Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...

Ühendkuningriik otsustas referendumil Euroopa Liidust lahkuda

Soovitatud postitused

Admin

4946 päeva Vahvel.net liige 14.03.2021 seisuga

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Isiklikult pooldan seda otsust.


 

All empires are created of fire & BLOOD

EL Patron Pablo Escobar

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Halb Inglismaale, ajuhiiglased koos igalpool.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Ajuhiiglased koos, ma usun, et kõige rohkem teavad mis on hea brittidele foorumite inimesed, kes pole elus midagi saavutanud.

Demokraatia vms? Rahvas arvas, et peaks lahkuma, siis lihtne ja loogiline, üle poolte oli poolt, ehk lähtudes demokraatiast, rahvas pidas seda õigeks ja ma usun, et see 52/53% inimestest pole ajuhiiglased, kes kohe mitte midagi ei tea.

Mina austan nende otsust ja samas pean õigeks, kuna kõik liidud varem või hiljem lagunevad, need pole kunagi püsima jäänud.

 

Ilusaid jaane.


 

All empires are created of fire & BLOOD

EL Patron Pablo Escobar

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Admin
Author of the topic Postitas
Ajuhiiglased koos, ma usun, et kõige rohkem teavad mis on hea brittidele foorumite inimesed, kes pole elus midagi saavutanud.

Demokraatia vms? Rahvas arvas, et peaks lahkuma, siis lihtne ja loogiline, üle poolte oli poolt, ehk lähtudes demokraatiast, rahvas pidas seda õigeks ja ma usun, et see 52/53% inimestest pole ajuhiiglased, kes kohe mitte midagi ei tea.

Mina austan nende otsust ja samas pean õigeks, kuna kõik liidud varem või hiljem lagunevad, need pole kunagi püsima jäänud.

 

Ilusaid jaane.

 

Miks sa nii isiklikuks asja ajad?

______

 

Mina arvan ka, et see on pigem halb otsus kui hea.

Lisaks veel võib see olla algus järjekordseks majanduskriisiks, sest hetkel on kogu EU ja US aktsiaturg sellest suures šokis ja korraliku languse teinud. Aga eks seda ole näha.

 

Naljakas on tegelt see, et "enamus" ehk 52% inimestest hääletas "Brexiti poolt", siis ikkagist ülisuur hulk ehk 48% inimestest ei olnud sellega nõus.

Saan aru, et demokraatias ongi nii, et kui enamus on poolt, olgu kasvõi 50.0000000000001%, siis tähendab see seda, et ollakse poolt. Aga selliste ülitähtsate otsuste puhul peaks olema mingi erand, kus ainult 52%'st ei piisa, vaid see protsent peaks olema kõvasti suurem.


4946 päeva Vahvel.net liige 14.03.2021 seisuga

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Miks sa nii isiklikuks asja ajad?

______

 

Mina arvan ka, et see on pigem halb otsus kui hea.

Lisaks veel võib see olla algus järjekordseks majanduskriisiks, sest hetkel on kogu EU ja US aktsiaturg sellest suures šokis ja korraliku languse teinud. Aga eks seda ole näha.

 

Naljakas on tegelt see, et "enamus" ehk 52% inimestest hääletas "Brexiti poolt", siis ikkagist ülisuur hulk ehk 48% inimestest ei olnud sellega nõus.

Saan aru, et demokraatias ongi nii, et kui enamus on poolt, olgu kasvõi 50.0000000000001%, siis tähendab see seda, et ollakse poolt. Aga selliste ülitähtsate otsuste puhul peaks olema mingi erand, kus ainult 52%'st ei piisa, vaid see protsent peaks olema kõvasti suurem.

 

 

Aga ütle, kes siin asja isiklikuks ajas ?

Teiseks, enamused meie asjad otsustakse nii, et kui on 51/49%, isegi väga tähtsad asjad, siis võetakse vastu otsus mis saavutas 51%. Kurb aga tõsi.

Samamoodi arvan mina, et jeweuro võiks kaduda ja taastada Eesti kroon, aga see on minu arvamus ja nagu näha, kedagi ei huvita see.

 

Pealegi rääkida majanduskriisist, see on üldine meedia möla, iga muudatusega on esimesed päevad/nädalad/kuud rasked, hiljem toibutakse ja minnakse edasi. EU on terve oma eksisteerimise aja olnud majanduskriisis, vähemal või rohkemal määral, samamoodi US.

Muudetud liikme Manwithsaw'i poolt

 

All empires are created of fire & BLOOD

EL Patron Pablo Escobar

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
:D :D :D Pole mõtet sellistega siin foorumis arutleda.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Aga ütle, kes siin asja isiklikuks ajas ?

Teiseks, enamused meie asjad otsustakse nii, et kui on 51/49%, isegi väga tähtsad asjad, siis võetakse vastu otsus mis saavutas 51%. Kurb aga tõsi.

Samamoodi arvan mina, et jeweuro võiks kaduda ja taastada Eesti kroon, aga see on minu arvamus ja nagu näha, kedagi ei huvita see.

 

Pealegi rääkida majanduskriisist, see on üldine meedia möla, iga muudatusega on esimesed päevad/nädalad/kuud rasked, hiljem toibutakse ja minnakse edasi. EU on terve oma eksisteerimise aja olnud majanduskriisis, vähemal või rohkemal määral, samamoodi US.

 

palun, ära enam mitte kunagi räägi teemadel, millest sul ei ole õrna aimugi.

Tänud.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
palun, ära enam mitte kunagi räägi teemadel, millest sul ei ole õrna aimugi.

Tänud.

 

Ning sina jagad neid teemasi kõige paremini? Järjekordne teadja mees vahvlis.


 

All empires are created of fire & BLOOD

EL Patron Pablo Escobar

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Ma ootan juba esmaspäeva, siis näeb, kui julmalt kursid veel langevad. Hetkel kogu enda raha vahetatud USD-ks. GBP ikka korralikult all, eur jäi veel samaks võrreldes usd-ga. Aga esmaspäeval oleks oodata muutusi, võiks EUR ka langeda vs USD-ga, see oleks 5+ investeering mulle. Lugedes ennustusi, oodatakse ka kuskil 4-5% EUR langust võrreldes USD-ga. Ideaalis ootaks seda, et 1eur = 1usd. Sellisel juhul ma teeniks lambist 180k profitit!


Oldschooler

"I never saw a wild thing feel sorry for itself..." D.H Lawrence

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Frankfurdi ja Amsterdami finantskvartalites šampus voolab praegu.

 

Palju õnne inglastele, kes viimased 20 aastat on pidanud importima rohkem kui eksportima. Naela odavnemisega läksid kõik sisseveetavad asjad (sh toit, kütus, ravimid) sellevõrra kallimaks. Kui Šotimaa eralduma peaks, tuleb head aega öelda suuremale osale GBR enda nafta/gaasimaardlatest ja tuuleparkidest/hürdoenergiast + osale toidutööstusest (kala, liha, alko ja mitmed muud). Not a smart move...

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Umbes 2 aasta pärast vast selguvad tagajärjed, hetkel turg lihtsalt paanitseb.

 

uk-a uk-a mina prii.

Muudetud liikme eXo'i poolt

Ostan CS:GO ja Rusti skinne -35-45% Steami marketi hetke hinnast!

Discord: REwiwe#3535

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Ilmselge, et paljud ei ole üldse aru saanud, miks brexit toimus. Kas tõesti arvate, et enamus poolt hääletajaid kottis või said üldse aru, mis on selle valiku tagajärg? Jah, rikkurid kaotavad miljoneid, vaesed jäävad vaesemaks(vähemalt lähitulevikus), aga see selleks. See, et majandusmull lõhkeb vb pisut varem ei oma mingit tähtsust. Mull oleks lõhkenud nagunii.

 

 

Mina saan aru neist 52%-st, kes välja hääletasid. Proovige ette kujutatada, mis ajalugu on Suurbritannial, kahtlen, et enamus sellele üldse mõelnud on. UK on riik, mis mingil hetkel kontrollis suurt osa maailmast. Impeerium, mis tegi, mida tahtis ja millal tahtis. Kuid nüüd otsustavad mingid krdi mittevalitud Brüsseli bürokraadid, kus, mida ja millal teha tohib. Tean, et enamus eestlasi ei ole võimelised aru saama, mida see tähendab, kuna Eesti on alati olnud peksupoisi rollis ja suure tõenäosusega jääb ka sellesse rolli tulevikus. Tavalisetel inglastel on lõplikult üle visanud see, et UK on kaotanud suure osa oma iseseisvusest, oma rahvuslikust uhkusest. Ei räägi praegu kuni 24 aastastest lastest, kes on jätkuvalt emme/issi tissi otsas ja nüüd kardavad, et tuleb maailmalõpp. Kas teil ei aja sita keema, et EU kirjutab meile ette, mis võimsusega tolmuimejaid toota tohib või, et mis seemneid poes müüa tohib? Mul igatahes ajab ja nagu näha, siis ma ei ole ainuke. Soovin edu inglastele ja vb nüüd saavad mõned poliitikud aru, et aitab sellest teerulli poliitikast, kus tehakse, mida tahetakse ja siis nimetatakse seda demokraatiaks. See, mis UK-s toimus oli ehe näide demokraatiast, kõigi oma vigade ja plussidega.


Lisa steamis ja kirjuta profiili alla, mis asjus:

http://steamcommunity.com/profiles/76561198137155999/

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Ilmselge, et paljud ei ole üldse aru saanud, miks brexit toimus. Kas tõesti arvate, et enamus poolt hääletajaid kottis või said üldse aru, mis on selle valiku tagajärg? Jah, rikkurid kaotavad miljoneid, vaesed jäävad vaesemaks(vähemalt lähitulevikus), aga see selleks. See, et majandusmull lõhkeb vb pisut varem ei oma mingit tähtsust. Mull oleks lõhkenud nagunii.

 

 

Mina saan aru neist 52%-st, kes välja hääletasid. Proovige ette kujutatada, mis ajalugu on Suurbritannial, kahtlen, et enamus sellele üldse mõelnud on. UK on riik, mis mingil hetkel kontrollis suurt osa maailmast. Impeerium, mis tegi, mida tahtis ja millal tahtis. Kuid nüüd otsustavad mingid krdi mittevalitud Brüsseli bürokraadid, kus, mida ja millal teha tohib. Tean, et enamus eestlasi ei ole võimelised aru saama, mida see tähendab, kuna Eesti on alati olnud peksupoisi rollis ja suure tõenäosusega jääb ka sellesse rolli tulevikus. Tavalisetel inglastel on lõplikult üle visanud see, et UK on kaotanud suure osa oma iseseisvusest, oma rahvuslikust uhkusest. Ei räägi praegu kuni 24 aastastest lastest, kes on jätkuvalt emme/issi tissi otsas ja nüüd kardavad, et tuleb maailmalõpp. Kas teil ei aja sita keema, et EU kirjutab meile ette, mis võimsusega tolmuimejaid toota tohib või, et mis seemneid poes müüa tohib? Mul igatahes ajab ja nagu näha, siis ma ei ole ainuke. Soovin edu inglastele ja vb nüüd saavad mõned poliitikud aru, et aitab sellest teerulli poliitikast, kus tehakse, mida tahetakse ja siis nimetatakse seda demokraatiaks. See, mis UK-s toimus oli ehe näide demokraatiast, kõigi oma vigade ja plussidega.

 

Väga tabavalt öeldud.


 

All empires are created of fire & BLOOD

EL Patron Pablo Escobar

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
palun, ära enam mitte kunagi räägi teemadel, millest sul ei ole õrna aimugi.

Tänud.

 

Ma ei saa hästi aru, mis Manwithsaw valesti ütles. Sinu kommentaar oleks võinud samahästi olla, et "taevas on sinine ja sellepärast oled sa sitapea", sama mõttetu. Kui sul on vastuargumente, siis lase tulla, aga sellise üleoleva sita kirjutamise oleks võinud tegemata jätta. Mõistusega inimesele, kes tahaks lugeda asjalikke vastu ja poolt argumente jätab selline asi väga sita mulje. Sulle vb meeldivad kummitemplid, kus kõik on sama meelt, aga teised tahaksid kindlasti lugeda ka muid arvamusi, et neid siis ümber lükata või nendega nõustuda.

Muudetud liikme Logic'i poolt

Lisa steamis ja kirjuta profiili alla, mis asjus:

http://steamcommunity.com/profiles/76561198137155999/

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

No kindlasti oli nende 52% seas ka suur osa neid, kes hääletasid lihtsalt protestiks Cameroni valitsuse vastu, ja ka neid, kes on pagulashordide vastu. Aga kas nad siis arvavad, et see hääletus aitab kaasa nende impeeriumi "taastamisele". Pigem ju väheneb nende geopoliitiline tähtsus ja tuleb arvestada ka võimalust, et kui Šotimaa tõesti tagant ära hüppab(seda vast siiski ei juhtu).

Muidugi see on õige, et võivad öelda, et oma riigis on nad rohkem peremehed, kuid riik ju iseenesest jääb nagunii seotuks(sõltuvaks) EUga, nende huvides on olla seotud vaba Euroturuga ja seda ilma järelandmisteta neile niisama ei kingita.


Foorumi isa

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Mõnes mõttes vabanesid nad orjusest... Saavad teha mida nemad heaks arvavad.. mitte, et keegi näpuga näitaks millal ja kuidas.

Millegipärast ma arvan, et sellest kaotas ainult E U mitte inglismaa ise. See suur langus ei jää kuigi kauaks kestma. Euroopas aga läheb asi päris hulluks, sest lahkuda tahavad päris mitmed riigid, iseasi kas nad saavad.


xx_69MLGquickscope360BlazeIt420MihkužTheM8Rektrr69_xx

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Ainukesed kes lõpuks kaotavad, on EU , mitte inglismaa. Momendil on tõesti languses, paljud poliitikud räägivad meedias seda mida vaja, sest kardetakse, et teised riigid sama ei teeks. Impeeriumid ei jää püsima, liidud ei püsi. Varem või hiljem laguneb ka EU, see võib kõlada kui utoopia, aga elu on seda näidanud.

Me võime öelda, et me oleme vabad, meil valitseb demokraatia ja me võime teha ning minna kuhu tahame, aga tegelikult, kas on nii? Meile kirjutatakse ette, palju võivad farmides olevad lehmad võivad piima toota ( Kõlab uskumalt, aga nii on ), milliseid asju võime osta, kuhu võime asju turustada, või kellelt osta. Meil pole õigusi, me peame tegema seda mida öeldakse, ainukene õigus on ehk see, et võime vabalt EU ringi reisida, aga see ei ole seda väärt.

Algus on tehtud. :)

Muudetud liikme Manwithsaw'i poolt

 

All empires are created of fire & BLOOD

EL Patron Pablo Escobar

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Vanemad inimesed on tunda saanud, mis asi on EU, väga paljud noored ei tea paljusi asju, ainult seda mis meedia kajastab ja selle järgi lahmitakse. Samamoodi nagu Eestis enne valimisi, vaatasin kuidas paljud tuttavad Fb listis spämmisid massiliselt Taavi Rõivase kampaaniat, et valiks teda, muidu Savisaar saab võimule. Nüüd kui valimised ammu möödas, samused inimesed vinguvad kui sitt on see valitsus ja Rõivas. Selle kohta ütleks, seda mida tellid, seda ka saad. Lihtne ütlus: Kõik mis hiilgab, pole veel kuld. :)


 

All empires are created of fire & BLOOD

EL Patron Pablo Escobar

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
No kindlasti oli nende 52% seas ka suur osa neid, kes hääletasid lihtsalt protestiks Cameroni valitsuse vastu, ja ka neid, kes on pagulashordide vastu. Aga kas nad siis arvavad, et see hääletus aitab kaasa nende impeeriumi "taastamisele". Pigem ju väheneb nende geopoliitiline tähtsus ja tuleb arvestada ka võimalust, et kui Šotimaa tõesti tagant ära hüppab(seda vast siiski ei juhtu).

Muidugi see on õige, et võivad öelda, et oma riigis on nad rohkem peremehed, kuid riik ju iseenesest jääb nagunii seotuks(sõltuvaks) EUga, nende huvides on olla seotud vaba Euroturuga ja seda ilma järelandmisteta neile niisama ei kingita.

 

Eks selles 52% oli igasuguseid, aga puht vanuse järgi ütleks, et rohkem oli vanemaid, elu näinud inglasi. 48% hulgas oli kõvasti rohkem noori, kes pole elus suurt midagi saavutanud ja sisuliselt naudivad vanema põlvkonna tehtud töö vilju. Samuti ei oska nad võrrelda praegust UK-d 20-30-40 aasta tagusega. Nooremad inglased teavad ainult elu EU-s ja nende jaoks on praegune olukord midagi uut ja hirmsat. Kahtlen, et enamus neist saab aru, mis tegelikult majanduses toimub. Lihtsalt karjutakse mingit hüsteerilist jama.

 

Tegelikkus on, et UK on rikas riik ja enamus Euroopa riike kaotakse sellest, kui UK-ga enam äri ei tehtaks. Sellepärast ma isegi ei karda UK majanduse pärast.

 

Ei usu, et nad impeeriumit taastada tahavad, mõte oli pigem selles, et keskmine inglane on uhke oma riigi ajaloo üle. Ei viitsi hakata üles kirjutama kõiki neid asju, mis on alguse saanud just UK-st, kuna neid on liiga palju. Neil on võimas ajalugu ja EU-sse jäämine, mis sisuliselt tähendaks oma iseseisvuse loovutamist ei ole lihtsalt võimalik. Sama põhjus, miks keskmine venelane vilistab eestluse peale. Eestis tase on tänavakorvpall, Venemaa tase on NBA, neid kahte ei anna võrrelda. Sama seis on UK vs Euroopa ühendriigid, mis on sisuliselt EU mõte. UK jaoks on EU muutunud lisaraskuseks, millest tahetakse nüüd loobuda, muud midagi.

 

Ma usun, et Šotimaal on UK-st eraldumisega rohkem kaotada, kui EU-st lahkumisega. Ei ole ekspert ja mu talupoja mõistus ütleb, et UK-st eraldumine oleks kordades valusam, kui mingist majandusliidust lahkumine.

 

Ma isiklikult arvan, et UK-l on võimalik endale tingida PAREMAD tingimused EU-ga, kui keskmisel EU liikmesriigil praegu on. Lisaks on võimalus hakata äri tegema Venemaa, Hiina jm riikidega. EU-s olles on selline asi rangelt reguleeritud.

 

Mulle tundub, et tegelik kaotaja on EU ja mitte UK. UK tulevik pole kindlasti nii must nagu mõned siin ette kujutavad. Saaksid nad oma piirid kinni ja asjad kontrolli alla, siis vb tekiks minul ja paljudel teisetel huvi seda riiki külastada. EU liikmena polnud mul vähimatki soovi UK-sse oma jalga tõsta. Ma usun, et neil on aeg muuta UK tagasi selleks riigiks, kuhu miljonid inimesed elama soovisid minna. Mitmed Euroopa riigid võiksid võtta õppust UK süsteemist. Ei ole mõtet sundida UK-t tegema vigu, mis Brüsseli bürokraadid õigeks peavad. Kopeerime parem seda, mida tegi UK minevikus ja proovime saada vähemalt sama heaks enne kui neid õpetama hakkame.

Muudetud liikme Logic'i poolt

Lisa steamis ja kirjuta profiili alla, mis asjus:

http://steamcommunity.com/profiles/76561198137155999/

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Ajalehest lugesin, et nad üldse liitusidki Euroopa majandusühendusega (ehk siis vähem föderatiivse EU eelkäijaga) selle pärast, et nende majandus peale teist maailmasõda seisis paigal, samas kui teistel (kes siis olid liidus). Ma siiski nii optimistlikus valgusest ei suuda asja ette kujutada, et kõik ongi super nüüd varsti, aga ega see ennustamine on tänamatu töö, tulevikku ei oska vast keegi päris täpselt ette näha. Kõike head neile siis!

 

Muidu küll teemaväline, aga olen küll kuulnud, et UKs maksad õppelaenu tagasi alles siis, kui palk on üle teatud määra, aga kas tõesti nõutakse see vajadusel ülikoolilt sisse?! See paneks ju ülikoolid mega surve alla, arvestades, et mõni (eriti välismaalane) deklareerib nagunii tulusi vähem. Ma ei leidnud midagi selle kohta.

Muudetud liikme Oasis'i poolt

Foorumi isa

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

On aeg UKsse ülikooli minna :D

Meedia hüsteeritseb et jumala eest eestlased euroopa liidust ei lahkuks... See on nii igal pool. Eestil aga poleks sellest minuteada just palju kasu, sest siinsed juhid on enamasti idioodid ja vargad kes oma peaga mõtlevad ainult kuidas raha riigikassast omale kantida.


xx_69MLGquickscope360BlazeIt420MihkužTheM8Rektrr69_xx

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Ajalehest lugesin, et nad üldse liitusidki Euroopa majandusühendusega (ehk siis vähem föderatiivse EU eelkäijaga) selle pärast, et nende majandus peale teist maailmasõda seisis paigal, samas kui teistel (kes siis olid liidus). Ma siiski nii optimistlikus valgusest ei suuda asja ette kujutada, et kõik ongi super nüüd varsti, aga ega see ennustamine on tänamatu töö, tulevikku ei oska vast keegi päris täpselt ette näha. Kõike head neile siis!

 

Muidu küll teemaväline, aga olen küll kuulnud, et UKs maksad õppelaenu tagasi alles siis, kui palk on üle teatud määra, aga kas tõesti nõutakse see vajadusel ülikoolilt sisse?! See paneks ju ülikoolid mega surve alla, arvestades, et mõni (eriti välismaalane) deklareerib nagunii tulusi vähem. Ma ei leidnud midagi selle kohta.

 

Ok, fair point. Selles osas panin veidi mõõda jah. Süsteem hoopis selline, et õppelaenu hakkad tagasi maksma siis kui hakkad teenima aastas üle 21000£. 9% iga üle läinud £ pealt. 31000£ teenid, siis maksad 10000£ pealt, mis on 900£. Kui 30 aastaga makstud ei saa, siis ülejääk kustutatakse. Huvitav, kust ma selle osa kõrvataha panin, et ülikool peab õppemaksu ise maksma hakkama, kui sa piisavalt ei teeni. Aga eks need teadmised olid ka tubli 7-8 aastat vanad. Ju sain millestki valest aru tookord.

 

Aga kokkuvõttes peab ikka ütlema, et hea süsteem on.

Muudetud liikme Logic'i poolt

Lisa steamis ja kirjuta profiili alla, mis asjus:

http://steamcommunity.com/profiles/76561198137155999/

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Kommentaari lisamiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks peate olema liige

Loo konto

Liituge meie kommuuni uue kontoga. See on lihtne!

Loo uus konto

Logi sisse

On juba konto? Logi sisse siit.

Logi sisse nüüd

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.