Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...

Euromündid - haruldased väljalasked

Soovitatud postitused

VIP
Author of the topic Postitas
mälestusmündid lastakse lihtsalt ringlusesse..

Nagu krooni aeg viie mündistega

 

No aga lähen jaanuari alguses panka ja kui küsin raha 2 eurostes münties, siis saangi terve hunniku neid? Mingi algoritm / valem peab ju olema, et mis alusel neid ringlusse lastakse.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Minu arust saab mälestusmünti endale tellida ja neid lastakse ringlusesse suhtleiselt vähe , euroaja alguses tuli ka ju mingi leht koju kus oli see kiipsujuku sent peal ja seda sa tellida sama raha eest + mingid maksud , niiet mingi 5 eurot ja kopikatega said 2 eurose meenemündi kätte . ( btw endal on ka eesti aja raha miskit alles - näiteks : vanad eesti 1kroonised paberrahad , tärniga 2 kroonised ning hõbedasi krooniseid münte ) :)

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Author of the topic Postitas
Minu arust saab mälestusmünti endale tellida ja neid lastakse ringlusesse suhtleiselt vähe , euroaja alguses tuli ka ju mingi leht koju kus oli see kiipsujuku sent peal ja seda sa tellida sama raha eest + mingid maksud , niiet mingi 5 eurot ja kopikatega said 2 eurose meenemündi kätte . ( btw endal on ka eesti aja raha miskit alles - näiteks : vanad eesti 1kroonised paberrahad , tärniga 2 kroonised ning hõbedasi krooniseid münte ) :)

Ega sa meene- ja mälestusmünte sassi ei aja? Erinevad asjad.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Meenemünte saab tellida, mälestusmündid lastakse ringlusesse.

 

"2-eurosed mälestusmündid (commemorative coins) on ringlusse lastavad erimündid, millel liikmesriiki tähistava ehk rahvusliku külje tavakujundus on asendatud erikujundusega, et jäädvustada teatavat sündmust või teemat. 2-eurone münt on selleks kõige sobivam tänu mündi suurele läbimõõdule ja teatud tehnilistele omadustele, mis pakuvad piisavalt kaitset võltsimise vastu. Iga euroala riik võib 2-eurose mälestusmündi emiteerida kord aastas.

 

 

Kõik euroala riigid võivad välja lasta ka ühise mälestusmündi. Seni on neid emiteeritud kaks:

"50 years of Europe" - Euroopa Liidu 50. aastapäev

"10 years of EMU" - Euroopa Majandusühenduse ja euro 10. aastapäev

 

Meenemündid (collector coins) vermitakse väärismetallidest jäädvustamaks suure tähtsusega isikuid ja sündmusi. Meenemündid ei ole mõeldud ringlusse laskmiseks ning need kehtivad seadusliku maksevahendina üksnes need emiteerinud riigis. Meenemüntide müügihind võrdub nende nimiväärtusega või on sellest kõrgem. Meenemüntide kujundus, nimiväärtus, aga ka värv, läbimõõt ja kaal on teistsugused kui tavapärastel käibemüntidel ja mälestusmüntidel."

 

 

Mäletan, et Eesti meenemüntide hinnad küündisid kuni 2000 kroonini, mõni võib isegi hinnalisem olla.

Muudetud liikme Hidden Ninja'i poolt

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Author of the topic Postitas

Aga keegi ikkagi ei tea, et kus peaks peale passima 2012 jaanuari alguses, kui Eesti laseb oma esimese mälestusmündi ringlusse?

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Aga keegi ikkagi ei tea, et kus peaks peale passima 2012 jaanuari alguses, kui Eesti laseb oma esimese mälestusmündi ringlusse?

Ma arvan, et uudistes/ajakirjanduses tuleb sellest veel juttu.

Muudetud liikme Hidden Ninja'i poolt

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Author of the topic Postitas
Ma tean et mul mingi saksamaa oma kapi peal :). Eks ma hoian silmad lahti ja vaatan enda münte :)

See saksamaa kotkaga on tavaline. Muidu suurriikide omi liigubki täiega läbi, näiteks iga päev näen Prantsusmaa, Hispaania, Saksamaa ja Soome omi. Ülepäeviti viskab ka Itaaliat.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

tööjuures üks kogub euro münte.

Tal on kõigest paar senti/münti puudu, et tal oleks kogu kollektsioon olemas + ta juba kogub järgmist.

Tulevikus tahab et tal oleks kõike euro sente/münte 2x :D

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Author of the topic Postitas
tööjuures üks kogub euro münte.

Tal on kõigest paar senti/münti puudu, et tal oleks kogu kollektsioon olemas + ta juba kogub järgmist.

Tulevikus tahab et tal oleks kõike euro sente/münte 2x :D

Mis tal puudu on?

 

---------- Post added 24-08-11 at 22:04 ----------

 

Igatahes selle mälestusmündi kavand on juba välja valitud...kui teate milline see on,pange siia ka pilt.

 

See igal pool üleval ju? :)

eurocoin_winner.jpg

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

ma ei teagi mis tal puudu on.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Author of the topic Postitas
ma ei teagi mis tal puudu on.

 

No arvatavasti mingid mälestusmündid, jah? Tavamünte päris nii keeruline ka saada pole ju :)

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Author of the topic Postitas

Minu arust pole see päris ainult Eesti mälestusmünt, peaks olema ühine koos teiste riikidega millegi puhul (nagu see kriipsujukugagi).

 

Aga kas keegi teab, kus on kirjas, et mis maad kuna veel euro raha üle võtavad?

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Author of the topic Postitas
Läti peaks võtma 2013 vist...pole kindel

 

Aga Leedu? Mingit kodukat pole selle kohta?

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Aga Leedu? Mingit kodukat pole selle kohta?

Tegelikult mingit kindlat tähtaaega polegi vist. Kõik oleneb riigi majanduslikust seisust.

 

"Läti valitsus soovib 2012. aastaks riigi eelarvedefitsiiti vähendada kolme protsendini riigi sisemajanduse kogutoodangust, mis teoreetiliselt võimaldaks lõunanaabritel eurotsooniga ühineda 2014. aastal.

EIU Kesk- ja Ida-Euroopa analüütiku Toby Ilesi hinnangul on selle eesmärgi saavutamine järgneva kahe aasta jooksul aga vähetõenäoline. EIU teatel võib Läti ühinemine euroalaga lükkuda veel hilisemaks."

 

 

"Leedu rahandusminister Ingrida Simonyte ütles laupäeval, et aasta 2014 oleks tema riigi euroga liitumiseks loomulik aeg. Tõenäosus, et Leedu 2014. aastal eurole üle läheb, on viimase kuue kuuga tõusnud üle 50 protsendi, ütles Leedu Swedbanki peaökonomist Nerijus Maciulis. Ta lisas, et kevadel oli tõenäosus alla 50 protsendi. Maciulis hoiatas, et Leedul võib raskusi tulla kuni kolme protsendini ulatuva eelarvepuudujäägi nõude täitmisega. See nõuab täiendavate kulude kärpimist, aga ei ole kindel, kas poliitikud on seda enne valimisi nõus tegema, ütles ta."

 

Leedu peaks enne Lätit kõik kriteeriumid täitma! :)

Muudetud liikme Hidden Ninja'i poolt

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

kreeka 1€ on tal puudu

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.