Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...

"24.02 kõik koos Lätti!"

Soovitatud postitused

Tutvustus

Esimesed küsimused, mis inimestel antud rahvaliikumisega tekivad on, et miks me seda teeme, mida me sellega saavutada üritame ning miks valisime just sellise kuupäeva, milleks on 24. veebruar ehk Eesti Vabariigi sünnipäev.

Püüan nüüd selle kõik lahti seletada.

 

Mis mind siis üldse sellist Facebooki üritust looma ajendas?

Kõige selle alguseks ja suurimaks alustalaks on loomulikult Eesti praegu kehtiv aktsiisipoliitika, mille mõistlikkus on küsitav nii minu ja nagu näha, siis ka paljude teiste jaoks. Ja kindlasti ei hõlma see ainult alkoholiaktsiisi vaid kogu aktsiisipoliitikat tervikuna. Meedias küll üritatakse meile igasuguseid muid asju pähe määrida, aga reaalsus on see, et aktsiiside alalaekumises riigikassasse on alkoholi aktsiisil vaid üks osa – olgugi, et see osa on suur, aga ta ei piirdu sellega. Ja nagu ajakirjandusest lugeda võib, siis on selle kõige tagajärjel Eesti rahalise kaotuse suurus lausa 90 miljonit eurot.

Kindlasti oleks võinud seda raha palju otstarbekamalt kasutada.

Näiteks võib tuua ka kütuse hinna – Lätis on diisli liiter ligikaudu 30 senti odavam kui Eestis. Siit ei pea väga huupi pakkuma, kui võib kindlalt järeldada, et neid transpordiga tegelevaid ettevõtteid, kes puhtast patriotismist Eestis tankida tahavad, on vähe. Kui vaid mõni aasta tagasi saime uhkelt öelda, et meie (nii kütuse, alkoholi kui igasuguse muu kauba) hinnad on Soomega võrreldes väga väikesed, siis täna peame leppima tõsiasjaga, et see ei ole enam nii. Meie kauplustes tuleb välja käia samasuguseid, kui mitte kõrgemaid, summasid nagu põhjanaabrite omadeski, küll aga ei ole meie ostujõud kaugeltki teineteisega võrreldavad.

Selge on ka see, et kogu meie riigi majandus on otseselt või kaudselt seotud transpordiga, siis kõrge kütuse hind (ja fakt, et kellel vähegi võimalik, see sõidab Lätti tankima) viib üldkokkuvõttes selleni, et kõik hinnad lähevad kõrgemaks. Sellest tulenevalt näen otsest seost asjaoluga, et Lätis on toidupoes ostukorv keskmiselt neljandiku võrra odavam kui Eestis.

 

Järgmine peamine ajend on see, kuidas Eesti rahvale sõna otseses mõttes näkku valetatakse.

Väidetakse, et tänu alkoholi hinna tõusule on nüüd Eestis palju vähem alkoholi ja sellest tulenevalt on eestlaste tervis palju parem. Enam kaugemale tõest minna ei ole lihtsalt võimalik. Loendamatud inimeste massid, kes ei olnud varem mitte kunagi Lätis käinud, on hakanud seda tegema ainult selle pärast, et sealt alkoholi tuua. Ja kui selline asi juba ette võetakse, siis ei tulda sealt tagasi kuuspaki või kahega nagu vanasti kui seda ka Eesti poodidest osta kannatas. Laaditakse ikka pagasnik täis ja võimalusel minnakse mitmekesi, võimalikult suurte autodega. Ja nii nagu iga muu asjaga, nii kehtib see ka alkoholiga – mida rohkem seda käepärast võtta on, seda rohkem seda ka tarbitakse.

Ning justkui liblikaefektina tekib taolistest massiretkedest lõunanaabrite juurde järgmine probleem.

Nimelt hakatakse järjest enam sulgema maakohtades olevaid väikseid külapoode ja seda eriti piiriäärsetel aladel, kuid pole kaugeltki välistatud, et see areneb lumepallina õige pea ka rahvarohkematesse kohtadesse. Suurepärased tulemused nende jaoks, kellel on plaanis igasugune elamisväärne eksistents väljaspool suurlinnasid välja suretada. Mina aga vaatan kurvastusega, kuidas väikeste külapoodide aknad on pimedad ja vanadel-headel kruusateedel ei jaluta enam ühtegi kummikutega vanameest. Ja kui sureb tõeline maa- ja külaelu, siis ei olegi enam seda Eestit, mida me teame ja hoiame. Mitte mujal kui ainult nende inimeste südametes, kes mäletavad.

Loodan, et see loetelu on piisav selgitamaks, miks on õige tunda siirast muret meie riigi elamisväärse eksistentsi pärast ja mis on selle ettevõtmise eesmärk. Kindlasti loodan, et see paneb valitsuse esindajaid natuke mõtlema, et nad sulgeksid oma exceli tabelid ja kuulaksid kasvõi hetkeks, mida Eesti rahval öelda on. Loodan, et minu korraldatud aktsioon ei jää viimaseks omataoliseks vaid oleks hüppelauaks kõigile järgmistele, kes näevad ja teavad, et midagi on valesti ning soovivad, et neid kuulda võetaks. Soovin, et Eesti valitsus suhtleks rohkem riigi kodanikega ning eelkõige arvestaks nendega enne, kui mingisuguseid taolisi otsuseid vastu võetakse. Selle ürituse eesmärk ei ole revolutsioon ega valitsuse kukutamine – minu eesmärk on juhtida tähelepanu, et midagi on väga valesti ja kohesed muutused on hädavajalikud.

 

Eelnevaga seoses jõuangi kuupäeva valikuni. Valisin selleks just nimelt Eesti Vabariigi sajanda sünnipäeva, sest ma teengi seda ju Eesti heaks. See on minu vastus üleskutsele „Tee Eestile EV100 kingitus”. Ma ei ole riigi vastane, olen patrioot ja annan endast parima, et Eesti Vabariik jätkuks veel ja et selle õnn ei lõpeks ühe valitsuse mõtlematuse pärast.

 

Algses plaanis oli ürituse lõppfaasis umbes sadakond osavõtjat, kuid praeguseks on meiega liitunud juba peaaegu terve protsent kogu Eesti elanikkonnast. See on võimas! Mul on siiralt hea meel, et seda muret jagavad nii paljud inimesed ja et nad on ka valmis selle eest võitlema.

 

Sügav kummardus kõigile, kes on meiega juba liitunud või teevad veel seda ning eriti sügav kummardus kõigile, kes mul seda üritust korraldada aitavad. Igaüks teist on vastutav minu usu taastamises Eestisse ja Eesti rahvasse.

Aitäh.

PS. Mina (Vahvli kasutaja nimega Kest) ei ole selle liikumise peamine eestvedaja ega antud teksti autor.

 

26/01 seisuga on üritusel osalejaiks end kirja pannud

>3000 inimest

ja huvitatud on>8000 inimest!

 

 

Facebooki lehed

Ürituse peamine leht

https://www.facebook.com/events/131111550906625/

 

Harjumaa

https://www.facebook.com/groups/188133115116646/about/

 

Lääne-Virumaa

https://www.facebook.com/events/1634280816638644/

 

Pärnumaa

https://www.facebook.com/events/166745910612721/

 

Viljandimaa

https://www.facebook.com/groups/1242760199201172/about/

 

Tartu

https://www.facebook.com/groups/1750221544998899/about/

 

Läänemaa

https://www.facebook.com/groups/2031743077061391/about/

 

Võrumaa

https://www.facebook.com/groups/1955665287807037/about/

 

Järvamaa

https://www.facebook.com/groups/335345156983916/about/

 

Kui alguses oli ettevõtmise loojatel mõttes pisike liikumine, kus osaleks heal juhul 100 autot, siis täna on asi pisikesest väga kaugel.

Tegemisel on sõna otseses mõttes üks ülitähtis moment, millest hakatakse kirjutama Eesti Vabariigi ajaloo õpikutes.

Ära maga seda maha. Tule ja võta sõber ka kaasa!

Muudetud liikme Kest'i poolt

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Võiksite kõik koos ju enne Lätti minekut ka riigikogu eest läbi sõita. Muidu lahe ettevõtmine. Eestis mingit ühist kokkusaamis kohta pole? Ehk siis on mitu erinevat kolonni?


Ostan CS:GO ja Rusti skinne -35-45% Steami marketi hetke hinnast!

Discord: REwiwe#3535

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas
Võiksite kõik koos ju enne Lätti minekut ka riigikogu eest läbi sõita. Muidu lahe ettevõtmine. Eestis mingit ühist kokkusaamis kohta pole? Ehk siis on mitu erinevat kolonni?

Tuhandetest autodest koosneva kolonniga üritame siiski linnasid vältida ja kuna ajakava on ka üsna kitsas, siis ei saa väga kuskile kõrvalepõikeid teha.

Üldjoontes on igast maakonnast tulemas eraldi kolonnid ja piiri ületamise kohti kaks - Ikla ja Valga. Marsruut on ikka sätitud nii, et teel Lätti saavad erinevate piirkondade osalejad kokku ja lõpuks ületatakse Läti piir massiga, mitte ei tilguta ükshaaval :)

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Kõik koos lasteaeda tagasi! :)


b_560_95_1.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Tekib ainult küsimus, Miks? Sellepärast hakkate protestima, et Lätis on elatustase madalam ja hinnad odavamad ? Ja see, et eestis hinnad nii kõrged, selles pole valitsus süüdi. Vaid kaupmehed. Eesti on kaupadel ulme juurdehindlus. Kõik tahavad lihtsalt rikkaks saada. Ajuvaba tegevus teiepoolt. Minge harige ennast selleasemel mujal. Venemaale ei taha sõita, sest seal ju veel odavam?


Lisa mind vajutades allolevale pildile :)

 

skype-add-bot.png

 

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Tekib ainult küsimus, Miks? Sellepärast hakkate protestima, et Lätis on elatustase madalam ja hinnad odavamad ? Ja see, et eestis hinnad nii kõrged, selles pole valitsus süüdi. Vaid kaupmehed. Eesti on kaupadel ulme juurdehindlus. Kõik tahavad lihtsalt rikkaks saada. Ajuvaba tegevus teiepoolt. Minge harige ennast selleasemel mujal. Venemaale ei taha sõita, sest seal ju veel odavam?

 

 

Kuule tark mees, tömba veidi tooni maha. Kas Sa ikka tead kui palju riik ühe pudeli pealt makse vötab?

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Kohe näha, et elu keerleb ümber pudeli..... Minujaoks tundub loogiline, et saame rohkem palka, siis ka maksame makse rohkem.


Lisa mind vajutades allolevale pildile :)

 

skype-add-bot.png

 

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Kohe näha, et elu keerleb ümber pudeli..... Minujaoks tundub loogiline, et saame rohkem palka, siis ka maksame makse rohkem.

 

Tegemist ei ole ainult alkoholi pühendatud üritusele, tee see üritus endale rohkem selgeks.

 

Tänu kütuse aktsiisitõusele töusevad ka toiduhinnad ja kõik muu. Eestlane ei vöi ju kunagi normaalselt elada. Ma räägin nendest, kes niigi tulevad ots otsaga kokku.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Kohe näha, et elu keerleb ümber pudeli..... Minujaoks tundub loogiline, et saame rohkem palka, siis ka maksame makse rohkem.

 

Palga kasv ja aktsiisitõus võiksid siis samas rütmis käia. Elukalliduse kasv Eestis üks Euroopa kiiremaid, aga palgad sellele järele ei jõua.


viis-signa.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.