Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...

Rahateenimine väikeses riigis

Soovitatud postitused

Enamus vanu olijaid teavad mind siinses foorumis ja loodan, et mäletatakse positiivselt.

 

Tegelesin siin mänguserveritega, Counter-Strike.

Siis veebimajutusega. Cf.ee

 

Lõpptulemusena, Eestis pisikest äri ajades võin juba ette ära öelda, et kingalusikaga ennast kuskile vahele ei mahuta.

Arendamise, tõlkimise ja kõige muu peale kuluks paraku liiga palju omaenda põhipalka.

Olin üks esimestest .EE domeeni registripidajatest, esimene DNSSEC pakkuja.

 

A̶k̶t̶s̶i̶a̶t̶u̶r̶g̶ Seal pole mõtet üritadagi.

Loterii Samuti pole mõtet. EuroJackpot iga 95 loosimine Excelisse ja siis graafik. Pisut siin: https://twitter.com/Cemtey/status/769079712509493249

 

PokerStars Ma ei hakka lähemalt rääkima kui, et piisab üritada lähemalt vaadata StarsCoins süsteemi. Nats infot siin:

Sisuliselt pokkeris teenis sel hetkel StarsCoinse ka kaotamiste pealt kuid pidi ootama 5'ndat kaarti.

 

Nüüd lõpptulemusena, usun et esialgu vaadata muidugi firma tausta äriregistris, et maksevõlgu poleks kuid siiski olen arvamusel, et hetkel kõige parem lahendus enda taskuraha või kogutud raha, mida ei kasuta kuid muidu paneks kõrvale investeerida Bondora laenupakkuja kaudu. Nemad laenavad välja ning nemad nõuavad laene vajadusel ka sisse. Selles suhtes, et kõik muu on pettus, loota saab vaid omaenda kodanike aususele.

 

Olge siis tublid. NB! Ma ei ole hetkel Bondora töötaja ega promo neid selle pärast, tean et nad annavad välja laene ka siis kui pangad seda enam ei teeks.

Sain ka ise sealt laenu ja asun nüüd tagasi maksma.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas

Tegelikult tundub see pigem positiivne.

 

viska pilk investeerimise teemasse, seal pikemalt räägitud :P

 

Ausalt öeldes on minu kogemused ja teadmised investeerimisest väga minimaalsed.

Oma esimese tahtliku investeeringu tegin alles 2014. aasta augustis, seega olen tegelenud ainult 6 kuud.

 

Tegutsen ise sellisel lehel nagu Bondora.ee, kus pakutakse peer to peer laene ehk inimeselt inimesele.a

Proovin, kuidas see asi töötab ja kui suureks kujuneb aastane tootlus.

Alustades panin plaani paika. Plaan oli, et iga kuu investeerin miinimum 10€, kui vaba rahaga midagi paremat teha ei ole, siis rohkem. Tean, et summa on naeruväärselt väike, et mingit suurt kasumit teenida. Aga asi ongi just proovimises, saan teadmisi ja kogemusi juurde.

 

6 kuu keskmine annualiseeritud tootlus:

 

051e3b7f43.png

 

Üldist statistikat Bondora.ee kohta:

 

aae84e0359.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Seda, muidugi, kui võtab postituse esimeselt leheküljelt, mis pärineb aastast 2015.

 

Mina näiteks investeerin mitmel erineval platvormil.

Twino.eu's, sest seal on võimalik investeerida lühiajalistesse laenudesse, millel on buyback garantii. Ajaliselt 1-3 kuud ja aastane tootlus 12%+. Kuna laenud lühikesed, siis raha on vägagi likviidne.

Bondora.com'is investeerisin algus aastatel, siis sain aga aru, et ei ole õige koht kuhu enam raha suunata. Raha küll veel tiirleb sees, aga juurde kindlasti plaanis kanda ei ole. Laenud pikad aastast kuni 10 aastani vist välja. Tootlus oleneb kõvasti portfellihaldurist, seal saad paika panna, kuhu ja kui palju investeerida tahad. Üks peamisi põhjuseid, miks ma sinna raha sisse kandmise lõpetasin oligi portfellihalduri kohustuslikuks tegemine, et enam ei saanud ise laene valida, vaid süsteem tegi seda sinu eest ...

Omaraha.ee's olen pea aasta juba investeerinud, minu arust väga korralik koht, saab valida ise laenud välja, miinimum summa, mis pead investeerima on 10€ laenu kohta. Aastane tootlus oleneb sellest, millistesse laenudesse investeerid. Minul näiteks hetkel eraisiku kontoga tootlus 21,1% aastas.

 

Seega soovitan vaadata Twinot, Omaraha, Mintost. Olemas ka Estateguru (miinimum 50€) vaja alustamiseks.

 

Mida varem investeerimisega alustad, seda parem. Väga suur vahe on, kas alustad 20 aastaselt või 30 aastaselt.

 

 

On kordades paremaid kohtasid kuhu oma raha paigutada. Twino, omaraha, mintos jne. Bandora aeg hakkab läbi saama. Loodan et Genius lubab ikka quoteda enda öeldut :P

Muudetud liikme Kristjan194'i poolt

tervist.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Admin

Cemtey poolt tsiteeritud tekst sai postitatud pea 2 aastat tagasi, kui olin alles 6 kuud investeerinud Bondoras.

Ilmselgelt pole 6 kuud mitte mingisugune kogemus investeerimises. Selle 2 aasta jooksul on Bondoras ikka väga palju juhtunud ja enamus neist negatiivse mõjuga.

 

Nüüd, 2 ja pool aastat hiljem võin öelda, et 2017. aasta Bondora on 2015. aastase Bondoraga võrreldes ikka korralikult alla käinud.

Kõige hullem minu arust just see, et portfellihaldur tehti kohustuslikuks ehk ise manuaalselt enam laenudesse investeerida ei saa ...

 

Bondorasse ma enam raha sisse ei kanna, küll aga lasen aktiivsel portfellihalduril laekuvad intressid ja põhiosad uuesti investeerida.

Panin nii konservatiivse võimaluse kui võimalik oli ja ikka ta investeeris kolme erinevasse Hispaania HR laenudesse, millel olid 84,33, 85,65 ja 113,26% aastased intressid!!!!!! Super töö konservatiivse portfellihalduri poolt ... Need Hispaania HR laenud on nüüdseks võlas ja jäävadki võlgu ...

Bondorast ma mingit märkimisväärset tootlust ei oota, hea kui isegi nulli jään ...

 

Jutt lühidalt, BONDORASSE ma enam sentigi raha juurde ei kanna ja ei soovita ka teistel seda teha.

 

Seda, muidugi, kui võtab postituse esimeselt leheküljelt, mis pärineb aastast 2015.

 

On kordades paremaid kohtasid kuhu oma raha paigutada. Twino, omaraha, mintos jne. Bandora aeg hakkab läbi saama. Loodan et Genius lubab ikka quoteda enda öeldut :P

 

 

Võib ikka. (YY)

Muudetud liikme Genius15'i poolt

4946 päeva Vahvel.net liige 14.03.2021 seisuga

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Admin

Taavi Pertmani ehk Rahafoorumi algataja arvamus Bondorast:

 

"Miks väljusite bondorast? Kas soovitate seda teha ka teistel?"

 

"Kes vähegi RahaFoorumit jälginud on, peaks minu seisukohaga antud osas juba üsna hästi kursis olema. Kui ei ole, siis natukene lugemist näiteks:

 

http://rahafoorum.ee/investori-kogemus-bondoras/

http://rahafoorum.ee/bondora-taastumismaarad/

http://rahafoorum.ee/bondora-portfell-ja-kasvutempo

http://rahafoorum.ee/miks-bondora-portfellihaldurit-ei-kasuta/

http://rahafoorum.ee/bondora-ratingu-mudel-v1-vs-v2/

 

Või inglisekeelsena viimase paari aasta postitused:

http://rahafoorum.ee/en/

 

Kuhu keegi oma raha paneb või mida sellega teeb, on lõppkokkuvõttes siiski igaühe enda otsustada. Minule isiklikult meeldib vaadata ja arvestada varasemat track recordit nii laenude kui ka portaali enda käitumise osas."

Muudetud liikme Genius15'i poolt

4946 päeva Vahvel.net liige 14.03.2021 seisuga

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas
Kuhu keegi oma raha paneb või mida sellega teeb, on lõppkokkuvõttes siiski igaühe enda otsustada. Minule isiklikult meeldib vaadata ja arvestada varasemat track recordit nii laenude kui ka portaali enda käitumise osas.

Tee signatuuris kalkuleerimine automaatseks ja lisa kuskile veebilehele võimalus seda varasemat track recordit jälgida ning play klikkida kus näeb seda terve ajaloo vältel, mis loeb 'excel'i' failist andmeid.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Admin

Kuidas läks Bondoral 2016. aastal?

 

Bondora on ühisrahastusportaalidest jätkuvalt kõige tegusam ja mitte tingimata positiivses mõttes. Meie jaoks oli aga aasta positiivne, kuna saime sisuliselt oma portfellidest väljutud.

 

Mõned 2016. aasta sündmustest:

 

-Pärtel Tomberg tunnistas avalikult, et Bondora tegi Slovakkiasse sisenedes vea, default rate oli ebamõistlikult kõrge ja underwritingut tehti alternatiivse data põhjal, kuna kohalikule nö krediidiinfolaadsele teenusepakkujale ligipääsu ei saadud (algus ca 8:50).

-Bondora avaldas eksitava analüüsi, kus võrdles kahte erineva loogika ja ajahetke seisuga tootlusnumbrit ja väitis, et tootlused on 98% juhtudel oodatust paremad. Sama loogikavaba võrdluse korral on aga aasta aega hiljem reaalsus järele jõudmas ja üle poole neist 98%-st on allpool “oodatud tootlust“. Langus jätkub, nagu ka igakuine samasuguste artiklitega investorite “informeerimine”.

-Loodi Euroopa ühisrahastusplatvormide esimene API lahendus, mis kahjuks ei ole esmaturul eriti edukalt kasutatav.

-Hakati saatma laene inkassosse juba 7 päevase makseviivituse järel. Bondora andmete põhjal võis järeldada, et varasemalt ca 80% sellistest juhtumitest maksid oma võla ära enne inkassode sekkumist. Ometi otsustati, et ka siin peaks inkassodele maksma sama suure osa maksest, nagu hapuksläinud laenude puhul.

-Algsest 15% keskmisest inkassotasumäärast sai kuskil vahepeal 35% ja vahel rohkemgi. Lisaks hakati seda tasu võtma ka aastaid tagasi hapuksläinud ja kohtutäiturile saadetud laenudelt. Ühtegi tasuvusarvutust inkassode sekkumise kohta ei ole täheldanud.

-Leiutati uus innovatiivne viis põhiosa taastumismäära arvutamiseks. Esimest korda teadaoleva ajaloo jooksul on võimalik sama laenu puhul taastumismäära langemine ajas.

 

 

Kasvutempo on viimase kahe aasta jooksul seisma jäänud. Olukorras, kus kõik teised portaalid on mahte kasvatanud 100%+, näitas Bondora kõigest 9% väljastatud mahtude kasvu. Arvestades konkurentide ja mujal maailmas valdkonna kasvunumbreid, võib seda parimal juhul lugeda paigalseisuks, kui mitte kahanemiseks.

 

Iseenesest on tegemist hea õppematerjaliga sellest, kui palju eksitavat infot üks €2-3 miljoni eest laene kuus vahendav ettevõte võib investoritele levitada, ilma et keegi seda avalikult kommenteeriks (Alphaville ühe artikli tegi, Eestis on vaikus). Samuti ütleb see nii mõndagi ilmselt ühisrahastuse hea tava kohta.

 

Isegi kui täna õnnestuks Bondoras head tootlust teenida, siis tasuks endalt küsida: Kui arukas on usaldada oma raha ettevõtte hoolde, mis harrastab numbritega manipuleerimist ja eksitamist?

 

Majanduslikus mõttes oli Bondoral eelmisel aastal raha üheks 2015. aastaks. Arvestades, et probleemsete laenudega tegelemise kulud lükati tagantjärele investorite kaela ja sisuliselt kahekordistati nii laenude väljastamis- kui ka haldustasu, siis ehk olid 2016. aastal kulud väiksemad ja tulud suuremad.

 

Samas on väga palju rõhku pandud investorturundusele nii reklaamide, referral programmi kui ka isegi raha tagasi garantii pakkumisega. Natukene on raha läinud ka “skin in the game” alla, aga arvestades, et see on €5 laenu kohta, siis tegemist on vägagi marginaalse summaga, mis erilist mõju ei oma ja rämpsu väljastamist kindlasti ei takista. Eks majandusaastaaruande ajal näeme, kuidas seis on. Laenumahtudele see turundus olulist mõju ei paista siiski avaldavat.

 

Allikas: http://rahafoorum.ee/uhisrahastusportaalid-2016-aastal/


4946 päeva Vahvel.net liige 14.03.2021 seisuga

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.