Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...

Soovitatud postitused

Mul hakkas ükspäev nii igav, et võtsin jootekolbi kätte ja nikerdasin sellise lolluse kokku:

 

CAM00123_1.jpg

 

 

 

Opakas oli too kord TL082, tegu stereo opakaga aga üks kanal jobutas transistoreid läbi 4 ülikiire dioodi nii kenasti et heli hakkas meeldima, klass B-s kõlas asi kohutavalt, C.D oli lihtsalt õudne, mõni ei saaks midagi aru aga kohutav ta oli, nagu mõni sant kivivõim.

Aga kui biaas sai klass A-sse keeratud oli asi teostamistr väärt.

 

Heli meeldis nii väga, et võtsin juba paremad komponendid kasutusse, eelastme transist jättsin esialgu välja, opakas oli piisavalt võimekas nende baaside liigutamiseks.

 

Stereo versioon oli valmis ja valmis oli ka boombox mis oli ilma võimendita... toiteks sai 80VA toroid trafo millel oli topelt 12V mähised.

Üks pool läks läbi 2SC5200 ja 12V zeneriga tehtud regulaatori, käivitusel oleks 7812 niivõrd palju sooja tootnud...

 

Sisust ei viitsinud tookord pilte teha, tagumine paneel sai külge liimitud, võimendi sai suht väikse radiaatori ja seekord sai biaas nii tehtud, et üks transistor jagas signaali kahe poole vahel, tekkis vägagi hea heliga klass AB võimendi mis ei kuumenenud.. efektiivsus võis jääda 60% kanti.

 

CAM00152.jpg

 

 

 

 

 

 

Lõpuks jõudis asi nii kaugele et plaadile tekkis disain, eelvõimendi OPA27GP üks minu lemmikutest, võibolla et maailmas NR1 opakas..

Ja järsku oli asi nii kaugel et kahe vana sitase radiaatori küljes need valmis võimendi moodulid istusid.

Biaas on nii viimase peal et võimendi tarbib tühikäigul 142W! ja kui mõngib klass A-s siis annab välja 8,48W kanali kohta.

Heli on väärt millioneid, videos väike test, allikaks telf, sitt heli, kõlari kastis puudub summutus, pole ime et kumiseb.

 

PIC_4236.jpg

 

 

PIC_4238.jpg

bilder kostenlos

 

Hunnk pilte:

 

 

CAM00158.jpg

 

 

CAM00162.jpg

 

 

CAM00165.jpg

 

 

CAM00167.jpg

 

 

CAM00172.jpg

 

 

 

 

 

 

Mul toas sellised linnud kes situvad jõledalt, kõik kohad tinalärakaid täis :D

 

Texas Instruments pakkus siis uusi opakaid, pidid veel paremad ja kiiremad olema. Ei tea kas nad mulle meeldivad..

Muudetud liikme Mihkuž'i poolt
Nahad.

xx_69MLGquickscope360BlazeIt420MihkužTheM8Rektrr69_xx

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Woah.. Asjalik tüüp tundud olema. Edu!


Elvakas66@hotmail.com

It is foolish and wrong to mourn the men who died.

Rather we should thank God that such men lived.

Kus viga näed laita, seal mine ja aita!

Dlja hitrõi zhopõi

jest hui s vintom :D

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas

Ma ei tea kui paljudel teist on 600 oomised klapid ja probeemid bassi edastusega... aga mul küll oli see suureks probleemiks...

Algul sai lihtsalt TDA1308 kiibiga väike võim tehtud aga valjult ta ei mänginud...

Niisis oli vaja pinget tõsta, aga siis jäi voolust väheks ja tuli siis ehitada selline seadeldis:

Klaps.png

picupload

 

Asi nähtavasti sellega ei piirdunud aga sellest kalpivõimust on raske nii lihtsasti nii head pöörenurka saada, parem kui TDA1308 kivil endal mis on 0,8us (mikrosekundit)

Minu võimendil aga kogunisti kõigest 6us! Kiirem kui enamus opakaid :O Isegi ei uskunud aga täsiselt hea klapivõim.

Lõpud tuleks radiaatori külge keerata kui nad on A klassi punnitatud. Saab ka Vbe korrutajaga asja AB klassis tööle panna mis on sadu kordi efektiivsem :D


xx_69MLGquickscope360BlazeIt420MihkužTheM8Rektrr69_xx

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas (muudetud)

Ahh üks VU meeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeter sai kah kunagi tehtud :D

Muudetud liikme Mihkuž'i poolt
eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

xx_69MLGquickscope360BlazeIt420MihkužTheM8Rektrr69_xx

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Ilusad tööd, olen kaasfoorumis su töid ennem ka näinud, väga kenad. Vast autor ei pahanda kui enda töödest ka mõne sõna lisan. Minu asjad on natuke teisest puust, nimelt mulle meeldib tegeleda pigem lamptehnikaga. Esimese lampvõimendi mis ma kokku ladusin oli SE mono kahelambiline võimendi, lõpus oli 6p14p (lääne analoog EL84) ja eelastmes oli 6n2p (analoog peaks olema 12AX7). See võim läks juppideks, toite trafo rändas edasi jällegi SE võimu, lõpus 6f5p http://static2.fotoalbum.ee/fotoalbum/419/149/01048247253bf1b.jpg. Esimene PP lampvõim mis ma kokku ladusin oli juba võimsam pill, kuigi jälle monos, kasutasin kuulsat Manakovi skeemi teleka trafode ja lampidega, lõpus 6p33s ja eelastmes ning faasipöörajas jällegi kaks 6n2p lampi http://fotoalbum.ee/photos/elektro1/sets/1341543 . Järgmiseks tegin vahepeal ühe raadio, mil oli lõppvõim 6p3f peal, FM ploki rappisin kuskilt sangast välja http://fotoalbum.ee/photos/elektro1/sets/1388275 . Viimane lampvõim mis omale tegin oli stereos PP võim lõpus 6p3s, eelastmes 6n9s http://fotoalbum.ee/photos/elektro1/sets/1403831 . Nüüd on olnud tellimustööna paar kivivõimu, ning 1 transistorvõim ja veel 1 lampvõim Priboi baasil, kus on täielik kaasajastamine, ning skeemitehnika muutmine.

Muudetud liikme Elektrokoolik'i poolt

A girlfriend would be nice, but I'm already in a serious relationship with bad decisions.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Tore joonis, aga kas Sa ei taha toroidi võimendi ette poole istutada, võimendimoodulitest kaugemale, ning sis need konded taha surada. Oleneb muidugi toroidist kas on selleks vajadust, mõnel on puisteväli suur, mõnel pea puudub... 80000µF toitesse on ka ikka päris soliidne (on ikka samwha konded?).


A girlfriend would be nice, but I'm already in a serious relationship with bad decisions.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas (muudetud)

Alati ei piirdu ma joonisega aga kui midagi tegema hakkan unustan et joonis on pooleli :huh:

 

222.png

 

CAM00459.jpg

Muudetud liikme Mihkuž'i poolt

xx_69MLGquickscope360BlazeIt420MihkužTheM8Rektrr69_xx

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas (muudetud)

Õhupüss DIY ... Töösurve 20bar poolautomaat juurde käib veel pooleteise liitrine tulekustuti balloon :D

Kruvi laseb umbes pool kilomeetrit ilma mingi languseta ja 35mm mdf plaadi läbib nagu nalja.

saab panna ka sisse DN6 vasktoru ja salva 6mm vaskkuulidega mis lendavad veel kaugemale ja saab veelgi täpsemalt lasta.

Tagasilöök kruviga on ikka päris valus. Ühe baloonitäiega saab teha umbes 10 lasku BBdega üle 100 lasu.

Pump on kah ise tehtud sest ükski kompressor ei saavuta vajalikku survet.

 

CAM00027.jpg

 

 

Õpetusi jagama ei hakka, pärast mõni loll teeb endale või kellegile teisele viga.

Muudetud liikme Mihkuž'i poolt

xx_69MLGquickscope360BlazeIt420MihkužTheM8Rektrr69_xx

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Kena töö. Väga kena. Tahaks seda pumpa kah näha, 20 bari päris palju, kui balloon peaks püssi küljest vabanema, siis see on juba nagu sputnik, läheb taeva poole...


A girlfriend would be nice, but I'm already in a serious relationship with bad decisions.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas

See pump tahab keevitamist ja uut ventiili praegust katsetan... Käsitsi läheb ikka päris kaua, et balloon täita 30 sec kiiret pumpamist :D

Siis on veel vaja keermestada ja täna lähen sellist otsima...Selle vene "kvaliteedi märgiga" koonuskraani pean küll minema viskama.

QEV sinna oopis panema.

Kõik ühendused on keermega ja torud on terasega armeeritud ja taluvad 60bar rõhku päris kallid olid kah 32$ meeter

Ei julge rohkemaga kui 20 lasta, see toru on keevitatud ja see rant võib sellisele survele järgi anda. Peab vist treima uue aga pole sellist head materjali ega ka nii pikka puuri.


xx_69MLGquickscope360BlazeIt420MihkužTheM8Rektrr69_xx

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Kommentaari lisamiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks peate olema liige

Loo konto

Liituge meie kommuuni uue kontoga. See on lihtne!

Loo uus konto

Logi sisse

On juba konto? Logi sisse siit.

Logi sisse nüüd

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.