Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...

Soovitatud postitused

SUPERVIP

Plaanin jaanuaris USA'sse lennata (Illinois) ja mul pole õrna aimugi millega arvestada või kuidas ette plaanida.. esimene reis Eestist välja. Mida ma peaks ette teadma ja mis asjad oleks vaja valmis teha?

Hetkel ainult selles kindel, et mul läheb passi vaja ja lend USA'sse võtab normilt aega koos ümberistumistega.. viibin seal umbes nädal aega sõbra pool.

 

mfw never even seen an airport :unsure: halp

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Author of the topic Postitas (muudetud)
Sul on vaja USA viisat(korralik paberimajandus ja ajunuss), momondo.com’ist saad vaadata piletid. Mis osasse Illikas lahed? Olin seal just 3 kuud :P

 

Ei tule praegu meelde mis lennujaama minek :D // edit: O'Hare lennujaama

 

Leidsin viisa kohta sellise teksti:

Viisavabadusprogrammi (VVP) raames saavad teatud riikide kodanikud sõita turismi- väi ärieesmärgil (viisaeesmärgid) USA-sse kuni 90 päevaks ilma viisat hankimata.

Allikas: http://www.ustraveldocs.com/ee_ee/ee-niv-visawaiverinfo.asp

 

On seda siis vaja või mitte? ESTA värki vms on vaja sellest sain nagu aru siit: https://www.reisiguru.ee/riik/usa

 

Lähen see kuu passi ka tegema kuna praegune on juba aegunud, on nendel nüüd mingi kiip ka sees? Siin mainis midagi biomeetrilisest passist: https://www.finnair.com/ee/et/information-services/before-the-flight/travel-documents/travel-documents-north-america

Muudetud liikme PEPZ'i poolt

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Ega midagi väga erilist pole :D Pead käima USA saatkonnast läbi ja minuarust ka ESTA saama.

 

https://ee.usembassy.gov/et/visas-et/visa-waiver-program-et/

 

Ja kindlasti loe see ka läbi:

 

 

"NB! Kõikide ESTA taotluste eest tuleb tasuda 14 USD. Veebileheküljed, kus nõutakse suuremat tasu kui 14 USD, ei ole õiged. Palun taotlege reisiluba ainult läbi ametliku ESTA kodulehe https://esta.cbp.dhs.gov."

 

Loe ka see läbi: http://www.ustraveldocs.com/ee_ee/ee-gen-faq.asp#qlistgen1

 

Ja ega muud midagi :D

 

Mul oli USA-s ja Kanadas suht põnev tripp 1 kuu.

Kuhu kohta reisid muidu täpsemalt?

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Author of the topic Postitas
Ega midagi väga erilist pole :D Pead käima USA saatkonnast läbi ja minuarust ka ESTA saama.

 

https://ee.usembassy.gov/et/visas-et/visa-waiver-program-et/

 

Ja kindlasti loe see ka läbi:

 

 

"NB! Kõikide ESTA taotluste eest tuleb tasuda 14 USD. Veebileheküljed, kus nõutakse suuremat tasu kui 14 USD, ei ole õiged. Palun taotlege reisiluba ainult läbi ametliku ESTA kodulehe https://esta.cbp.dhs.gov."

 

Loe ka see läbi: http://www.ustraveldocs.com/ee_ee/ee-gen-faq.asp#qlistgen1

 

Ja ega muud midagi :D

 

Mul oli USA-s ja Kanadas suht põnev tripp 1 kuu.

Kuhu kohta reisid muidu täpsemalt?

 

Kas USA saatkonnast peab kindlalt läbi käima? Hetkel loen neid lehti ja saan aru, et saatkonnast peab läbi käima ainult siis kui viisat tahad, ehk siis mingi intervjuu protsess sellega. Ma tahaks viisavabalt sinna reisida ehk siis ainult ESTA läbi teha, mis on elektrooniline, sellega mingist saatkonnast juttu ei paista olevat.

 

1. pass

2. esta

3. lennupiletid

4. lennukile

 

Ma ei tea täpselt, tean et sõber tuleb mulle Illinois O'hare lennujaama vastu ja tutvustab ameerikat mulle nädal aega :D

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Kas USA saatkonnast peab kindlalt läbi käima? Hetkel loen neid lehti ja saan aru, et saatkonnast peab läbi käima ainult siis kui viisat tahad, ehk siis mingi intervjuu protsess sellega. Ma tahaks viisavabalt sinna reisida ehk siis ainult ESTA läbi teha, mis on elektrooniline, sellega mingist saatkonnast juttu ei paista olevat.

 

1. pass

2. esta

3. lennupiletid

4. lennukile

 

Ma ei tea täpselt, tean et sõber tuleb mulle Illinois O'hare lennujaama vastu ja tutvustab ameerikat mulle nädal aega :D

 

Kindel et ilma viisata saad USAsse minna?

 

Kõige lihtsam on vast helistada USA saatkonda ning sealt uurida. Väga kahtlen et ilma viisata üle piiri saad, siiski USA ja piirikontroll on korralik+taustakontroll kui viisa saad.


tervist.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Author of the topic Postitas
Kindel et ilma viisata saad USAsse minna?

 

Kõige lihtsam on vast helistada USA saatkonda ning sealt uurida. Väga kahtlen et ilma viisata üle piiri saad, siiski USA ja piirikontroll on korralik+taustakontroll kui viisa saad.

 

Ega ma seal kaua ei ole, nädal aega, turismi eesmärgil ja kui ESTA (viisavabadusprogramm) tehtud siis saab viisavabalt seal käidud. Kui ESTA poolt saan negatiivse vastuse siis pean jah viisat tegema.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Ega ma seal kaua ei ole, nädal aega, turismi eesmärgil ja kui ESTA (viisavabadusprogramm) tehtud siis saab viisavabalt seal käidud. Kui ESTA poolt saan negatiivse vastuse siis pean jah viisat tegema.

 

Ainult ESTA-t vaja.

 

Esimest korda US-i minnes arvesta väga pikalt immigratsioonis(ma läksin esimest korda Miamisse, kuskil 4 tundi, et saada antud protsess läbitud), sest nad tahavad sinult sõrmejälgi, näo pilti ja korralik passiuuring sooritatakse ka ning seal on palju selliseid inimesi, kes peavad läbima selle, karm peale 14 tundi lendu seista tunde tuimalt.

 

Järgmine kord, sama ESTA-t kasutades lähed lihtsalt passiga mõne masina juurde ja automaatselt saad läbi - 20 minti.

 

ESTA-ga nüüd selline asi. Kui esmakordselt taotled, võib võtta päris pikalt. Ma ei mäleta täpselt, aga kui ma ei eksi, siis 2 nädalat. Uuendamine võttis 24 tundi. JUHUL, kui saad disapproved, siis saatkonda minek. Üldjuhul approvivad kõik. Lihtsalt mõndadel perekonnanimega olnud kokkusattumus terrorismi või mu sarnase probleemiga. Mis siis, et tegelikkuses puudub seos, aga nad võivad disapprovida.


Oldschooler

"I never saw a wild thing feel sorry for itself..." D.H Lawrence

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Author of the topic Postitas
Nadala aega usas tundub enda kiusamisena :D

 

True, aga see praegu rohkem kokkusaamine sõbraga keda pole varem näost näkku näinud, kui kõik on okei siis järgmine reis tuleb pikem :D

 

Ainult ESTA-t vaja.

 

Esimest korda US-i minnes arvesta väga pikalt immigratsioonis(ma läksin esimest korda Miamisse, kuskil 4 tundi, et saada antud protsess läbitud), sest nad tahavad sinult sõrmejälgi, näo pilti ja korralik passiuuring sooritatakse ka ning seal on palju selliseid inimesi, kes peavad läbima selle, karm peale 14 tundi lendu seista tunde tuimalt.

 

Järgmine kord, sama ESTA-t kasutades lähed lihtsalt passiga mõne masina juurde ja automaatselt saad läbi - 20 minti.

 

ESTA-ga nüüd selline asi. Kui esmakordselt taotled, võib võtta päris pikalt. Ma ei mäleta täpselt, aga kui ma ei eksi, siis 2 nädalat. Uuendamine võttis 24 tundi. JUHUL, kui saad disapproved, siis saatkonda minek. Üldjuhul approvivad kõik. Lihtsalt mõndadel perekonnanimega olnud kokkusattumus terrorismi või mu sarnase probleemiga. Mis siis, et tegelikkuses puudub seos, aga nad võivad disapprovida.

 

Phew, viisaga ma algul jamada küll ei viitsiks..

 

Pean meeles, kogu see minek ajab närvid lõhki.. (esimene kord Eestist väljas :S) vahepeal pean lennukit ka vahetama Amsterdamis, seal ka millegagi arvestada?

 

ESTA vastuse pidi üldjuhul koheselt saama kui õigel lehel seda teha, mainis küll erandeid ka jah aga no sellega väga muret pole kuna teen selle paar kuud enne lendu ära juba.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Ise plaanin ka minna aga tahaks mingi kuuaega kindlasti olla. Anna teada siis kuidas läks. :D


b_560_95_1.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Ainult ESTA-t vaja.

 

Esimest korda US-i minnes arvesta väga pikalt immigratsioonis(ma läksin esimest korda Miamisse, kuskil 4 tundi, et saada antud protsess läbitud), sest nad tahavad sinult sõrmejälgi, näo pilti ja korralik passiuuring sooritatakse ka ning seal on palju selliseid inimesi, kes peavad läbima selle, karm peale 14 tundi lendu seista tunde tuimalt.

 

Järgmine kord, sama ESTA-t kasutades lähed lihtsalt passiga mõne masina juurde ja automaatselt saad läbi - 20 minti.

 

ESTA-ga nüüd selline asi. Kui esmakordselt taotled, võib võtta päris pikalt. Ma ei mäleta täpselt, aga kui ma ei eksi, siis 2 nädalat. Uuendamine võttis 24 tundi. JUHUL, kui saad disapproved, siis saatkonda minek. Üldjuhul approvivad kõik. Lihtsalt mõndadel perekonnanimega olnud kokkusattumus terrorismi või mu sarnase probleemiga. Mis siis, et tegelikkuses puudub seos, aga nad võivad disapprovida.

 

Tuttava perekonnanimi Killing, pidevalt sellega jamasid. Ise käisin USAs viimati 2003, peaks uue ringi ette võtma.


viis-signa.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Author of the topic Postitas
Vaata et uus lend ikka samast lennujaamast läheks :D muu suht lebo, seal alati kellegi käest küsida, kui ära eksid.

 

Ye, pidi suht suur lennujaam olema kuid üsna lihtsa layoutiga, loodan et saab hakkama :D

 

Ise plaanin ka minna aga tahaks mingi kuuaega kindlasti olla. Anna teada siis kuidas läks. :D

 

Will do

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Ye, pidi suht suur lennujaam olema kuid üsna lihtsa layoutiga, loodan et saab hakkama :D

 

https://support.google.com/maps/answer/1685827?hl=en

 

Ehk abiks.

 

Lennujaamades üldjuhul üpriski lihtne. Olen ainult korra segadusse sattunud ja see oli Charles de Gaulle Pariisis. Asi polnudki selles, et seal midagi väga rasket, aga pidin terminali vahetama ja teise terminali bussiga liikuma - ehk Eu terminalist internationali. Ümberistumine oli kõigest 1 tund ja 15 minti ja ma juhuslikult läksin vale bussi peale - seega kaotasin 20 minti sellega, aga kokkuvõttes jõudsin ikka. Enda viga puhtalt. Kui jälgida ekraane ja liikuda vastavalt märkidele, siis ei teki probleeme. Igalpool ka info letid, seega saab küsida näidates piletit. See kõige väiksem mure.

 

US kohta üks märkus. Kui kuskil väljas/hotellis sööd, siis 18% tipp kohustuslik. Ma ei mõtle kiirsööki. On olnud juhtumumeid, kui nad ei lase inimest välja, enne kui tipp pole tasutud. Idiootsus IMO.


Oldschooler

"I never saw a wild thing feel sorry for itself..." D.H Lawrence

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Küsimus neile kes on juba käinud - kus kõige parem ööbida/elada? Hotell või mingi maja airbnb kaudu.


b_560_95_1.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Oleneb linnast ja budgetist.

 

Aga airbnb! Olemas kõik võimalused, mis hotellis maksaks julmalt - söögi tegemine, pesu pesemine. Ja kui mitmekesi minna(4 või rohkem), siis hind tuleb odavam.

 

Mis on veel ülitähtis on interneti olemasolek - Seega tasub osta kas US SIM kaart või lasta enda Eesti nr-le US datat panna. Julmalt vajalik on google maps ja uber.

 

Tuttava perekonnanimi Killing, pidevalt sellega jamasid.

 

Ughh, kui veel tumedad juuksed ja korralik habe, siis eriti karm migratsioonis :D


Oldschooler

"I never saw a wild thing feel sorry for itself..." D.H Lawrence

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Oleneb kuhu lähed :D New Yorkis Motellis 1 öö olemine maksis mul 200 dollarit

 

No siis sa maksid küll kõvasti üle või oli väga uhke motell.


Ostan CS:GO ja Rusti skinne -35-45% Steami marketi hetke hinnast!

Discord: REwiwe#3535

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Hmm selge. Vaatasin LA hindu ja päris karmid ikka. Peab mingi pundi kokku ajama siis odavam jah. :D


b_560_95_1.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Author of the topic Postitas

ESTA aktsepteeriti paari minutiga, nüüd vaatan neid lende ja seedin.. järgmine nädal on piletite ostmine

 

Amsterdamis 2 tundi lennuki vahetamiseks on piisav? Tagasi lennates on 1 tund..

Ilmselt pean pagasi ise kätte saama seal vahepeal kuna lennufirmad on erinevad, jah?

 

1X545Lc.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Kommentaari lisamiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks peate olema liige

Loo konto

Liituge meie kommuuni uue kontoga. See on lihtne!

Loo uus konto

Logi sisse

On juba konto? Logi sisse siit.

Logi sisse nüüd

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.