Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...
Jälgi teemat sisse logides  

Välismaale toidukaupade eksportimine/müümine?

Soovitatud postitused

Tervist Vahvellased,

 

Alustuseks mainiks ära, et ma pole just 100% kindel kas see on just see õige koht kuhu ma tohin ja peaksin sellise küsimusega pöörduma aga kuna küsija suu pihta ei lööda, siis otsustasin siiski Eesti ühest suurimast kommuunist enda küsimusele vastust leida.

 

Äkki leidub siin mõni inimene kes on kursis või on tegelenud mõne e-poega mis ekspordib ka välismaale kaupa, täpsemalt siis toidukaupade eksportimisega.

 

Ma ise olen juba netist seda teemat uurinud aga eriti targemaks ma ei saanud.

 

NB! Turg oleks globaalne, mitte ainult el riikides.

Küsimused:

 

Kas mul on lubatud eksportida või üldse edasi müüa teiste tootjate kaupu eraisikule/tarbijale? Täpsemalt siis just poest käsimüügist saadavaid kaupu.

Netis oli mainitud, et kui mul pole tootjaga just kindlat lepingut, et ma nende tooteid edasi müüa ei tohi, siis põhimõtteliselt on mul vabad käed?

 

Milliste maksudega pean ma arvestama kui ei ole plaanis müüa suures koguses? Käibemaksu kohta ma lugesin aga see jäi siiski segaseks, et kas ma pean hakkama ka välisriikides käibemaksu maksma või ainult eestis?

 

Kas ma peaksin taotlema mingit toiduluba, et müüa edasi kaupa, kinnises pakendis, mis on juba läbinud vajaliku kontrolli??

 

E-Poe tingimustega olen ma juba tutvunud aga just see ülejäänud pool jäi mulle segaseks.

 

 

Loodan, et siin kommuunis leidub mõni targem inimene kes mind aidata oskab. Võite ka linke soovitada kus ma sellist informatsiooni leida võiksin.

 

Ettetänades depz


signa.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Pole kõige targem sellel teemal ja ei garanteeri, et minu info 100% õige on.

Tasuks sul kindlasti helistada tolli infoliinile, selle jaoks nad olemas on.

 

Soovitan sul pigem tootjatega ikkagi läbi rääkida ja olla volitatud edasimüüja, nii on võimalik ka kindlasti soodsamalt kaupu saada.

 

KMS § 19 lg 1 kohaselt tekib isikul käibemaksukohustuslaseks registreerimise kohustus juhul, kui tema maksustatava käibe osakaal alates kalendriaasta algusest ületab 16 000 euro piiri. Piirmäära sisse ei arvestata põhivara müüki ja Eesti isikule teostatavat kaugmüüki.

 

Mainiks ära, et alates 2018. aastast on 16 000 asemel 40 000. Käibemaksu määrade kohta saad lugeda siit: http://europa.eu/youreurope/business/vat-customs/cross-border/index_et.htm

 

Selle toiduloa kohta saad ka küsida tollist ja nad siis suunavad edasi või vastavad ise. Täpselt ei teagi kes sellega tegeleb, ilmselt ka Toidu- ja veterinaaramet annab selle kohta infot.


Ostan CS:GO ja Rusti skinne -35-45% Steami marketi hetke hinnast!

Discord: REwiwe#3535

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas

Tänud selle kasuliku informatsiooni eest. Olen mõelnud tolliametisse helistada aga enne mõtlesin siiski ise võimalikult palju välja uurida, samuti vastavat paragrahvi nägin ka aga kas see mitte ei kehti ainult eraisikule? Soovis oleks siiski ettevõte all tegutsema hakata(unustasin eelnevalt mainida).

 

Aga siiski tänan, et aidata said :)


signa.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Mis mõttes eraisikule? Seaduslikult ei saa eraisik sellist äri kuidagi ajada.

 

See kehtibki ettevõttele, vahet pole kas FIE või OÜ või mingi muu vorm.

 

Lugemiseks: https://pilvebyroo.ee/kaibemaks/

Muudetud liikme eXo'i poolt

Ostan CS:GO ja Rusti skinne -35-45% Steami marketi hetke hinnast!

Discord: REwiwe#3535

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Jälgi teemat sisse logides  

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.