

Nipp 4: loe Jagexi majandusaasta aruannet. Mina sain sealt teada, kui alamehitatud customer support mul vastaseks on ja kujundasin oma strateegia vastavalt: tee midagi, millele jälile jõudmine vajab palju inim-töötunde (manuaalsed banid, reportide lugemine jms), sest inim-töötundidega on Jagexil väga kitsas.

 

Nipp 5: kui müügile tuleb uus script, millel on unlimited/lifetime vms pakkumine ja hea teenimispotentsiaal, siis osta see unlimited/lifetime variant. Hiljem võib omanik alati otsustada, et edaspidistele ostjatele teeb juba korduvate maksetega. Teenisin ise selle pealt väga korralikke kasumeid. Võta seda kui investeeringut.

 

Nipp 6: hoia madalat profiili. Kui banned saad, ära appeali, tõmbad oma meetodile ja käekirjale enam tähelepanu. Ära mine kusagile kelkima, et oled hirmus kõva mees ja omad nii palju botte, teenid nii palju raha jne. Maalid enda otsa ette sihtmärgi Jagex-le kituvate idikate jaoks (loe mod weath-i Twitterit ja näed, millest ma räägin) ja selja peale sihtmärgi scammeritele, kes sult pahavara vms abil gp pihta panna tahaksid. Ära kasuta foorumites signatuure, mis näitavad kui palju sa ühte/teist scripti kasutanud oled või sellega raha teeninud oled.

 

Nipp 7: pea kalendrit/päevikut kasutajate membershipi kohta. Mina kasutasin Google calendar lahendust, et teaks, millal millisel accil p2p läbi saab.

 

Nipp 8: roteeri kasutajaid, et vähendada banrate-i. Minu süsteem: 1 VPS-i jaoks on ette nähtud 2 acci aga need ei logi MITTE KUNAGI sisse samal ajal. Ideaalis võiks 1 acc hommikul lõpetada ja teine õhtul alustada. Acc 1, päev 1: acc 1 tehakse õhtul 20:05 p2p ja läheb bottimiseks. Acc 1, päev 14: hommikul lõpetab acc 1, ostan talle ära bondi ja õhtul enam sisse ei logi. Acc 2, päev 14: õhtul logib acc 2 sisse, saab p2p varem ostetud bondiga ja alustab. Acc 2, päev 28: hommikul lõpetab acc 2, ostan talle ära bondi ja õhtul enam sisse ei logi. Jne.

 

Nipp 9: võta eesmärgiks mitte anda Jagexile andmeid enda bannimise lihtsustamiseks. Sinu avastamise ja bannimisega tegelevad automatiseeritud süsteemid enam kui inimesed. Selleks, et midagi automatiseerida on vaja palju andmeid mudeli ehitamiseks. Pole andmeid, pole mudelit, pole probleemi. Märkasin Mod Weath-i Twitterit lugedes, et tihti küsis ta mõnelt kaebajalt midagi stiilis „Can you give me an example of those kind of bots?“. Kui millegiga vahele jääd, ära alusta uuesti enne kui oled kindel, et tegid muudatusi, mis sind uuesti avastada ei lase/raskendavad avastamist. Googeldamiseks edasijõudnutele: Loe, mis on heuristic ja kuidas neid arvutiteaduses kasutatakse, nt löö googlesse „Heuristic (computer science)“ (näed, kuidas otsus veidi progemist õppida juba toodab ;) ).

 

Nipp 10: Automatiseeri nii palju kui vähegi saad. Iga lolli töö jaoks on olemas tark masin. Sinu aeg ei pea kuluma mõttetute rutiinsete protseduuride peale, mida saaks teha ka arvuti ise.

 

1.2.6 Erinevate jamadega tegelemine

 

Jama 1: said banned. 1. kogu nii palju andmeid kui saad. Mine oma VPS-i peale ja logi sealt rs-kodulehele oma kasutajasse. Vaata bani kellaaega ja kuupäeva. Mass bannid tehaks enne lõunat, manuaalsed ja palju kaalumist nõudvad pärast lõunat. Järelda sellest, kas oli „napikas“ või „ilmselge“. 2. See VPS on nüüd samahästi kui radioaktiivne. Kui seal on veel acce, siis viska sealt gp otse kuhugi välismaa kokkuostu (ära Eesti turgu lõhu plz ;) , see on Sinu „Alamo“) ja seejärel kustuta see VPS. Sellega pole enam midagi teha, taaskasutamine toob rohkem banne kaasa. 3. mõtle, mida teisiti teha enne kui uue serveri teed. Kui ei tea, siis mõtle veel. Ma mingi suur filosoof pole aga siin on küll hea koht tsiteerida: „No problem can withstand the assault of sustained thinking.“ – Voltaire.

 

Jama 2: pole gp kuhugi müüa. Ära piirdu ainult Eestiga, otsi variante. Kui Kõik ostavad liiga odavalt, uuri välja miks see nii on ja alles siis kaalu dumpimist. Pikkade pühade ja suve järel toimub alati hinnalangus, ole valmis. Lehed, kus palju rsgp kaubeldakse: powerbot.org, sythe.org.

 

Jama 3: tehniline probleem scripti/tribot-ga. Otsi abi triboti kodukalt, seal on lademetes infot ja inimesi, kes aidata oskavad.

 

Osa 2: kuidas rwt-da nii, et raha tuleb aga banne ei tule?

 

2.1 Vajalikud asjad ja eeldused:

 

Alustuseks loe uuesti üle punktid 1.1.5 – 1.1.9. Samad põhimõtted/nõuanded kehtivad kauplemise osas.

 

2.1.1 Pane paika strateegia, kuidas turust endale paras tükk hammustada. Minu plaan oli algul koguda positiivset tagasisidet goldfarmitud kulla kokkuostudesse müümisega. Seejärel hakkasin merchima teistest madalama marginaaliga ja sihtisin väiksemate koguste ostjaid, keda suuremad ärid eriti teenindada ei viitsinud. Kui kogunenud oli piisav hulk positiivset tagasisidet, liikusin üle „suurte poiste“ mänguväljakule, et sihtida suurte kogustega tegelevaid kliente ja saavutada teatav võimekus mõjutada kohalikku turgu nõudluse/pakkumise vahekorra osas. Selles faasis ma enam teistest madalama marginaaliga ei kaubelnud, enda turgu solkida pole erilist isu.

 

2.1.2 Tee varakult kasutajad suurematesse välismaa foorumitesse, kus RSGP-ga kaubeldakse. Sythe.org ja powerbot.org on vaid paar tükki neist. Oled nii paremini kursis maailmaturuhinnaga ja saad kohaliku turu erinevusi enda kasuks teenima panna. Nt ajutine over-supply kohalikul turul tähendab, et sinu Eesti sisseostuhind langeb märkimisväärselt madalamale maailmaturust ja saad siit kokku osta + välismaa kokkuostjatele vaheltkasuga kohe edasi lükata. Nii teenisin korduvalt ja korduvalt 3-kohalisi päevakasumeid.

 

2.1.3 Loo endale kiired ja odavad maksevahendid. Iga euro, mis kaob vahendustasudesse, on Sinu kahjum. Minu senised meetodid: Skrill (raske chargeback teha ja saab kanda raha Eesti pankadesse SEPA maksega), SEPA maksed – püsiklientidele ja suurklientidele. SEPA makse jõuab kohale järgmiseks tööpäevaks ja selleks on vaja kannatust + usaldust. Ma tegin reeglina SEPA makseid tegevatele klientidele korralikke soodustusi, sest iseenesest on see müüja jaoks väga turvaline makseviis ja jama on märksa vähem. Tavalise SEPA makse summa oli 170-300 eur. Krüptovaluutad – lased endale saata bitcoine vms ja müüd pärast maha mõnel Exchange-l või teistele. Pangad ei salli krüptovaluutasid tihti, kooskõlasta enne oma pangaga, mida tohib teha ja mida mitte. Minu skeem: 1. ostja saadab mulle BTC 2. mina kannan BTC kohe kuhugi Exchange-le ja vahetan seal eurodeks 3. saadan eurod SEPA maksega enda panka. Ülekandetasud on olematud. Kasutasin https://www.kraken.com/ BTC eurodeks vahetamisel. Paypal-i ei kasutanud aastate jooksul kunagi, liiga lihtne on seal chargebacked saada ja chargeback pole kaugeltki ainus põhjus, miks Sulle tehtud makse tühistada võidakse.

 

2.1.4 Tee konto vähemalt SEB ja SWED-i, soovituslikult ka LHV-sse. Makse sama panga sees on kiire, 2 panga vahel mitu tundi. Kliendid ei viitsi mitu tundi oodata.

 

2.2 Kauplemine:

 

Järgnevad vabalt valitud järjekorras näpunäited edukaks kauplemiseks.

 

2.2.1 Ole konkreetne. Selle all pean silmas, et kui vähegi võimalik, pane kirja kindlad hinnad/tingimused jms, et ei peaks igale ostjale üle seletama. Väga tüütuks läheb hiljem. Tekita ka mingi lühike copy-paste info enda andmete ja juhistega, mida Skype-s teistele saata.

 

2.2.2 Tehing olgu kiire ja sirgjooneline. Puhas ja kiire tehing on miski, mis paneb inimesed Sinu juurde naasma ja Sinu teenust teistele soovitama. Vasta Skype-s kohe ja ole valmis kasvõi sama minuti sees juba gp üle andma. Paljud Sinu ostjad teavad juba, kus sa neid oodata eelistad ja tulevad sinna kohale enne raha saatmist. Ära muuda poole tehingu pealt hinda/kohta ega tee midagi muud, mis asja segasemaks ajada võib. RSGP müümine on trust trade ja mida korralikuma mulje jätad, seda enam Sind usaldatakse. Mida standartsem iga tehing on, seda suuremat kindlustunnet kogevad kiendid. Inimesed armastavad viibida oma “mugavustsoonis” ja tunda end seal turvaliselt. Sinu asi on tekitada neile midagi mugavustsooni laadset.

 

2.2.3 Küsi feedback-i pärast tehingut. Kui keegi Sulle tagasisidet ei jäta, ei saagi äri “kännu tagant” liikuma.

 

2.2.4 Ära kustuta Skype-st kontakte ilma mõjuva põhjuseta. Iial ei tea, millal Sul just seda inimest vaja läheb. Ka scammerid hoia alles, saad vanades vestlustes kaevata ja teistele infot jagada kui võimalik.

 

2.2.5 Grupeeri oma kontake Skypes.

Minu grupid:

1. Suured müüjad – tavaline kogus nt üle 100m (määra ise piir)

2. Suured ostjad – tavaline kogus nt üle 100m (määra ise piir)

3. Tavaklient – pole ei suurklient ega ka mingi tüütu tegelane. Tavaline normaalne inimene.

4. Scammerid - sellist asja nagu eks-scammer pole olemas, kord scammer = igavesti scammerite grupis. Need on inimesed, kellel suurema tõenäosusega näpud sügelema hakkavad ja keda ei tohi kunagi usaldada. Minul toimis see väga hästi ja olen näinud, kuidas teised vastu näppe saavad kui uue võimaluse annavad. ÄRA KUNAGI OSTA KASUTAJAT KELLELTKI, KES ON SCAMMERITE GRUPIS!

5. “Erilised” – mitte heas mõttes erilised. Siia satuvad need, kes on korduvalt paistnud silma rumaluse / Sinu aja raiskamise / vastiku käitumise jms-ga, mis pole otseselt scam aga on vastik taluda. Selle seltskonnaga tegele viimases järjekorras kui aega vähe on. Halvim, mis juhtuda saab on, et nad lähevad ja segavad mõnda su rivaali ;) .

6. Full retard – enamik neist on mul blocked. Tõsised vaimuhaigla case-d, kes ei oska lugeda, sõimavad/ropendavad vahetpidamata, üritavad mingeid scammimise piiril olevaid trikke, tingivad pidevalt ja järeleandmatult väikeste koguste juures, on tihti purjus/laksu all kui sinuga ühendust võtavad, ähvardavad Sulle ukse taha tulla jne jne. Küll Sa aru saad, millest räägin kui pikemat aega äri teinud oled. Need on tüübid, kelle olemasolu Sa ei usu enne kui ise kogenud pole.

 

“Erilise” ja “full retard” sildi jagamine ei tohi olla kergekäeline. Sa annad iseendale edaspidiseks käitumisjuhiseid. Minu 2600+ skype kontaktist oli erilisi ja retarde kokku kuskil 40-50. Grupeeri inimesi nendesse gruppidesse korduvate suurte lolluste vms eest. Rõhk sõnal “korduv”.

 

2.2.6 Liiguta õhtul gp uute muulade peale. Tee seda drop trade abil ja logi tänane ja homne muul sisse eraldi IP pealt. Kasuta korraga nt 2-3 muula, et liiklus ühe peal liiga suureks ei läheks. Tee muulad p2p, f2p maailmades saab kergemini banned.

 

2.2.6 Kasuta kauplemiseks kas täiesti mahajäetud kohta või väga rahvarohket kohta. Kui kedagi pole, siis ei saa sind reportida. Kui inimesi on palju, ei märka sinu 1.2.1 punktis kirjeldatud standartitele vastavat kasutajat keegi. Ära kauple lumbridge-s. Kõik teavad, et seal käib rwt… Minu lemmik on Grand Exchange.

 

2.2.7 Ära müü uuele Skrilli kaudu maksvale kliendile suurt kogust. Skrill on tagasitiritav aga see maksab raha. 30-50 euri pärast ei tee seda keegi aga suurema summa pärast juba tehakse. Ära ütle, et ei müü uutele nii palju. Ütle, et sul pole parajasti rohkem. Iga scammer saab ju Sult mitme konto alt osta kui tahab. Hoia oma turvameetmed nende eest salajas.

 

2.2.8 Kui pakud vahendusteenust, siis hoia enda käes eurosid või RSGP. Kasutajaandmeid ära ise hoia, las ostja kinnitab sulle Skypes lihtsalt, et kõik on OK.

 

2.2.9 Pea täpset arvestust oma tulude ja kulude kohta iga päev. Iseenesestmõistetav, ei viitsi siin pikalt heietada…

 

2.2.10 Vaheta iga päev IP-aadressi. Restart ruuterile iga hommik kui ärkad nt. Aitab jälgi segada.

 

2.2.11 Allahindlused reserveeri neile, kes on millegi poolest silmapaistvad. Suured kogused / mitu ühes tehing (nt ostab Sult kasutaja + gp) vms. Suvalise 30-50m pealt alet teha on mõttetu, enda kasumist haukad pikas plaanis liiga suure tüki ja eurosid kulutatud tunni kohta tuleb aina vähem.

 

2.2.12 Sea eesmärgiks max kasum minimaalse ajaga. Päeva lõpuks pole see mingi sotsiaalteenus, mida Sa pakud. Äri mõte on teenida kasumit. Küsi raha, kui kulutad enda aega. Millegi tasuta tegemiseks peab olema vääääga eriline põhjus.

 

2.2.13 paku sama kõrge kvaliteediga teenust gruppidele “suur müüja”, “suur ostja” ja “tavakasutaja”. Liikuvus nende gruppide vahel on suur ja Sulle on kasulik, kui suur hulk kliente teavad Sind kui igas olukorras 5+ teenust pakkuvat venda.

 

2.2.14 Internet on endiselt metsik lääs, kus politsei käed jäävad väga lühikeseks. Sina oled see, kes vastutab turvalisuse ja scammeritega tegelemise eest. Jamade lahendamisel ei aita õiguskaitseasutused tavaliselt kuskilt otsast, sest pole tõendeid/aega/raha jpm.

 

 

Nüüd sai küll pikk jutt kirja pandud…

 

 

*kergitab kaabut ja sulgeb enda järelt ukse*

Muudetud liikme l6bustank'i poolt

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

loodame et keegi jaksab ka selle teema läbi lugeda :D muidu asjalik teema.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Author of the topic Postitas
loodame et keegi jaksab ka selle teema läbi lugeda :D muidu asjalik teema.

 

Eks ma rohkem kirjutasingi neile, kes tõsiselt ette võtta tahavad. Neid on pigem vähemus. Aga loodetavasti saavad nad sellest mingit kasu ja mõjutavad pärast enamust.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Lugesin läbi.

Suur aplaus ja sügav kummardus tõesti.

Pole paremat õpetust näinudki - tõesti suureks abiks kellegile kes tahaks millegiga alustada.

Oled teinud super töö, et kõike seda asja pikal perioodil lihtsalt õppida ja nüüd panid suure õpetuse kokku.

Kunagi tahtsin ise ka alustada aga noore ja lollina ikka ei osanud ja piiratud võimalustega oli raske, nüüd kui su õpetus üleval, suur tahe uuesti proovida. (mida arvatavasti teeb ka :D kohe kui muud ettevõtmised ja kooli kõrvalt aeg lubab :D )

sir-i-salute-you-with-respect-awesomeness-memeful-com-14253103.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

PUNKT 2.2.2!!!!!!! sellepärast sa mu lemmik olidki alati :)


「FAKER」dtjg.mart

 

 

「Ainuke ja ÕIGE skype」dfjg.mart

 

#karvased.ee[/b]

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Braavo!

 

Minu viimaste aastate statistika näitab, et postitusi teen siin foorumis aastas korra. Käesoleva aasta tõenäoliselt ainsa kommentaari jätan hea meelega just siia. Suurepärane lugemine - ütleks lausa, et artikkel.

 

RSi-ga pole mul juba aastaid mingit pistmist, kuid julgen kinnitada ja kogemuse põhjal väita, et selline järjepidevus, entusiasm ja korrektsus on igasuguse ettevõtmise või äri alustalaks. Kui midagi teha, siis läbimõeldult. Riske võttes tuleb arvestada kaotustega ning igast apsakast või veast saab alati õppida ja järeldusi teha.

 

Kes teemast mööda kohe kommentaaride juurde keris, scrollige nüüd üles tagasi, lugege see pikk jutt läbi ning saage targemaks. Mees teab, mis mees räägib.

 

Jätka samas vaimus ka uutel rinnetel @l6bustank!


There are many obstacles in life, I'm one of them

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Admin

holy moly!

au ja kiitus l6bustankile, sellise suurepärase õpetuse eest!

 

Kui mina RSiga tegelesin, siis kasutasin heal juhul 5'te kasutajat, näiteks aastaid olid üks ja sama acc kasutuses, et RWT'da. Aga ilmselgelt puhas õnn, kasutajaid tasub pidevalt vahetada või uusi luua. Siiani imestan, et ühegi acciga bänni ei saanud.


4946 päeva Vahvel.net liige 14.03.2021 seisuga

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Author of the topic Postitas (muudetud)
Sick, mul endal ka üks acc läbi mille ma sisuliselt rwt-n ja see pole 3 aastaga banni saanud :D. Viimased 2 gruppi olid küll lol(neid kloune ise ka kohanud). Kahju jah, et enam sind pole, asjad liikusid alati kiiresti.

 

2. postitus, kus keegi igatseb kiiret tehingut taga. Uued tulijad, siin on teie võimalus tulla ja haarata suur tükk turust - tegemist on täitmata nišiga (mis tegelikult võiks ammu juba täidetud olla :D )

 

Saladus ei ole, siis mis summadest jutt käib? Kindlasti mitme aasta lõikes võib öelda, et 5 kohalised summad?Kui mitte 6? :P

 

ütlen niipalju, et 6 aasta ülikooli jooksul ei pidanund elamiskulude pärast muret tundma ja jäi hea hulk raha üle ka.

Muudetud liikme l6bustank'i poolt

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Edu sulle. Olen ise teeninud ka bottimisega raha, küll selline väiksem goldfarm kus ma teenisin puhaskasumit 1eur tunnis 24/7, sest lihtsalt ei viitsinud rohkem neid botte teha, panin 3-4 korraga. LoL-i olen botinud ja csgo ka boostinud aimbotiga kui oli veel võimalik. Sain natukene uut infot ja tegelikult peaks proovima kuna vigastuse tõttu istun kodus. Olen seal grand exchange asja uurinud ja tundub hea, aga pole kunagi julgenud proovida. GDK on olnud selline kõige lihtsam viis raha teenimiseks.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Väärt lugemine, aitäh!

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Kommentaari lisamiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks peate olema liige

Loo konto

Liituge meie kommuuni uue kontoga. See on lihtne!

Loo uus konto

Logi sisse

On juba konto? Logi sisse siit.

Logi sisse nüüd

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.