Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...

Kaitsevägi ja sellega seonduv.

Soovitatud postitused

SUPERVIP

63 days more pls.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

kõik ägedad asjad on ära keelatud, mõttetu asi see stressinädal. virus üldse polegi seda enam


Eesti mees.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Keegi Ämari logistikapataljonis ka pesitseb? :D


b_560_95_1.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Küsimus, kas väkke tohib kaasa võtta sellise asja nagu gopro (või taolise seikluskaamera)?


29.08.2020 SEISUGA OLEN OLNUD VAHVEL.NET LIIGE 3650 PÄEVA EHK 10 aastat

 

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Küsimus, kas väkke tohib kaasa võtta sellise asja nagu gopro (või taolise seikluskaamera)?

 

Tohib küll, kuid et seda kasutada seal, pead läbirääkima rühmaülemaga ning rühmavanemaga. Tavaliselt nad ikka lubavad selliseid asju.


BMW <3

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Küsimus, kas väkke tohib kaasa võtta sellise asja nagu gopro (või taolise seikluskaamera)?

 

Mina olen hetkel terve ajateenistuse jooksul kasutanud. Kohe alguses küsiti, et kas on inimesi kes soovivad sellise asjaga tegeleda. Meie rühmast olid siis 2 inimest kellel oli nn luba filmida ja pildistada õppusi. Mul peaks tsirka 15h videomaterjali kokku olema. :)

 

IMG_20160509_010211.jpg


Ostan CS:GO ja Rusti skinne -35-45% Steami marketi hetke hinnast!

Discord: REwiwe#3535

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Mis päeval täpselt keegi reservi?

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
25. peale lõunat

 

Meil sama.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Kuidas torm oli siis rahvas?

 

Isiklikult ei teinud ühtegi pauku, sama padrun mis alguses rauda läks tuli sealt ka tühjaks laadides välja. :D

#tagala elu.

 

Vähemalt nägi CV90 ära ja huvitav oli tsiviilidega suhelda.


Ostan CS:GO ja Rusti skinne -35-45% Steami marketi hetke hinnast!

Discord: REwiwe#3535

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Algus oli suht imal ja mulle väga ei meeldinud, mõtlen siis pataljoni- ja brigaadiosa. Kevadtormi hindamisfaasi algus oli minu jaoks sitaks huvitav, algas siis linnalahinguga Räpinas, kus meie kompanii oli põhipingutus, kuna asusime linnas sees. Meie rühmal oli siis läänepoolne osa linnast(linna jagas kaheks seda läbiv Võõpsu maantee), kust ka vastasest sisse tulid. Kompaniiülema tahtel oli seal meil 2 jagu, päev varem käisime luurel koos teise jaoülemaga, vaatasime üle põhilised alad, mida hoidma pidime, kuhu postid paneme ja üleüldse kuidas öise rutiini üles ehitame, kuna see tundus murepunkt olema(öösel ei või linnas lasta, kuid vastase luure on aktiivne: poolakate surematud atv'd, hummerid jne). Aega oli sitaks vähe, 12nda õhtul kell 2000 läks olukord juba peale, me saime oma postid ja patrullid alles 2200 tööle, mehed jõudsid linna alles 2100.. Kahe jao peale oli meil 2 posti ja 2 patrulli. Peale põhimaantee oli meiepoolsesse linnaossa teel 2 sissepääsu: 2 silda(1 õhatud, 2 miiniväljaga;teine ja kõige suurem ilma mingi pioneeritõkketa, ainult post vaatluse, kusti ja instaga). 0000 kutsuti mind KÜ briifile, kuna olin meie alal üldvastutav. Jõudsin sinna kohale ja siis hakkas kõnesid ja asju tulema: luure atv'dega sees, hummerid lasevad ringi, paiknemisala läheduses 3 luurajat(valve äratas magajad üles ning üritasid neid luurajaid kinni võtta, kuid nod märkasid, avasid tule, tulistati vastu ning luure põgenes). Kimasin oma konserviga sinna, panin mingi taskforce kokku ning kammisime linna veits, kuid tulutult..) Lõpuks siis hommik(kell 0600 võis jälle tulistama hakata) ning jälle poolakad ronivad linna oma atv'dega, laskude peale ei reageeri ning ajavad oma asja edasi.. Liikusin siis ise ka sinna kanti ning kohe kui kohale jõudsin, kuulsin seljataga kontakti umbes 200m kaugusel. Panin kohe jooksuga sinna poole ajama ja mida ma näen, 3 Strykerit on end silla kaudu linna surunud(postil olnud kustid, instad lasid neid, kuid kohtunikku polnud ja munnigi see ei lugenud..), kohtunik tahtis kohe hoopis mulle mingit haavatukaarti suruma hakata, kuid õnneks läks see mu abile seekord :D Kogusin siis niipalju mehi kokku kui sain ja hakkasime muricale sissisõda pidama(mis oli suures pildis KÜ tahtmine; nurgatagant välja, lasud kirja, pos. vahetus jne). Meie õnneks võitsime vastase tähelepane ning nad hakkasid valele poole linna peale suruma, viivitasime neid pisut, kandsime suhteliselt vähe kaotusi. Linna lõunapoolses osas rebisime vastasest lahti, hüppasime pasile ning liikusime läbi linna idaosa(1. rühma vastutusala) tagasi linna põhjaossa ning panime uue kaitse püsti. Tsiviilluure põhjas olid vastased meid endiselt lõunas taga otsimas :) Kui vastased lõpuks oma veast aru said ja uuesti õigele suunale liikuma hakkasid, ootasime neid juba rühmasuuruse üksusega(reservist tuli 1 jagu appi meile). Järgmises kontaktis pidasime ligi ~3h lahingu(mingil hetkel sai isegi haavata saanud täpsuslaskuri relv omale võetud ja sellega põrgatud :D), kus mõlemad pooled olid soodsatel positsioonidel, kuid mingi manöövri tegemine oli üsna keeruline majade vahel asuvate lagedate alade ja piklike tänavate tõttu. Vastased muutusid lohakaks ning kandsid suhteliselt suuri kaotusi, kuid mingi hetk tulid ameeriklastele leedukad appi. Sel hetkel hakkasime koordineerima oma üksuste väljatõmbamist põhjapoole linna läbivast jõest. Väljatõmbamise käigus sain mingil arusaamatul moel surma, vähemalt kohtunik mulle nii väitis. Minu jaoks päev lõppes :)

 

Järgmisel päeval saadeti meid brigaadireservi, kus olime oma rühmaga Kuperjanovi KÜ alluvuses(kapten Teppo vms, kui mälu ei peta).

Päev algas suht segaselt, vastase CV'd ja Fennekit sõitsid täiesti lambist meie kahest miiniväljast läbi ja hakkasid meid külje pealt maha surmuma. Taandusime kokkulepitud järgmistele positsioonidele, kus oli minu jaost järele jäänud 3 meest(koos minuga), CV'd ja Fennekid sõitsid ikka nii nagu ise tahtsid, viskas üle: võtsin ühest nurgast surnud mehe Gustavi, teisest nurgast vahekohtuniku ning nende kahe abiga sai üks CV ja 2 Fennekit hävitatud, lisaks oli abiks tankitõrje javelinijagu. Sellepeale vastased enam tehnikat edasi ei surunud ning me eemaldusime viimasele positsioonile. Seal panime üles varitsuse ning jäime vastast või surma ootama(KÜ tsitaat: 'täna sureme saapad jalas')

Passisime tükk aega, ning esimesed külalised meie varitsusse olid 2 Fennekit, mis said kiirelt hävitatud. Jällegi pikem paus vastasest... Ja obba, 4 scoutsi soomikut vuravad meie poole. Suutsime esimese ära lasta, teised mõjutasid meie esimest posti ning 3 meest surid. Peale seda tõmbasid vastased tagasi.. Olime mingi 8h seal olnud, side teel anti tead, et 2100 on reorg. Nii kui kell kukkus, märkas julgestuspost vastase jalaväge. Scoutsid hakkasid rühmaga seda ala puhastama, me olime seal ühe jaoga. Kogu ala peale oli aind 1 kohtunik ning eriti ta seda ala hoomata ei suutnud ning läks nii nagu minema pidi: löödi kasti meid(jalaväge suutsime rohkem hävitada, kuid siis ilmus soomuk välja ning olime putsis omadega. Päev läbi.

 

Kolmas päev oli lambi passimine positsioonidel ning kell 1800 kuulutati paus kuni 0600ni, kuna vastased olid nahka teinud veits(CV'dega viljapõldudel, läbi aedade, mingid mahajäetud majad põlema läinud jne.. ühesõnaga hakati nende paska lappima)

 

Neljandal päeval hommikust õhtuni käis räige madistamine, kõigepealt ameeriklased, seejärel leedukad.. tegevust, manöövreid jne oli nii palju, et ei viitsi enam sellest üksikasjalikult kirjutama hakata :D Lõpus suutsin joostes omale gaili vintrauga niimoodi vasta põlve virutada, et jalga enam liigutada ei saanud... järgmine päev midagi muutnud polnud, magasin pasis, enesetunne oli ülipask ning õhtul avastasin 39,5 palaviku. Lükati igast kanüülid ja nõelad sisse ning tundus, et on parem. Ülejärgmisel päeval jälle 39 palavik ja nii pmts 19ndani välja.. Avastasin suht tormi esimestel päevadel enda küljest ka puugi, võimalik et sellepärast midagi..

 

 

Igatahes minu tormi see palavik lõpetas, hetkel laatsas ning esmaspäeval saan vereproovi tulemused teada...

Loodan, et väga segane jutt ei olnud, aga vast kellegil on huvitav lugeda :) Küsige, kui midagi täpsemalt teada soovite ;)

 

Väike pilt linnalahingust :)

 

HTS_0532.jpg?m=1463146164.jpg


Eesti mees.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.