Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...

Soovitatud postitused

VIP

Hei,

Kuna ma palju võinoh üldse põhimõtteliselt midagi arvuti osadest ei tea, siis tekkis küsimus. Kasutan igapäevaselt läpakat, üpris vana ning tahtsin küsida, kas ma saan ükskõik millise vahemälu panna omale või peab olema mingi kindel, või siis hoopis ma ei saagi juurde neid panna omale? Viimase juhul kui tõesti ei saa, siis kust ma vaadata saan, kas ma saan veel panna? Ja mis see vahemälu mu arvutile juurde annaks, teeks see kiiremaks vms?

 

Väga lollid küsimused, ei tea midagi arvuti osadest.. :/

Oleksin tänulik kui vastaksite :)


tAKVr1u.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Teeme mõned asjad kindlaks:

1. Vahemälul on mitu erinevat siini. On olemas DDR (kuni 2004 aasta masinatel), DDR2 (2005-2008) ja DDR3 (2009-2015). DDR4 on ka muidugi, aga seda süleraalidel väga ei leia ja su jutust tuleb välja vana läpakas, siis too kohe kindlasti ei ole.

2. Vahemälu siinidel on kindlad töökiirused. Lauaarvutitel need väga ei olene, kuid osad süleraali süsteemid ei oska kiirusi madaldada. Tuleks kindlaks teha, kui suur on see maksimaalne lubatud töökiirus.

3. Osad läpakad on ka piiranud maksimaalset vahemälu suurust. Minu Lenovo sülearvuti näiteks ei taha rohkem kui 8GB saada (too peaks isegi standard olema läpakatel?). Lisaks, siinidel on ka enda piirang. Näiteks DDR2 ei soovi üle 4GB saada, juhul kui tegemist pole quad channel siinidega (neid sülearvutitel ei leia).

 

Kui suudad näiteks Speccy programmiga välja uurida oma mälusiini, võib juba edasi arutelda :)


29wqo2f.pnglogo.pngveebo_logo.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Author of the topic Postitas

Mõtled sa seda?

OBt7m1r.png


tAKVr1u.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Üks 2 gigane pulk ei teeks paha juurde lisada. Täpsustaks summary alt veel mälumooduli kiiruse ka ära :)


29wqo2f.pnglogo.pngveebo_logo.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Author of the topic Postitas

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Kui see on Samsung RV510, siis sellisel juhul saadki panna sisse maksimaalselt 4GB. Üks vaba pesa sul on, saad 2GB'se sisse toppida. DDR3 on eelduseks, kiirust oskab see arvuti juba ise reguleerida :) Soovitus oleks muidugi 1066MHz siinikiirusega.


29wqo2f.pnglogo.pngveebo_logo.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Author of the topic Postitas

Jah, Samsung RV510 on see tõesti. Eks ma kuskilt soetan selle ühe veel. Aitäh abi eest :)


tAKVr1u.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Operatiivmälu kiirus annab tõesti olematu kiirusevahe, kuid see, kui suur su vahemälu on, see annab küll juba. Suurem koormus protsessori kaelast läheb kohe ära, sest cache mälu ja pideva andmelugemise ketta pealt saab üle siirdada operatiivmälule.


29wqo2f.pnglogo.pngveebo_logo.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Author of the topic Postitas

Kui te hakkasite siin rääkima siis küsin ära veel ühe asja. Keegi teab midagi nendest jahutitest läpakatele? On mingi alus ja siis paned läpaka sellele peale. On keegi nendega kokkupuutunud? On need mõtetud või aitavad ka?


tAKVr1u.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

2GB on hetkeseisuga juba küllaltki vähe. Chrome üksinda nõuab 2 juba, kui mitu tabi lahti on.

Jahutusalused, noh, kui su arvuti väga kuum on, siis ikka päästab. Muidu oleks targem ära puhastada seest, kui väga lärmakaks muutub ja temperatuur kõrgeks läheb.


29wqo2f.pnglogo.pngveebo_logo.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Teema on juba küllaltki vana, kuid loodetavasti saan oma küsimusele vastuse :)

Sooviksin siis oma laptopil 4gb ramile juurde osta veel 4gb (kokku siis 4+4), kuid ise nende rami kiiruste jms järgi sobivat vaadata ei oska. Loodetavasti need Speccy pildid aitavad. Oskaks keegi öelda mille järgi otsida sobivat/soovitada mõnda sobivat?

e22849cbe9bd332e620c16fba7c6564e.png

1165b6a4d27355965b3b1ba7ba2bd68c.png

Muudetud liikme VahvliSööja'i poolt

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

DDR3 1333MHz ja kindlasti SO-DIMM.


29wqo2f.pnglogo.pngveebo_logo.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
DDR3 1333MHz ja kindlasti SO-DIMM.

 

Võib olla kiirem kaa, aga see kiirem hakkab lihtsalt 1300MHz tööle.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Võib olla kiirem kaa, aga see kiirem hakkab lihtsalt 1300MHz tööle.

 

Õige jutt. Aga kõik süleraalid ei oska kiiruseid vähendada, hakkavad lugema kui corrupt memory. Targem ikka sarnane sisse pista :)


29wqo2f.pnglogo.pngveebo_logo.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Õige jutt. Aga kõik süleraalid ei oska kiiruseid vähendada, hakkavad lugema kui corrupt memory. Targem ikka sarnane sisse pista :)

 

Praeguse kogemuse põhjal, siis HP-dele maitsevad ainult kindlad mälud, seega kui sul HP on , siis kindlasti pead vaatama kas kõik klapib 100%, teistega siini pole probleeme olnud, Lenovod söövad suhteliselt kõike.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Ära kiirusta kriiskamisega. Sandy bridgest ülespoole on minu kogemuste põhjal. Minu Lenovo Arrandale kiibiga tahab ka ainult teatud mälu saada ;)


29wqo2f.pnglogo.pngveebo_logo.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Kommentaari lisamiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks peate olema liige

Loo konto

Liituge meie kommuuni uue kontoga. See on lihtne!

Loo uus konto

Logi sisse

On juba konto? Logi sisse siit.

Logi sisse nüüd

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.