Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...

Programmeerijate jutunurk

Soovitatud postitused

Tervist!

 

Olen natukene vähe uurinud programeermisest, vast oskab keegi mind natukene suunata. Idee on teha siis "oma" veebileht. Mõeldud on leht vähestele inimestele, põhiliselt oma seltskond. Leht ei peakski olema midagi väga suurt. Põhiline oleks sisse logimine, kasutajad võiksin luua ise(ilma registreerimiseta, let's keep it simpel), et teised inimesed juurde ei pääseks(vaid valitud inimesed).

 

Küsimused mis tekkisid ideega alustades:

*Kuidas teha üldse veebileht?(olen õppinud natukene HTML, PHP-d, c++ ja pythonit. Kuid olen teinud vaid tavalise harjutusi/ülesandeid, mitte midagi niiöelda "online")

*Kas see leht saab joosta ka minu arvuti või free hosti pealt? Ütleme, et kasutajaskond on umbes 15 inimest, kellel kõigil oleks oma kasutaja ja saaksid sisestada kergelt andmeid, mis siis kuskil tekstifailides pesitseksid.

 

Oleks tore, kui keegi oskaks mind suunata ja aidata alustamisega :)

Mainin veel ära, et olen neid keeli kõiki eraldi käsitlenud. HTML-i tõsiselt vähe.

 

Tänude ette (Y)


Ma pole geenius, paranda mind. Mu postitused on ainult minu arvamus.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Tervist!

 

Olen natukene vähe uurinud programeermisest, vast oskab keegi mind natukene suunata. Idee on teha siis "oma" veebileht. Mõeldud on leht vähestele inimestele, põhiliselt oma seltskond. Leht ei peakski olema midagi väga suurt. Põhiline oleks sisse logimine, kasutajad võiksin luua ise(ilma registreerimiseta, let's keep it simpel), et teised inimesed juurde ei pääseks(vaid valitud inimesed).

 

Küsimused mis tekkisid ideega alustades:

*Kuidas teha üldse veebileht?(olen õppinud natukene HTML, PHP-d, c++ ja pythonit. Kuid olen teinud vaid tavalise harjutusi/ülesandeid, mitte midagi niiöelda "online")

*Kas see leht saab joosta ka minu arvuti või free hosti pealt? Ütleme, et kasutajaskond on umbes 15 inimest, kellel kõigil oleks oma kasutaja ja saaksid sisestada kergelt andmeid, mis siis kuskil tekstifailides pesitseksid.

 

Oleks tore, kui keegi oskaks mind suunata ja aidata alustamisega :)

Mainin veel ära, et olen neid keeli kõiki eraldi käsitlenud. HTML-i tõsiselt vähe.

 

Tänude ette (Y)

 

Alustuseks saad kodulehe teha väga hästi kasutades HTML'i ja PHP'd. Küsimusele "kuidas teha üldse veebileht" ei saagi ühe sõnaga vastata. Mõtle sellele, mida tahad teha. Näiteks, kui soovid lehte, kus on kellaaeg ja kuupäev, siis uuri, kuidas PHP'ga seda saavutada (http://www.w3schools.com/php/php_date.asp), loo PHP fail, lisa skript sisse ning proovi veebiserveris. Järgmiseks lisa veidi disainielemente kasutades HTML'i ja sedaviisi mine vaikselt edasi. Proovi uusi PHP funktsioone ja kui oled juba veidi õppinud, võid lähemalt uurida seda, kuidas tegeleda sisselogimissüsteemidega (sessioonid, andmebaasid jms.).

 

Õnneks on internet täis informatsiooni selle kohta, eriti inglise keeles otsides. Kui midagi ei toimi, võid seda probleemi googeldada ning suure tõenäosusega leiad vastuse.

 

Koduleht saab küll joosta sinu arvuti pealt, kuid see pole eriti mõistlik ja üldjuhul nii ei tehta. Pead paigaldama arvutisse vastava tarkvara, konfigureerima internetti (portide avamine jms.), hoidma arvutit koguaeg sees jms. Lihtsam on esialgu kasutada mõnda tasuta hosti (http://www.hostinger.ee olen palju head kuulnud). Hiljem on võimalik minna mõnele teisele hostile üle, näiteks Zone.ee.


29wqo2f.png veebo_logo.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Suure tänud ssH!

Eks ma hakkan pusima, leidsin ka mingi tutoriali mida hakkan vaikselt siis tegema, üritan algul XAMPP peal teha, eks vaatab pärast edasi.


Ma pole geenius, paranda mind. Mu postitused on ainult minu arvamus.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Hakkasin eile ühte suuremat MySQL andmebaasi üle viskama MongoDB vastu kuna MySQL enam ei kannatanud seda arv ridu mis mul seal oli. See on minu esimene kokkupuude MongoDB-ga, on kellelgi midagi head/halba oma kogemusest öelda selle kohta?

 

~19 million rida importida Mongosse on lõbus :D

~70-120 million rida on tulevikus kindlasti oodata sinna.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Kommentaari lisamiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks peate olema liige

Loo konto

Liituge meie kommuuni uue kontoga. See on lihtne!

Loo uus konto

Logi sisse

On juba konto? Logi sisse siit.

Logi sisse nüüd

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.