Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...

Maaülikool - Keskkonnaplaneerimine ja maastikukujundus

Soovitatud postitused

Kui veel hilja pole siis ma ise õpin seda praegu, eriala iseenesest suhteliselt lahe. Õpid meid ümbritsevat elukeskkonda ja kuidas seda läbi sinu disaini paremaks muuta. On loodusaineid, joonistamist ja graafilist disaini ehk photoshopi. Soovitan väga kui tunned huvi arhitektuuri, disaini, looduse vastu ja oled loov inimene.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Kui ma veel esimesel kursusel olin siis oli erialal veel maastikuarhitektuuri nimi aga just muutus. Minul oli katsetel joonistamine ja ruumilise mõtlemise ülesanded.

Koolist veel natuke, esimene kursus on fun, õppejõud ei pane piire tudengite fantaasiale ja kursusetöödes võib sellel lennata lasta. Esimene semester oli mul kursusetööks rühmaga projekt aga kevadel oli individuaale projekt.

Õpite seal natuke photoshopi, kuigi enda mõtete teostamiseks ei tee paha natuke ise juurde uurida. Ja joonestamises õpite autocadi.

Arvutiklassis on 27' Macid kus on hea photoshopi ja autocadi nolada :)

Eks on ka igasugu loodusaineid mis tunduvad algul pointless aga hiljem teed alles nende vahel seoseid ja milleks need head on.

Osakonnal on oma maja, mida kutsutakse maastikumajaks. Igal kursusel on oma stuudio, majas on puhkeruum kööginurgaga ja seal kohtad kõige lahedamaid inimesi.

Edu katsetel, äkki sügisel näeb.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas (muudetud)

Nagu ma aru olen saanud, siis Keskkonnaplaneerimine-ja-maastikukujundus ei nõua laia matemaatika tulemust ka. Selle aasta katsetel on sama värk, pead joonistama teksti järgi mingid visandeid.. Kuidas see umbes välja näeb? :D Suudan joonistada küll, kunstniku kätt just pole Räägi kuidas seal matega lood on? On väga palju, on raske?

See on ainult suund mida ma läheksin maaülikooli õppima. Photoshoppi tunnen, kunagi oli Eesti suurim virtuaaltuuningu sait www.chop.ee, mis nüüdseks kadunud. Seal sai ikka võisteldud ja möllatud :P. 27" Mäcid arvutiklassis tundub päris mõnus (Y) Sõber lõpetas veemajanduse. Olevat raske küll olnud, samas käis koguaeg trillalaa trallalaa :pKui aus olla siis palganumber on päris päris aus ;) Sellel maastikukujunduse erialal päris palju ja erinevat tööd ka valida. Välisruumide kujundamine, elamupiirkondade planeerimine, puhke-mängualad, avalikud linnaruumid, kinnistud eraklientidele, planeeringute koostamised, maastiku visuaalse kvaliteedi hindamine, kavad maastiku hooldamiseks, parkide tegemine, restaureermine jne jne.. Kirjutasin maaülikooli brosüürist prg :D

 

EDIT:

Räägi kuidas sul gümnaasiumi lõpus tase oli? Mis punktid estas mates inkas said? Et olid pigem tugevam õpilane või keskmine vms?:

Muudetud liikme even'i poolt

signatuurvaike.jpg

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Mõned kuud tagasi tekkis ka endal huvi selle eriala vastu ja uurisin tuttava käest, kes seal õppinud oli. Tema seisukoht oli see, et tore õppida jne. aga pärast korralikku tööd leida väga keeruline.

 

Samas lugedes seda juttu siin tekib ka endal rohkem huvi selle vastu.


viis-signa.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Mul kunstiannet on seega minu jaoks olid katsed eriti lebod. Matat pole seal peaaegu üldse, katsed normaalselt lähevad ja normaalsed eksami tulemused on siis saad ikka sisse.

Pärast leiab tööd kui reaalselt huvi on, praegu ongi lihtsalt, et inimesed tulevad sinna teevad baka ära ja siis hakkavad mõtlema, mis neist saab. Eestis leiab tööd rohkem planeeringu poolel, välismaal on maastikuarhitektid väga nõutud.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.