Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...

[ÕPETUS] Arvuti jõudluse tõstmine.

Soovitatud postitused

Kuidas tõsta arvuti jõudlust?

 

Arvuti aeglane? Sitt lugu, tean seda tunnet. Selles õpetuses toon välja mõned nipid/programmid mille abil saab arvuti jõudlust tõsta mingil määral.

 

 

I. Arvuti s**ast puhtaks!

 

CCleaner e. pikalt Crap Cleaner - Puhastab kõvaketast ebavajalikust jampsist ja samuti puhastab windowsi registrit.

Download: Kliki siia!


Antiviirus - tarkvara mis tegeleb arvuti kaitsmisega viiruste eest ja nende eemaldamisega arvutist. Allpool olen välja toonud mõned tuntumad ning tasuta antiviiruse tarkvarad.

 

AVG Free - Laialt tuntud tasuta antiviiruse tarkvara, kasutatud üle 110 millioni inimese poolt üle maailma

Download: Kliki siia!


Avira AntiVir Personal - Kasutab vähe CPU'd (e. siis ei mõjuta arvuti üldist jõudlust suurel määral)

Download: Kliki siia!


avast! - Samuti madala CPU kasutusega antiviirus.

Download: Kliki siia!


Malwarebytes Anti-Malware - kurikuulus pahavara eemaldaja.

Download: Kliki siia!

 

 

II. Üldise jõudluse tõstmine!

 

Game Booster - suleb ebavajalikud taustaprogrammid teie omal valikul (nt. kui te ei oma printerit on tark sulgeda printeriga seotud taustaprogrammid)

Download: Kliki siia!


Defraggler - Tasuta defragmentimise tarkvara CCleaneri loojatelt.

Download: Kliki siia!

 

(Mis on defragmeerimine?)

 

 

III. Mõned nipid jõudluse tõstmiseks!

 

Virtuaalse mälu suurendamine:

Start > Control Panel > System and Security > System > Advanced system settings (vasakul) > Advanced > (Performance) Settings > Advanced > (Virtual memory) Change... > Nüüd oleks vajalik teie arvuti RAMi hulk MB'des, nt. mul on 2GB RAM see teeb 2048MB, korrutage oma RAMi hulk (MB) 1.5x ja saate kindla arvu, minul oli see 3069, sisestage see Initial- ja Maximum size lahtrisse ning vajuta Set ja Ok, kui toiming oli edukas küsib arvuti teilt restarti.

 

Visuaalsete efektide taandamine eesmärgil suurendada arvuti jõudlust:

Start > Control Panel > System and Security > System > Advanced system settings (vasakul) > Advanced > (Performance) Settings... > Visual effects > Adjust best for performance ning Ok. See kahandab visuaalset ilu suurel määral, kuid see-eest suurendab jõudlust.

 

Arvuti energia plaani muutmine jõudluse kasuks:

Start > Control Panel > System and Security > Power Options ning valige High Performance plaan.

 

 

IV. S*tt allalaadimise kiirus?

 

Orbit Downloader - Võib suurendada allalaadimis kiirust suurel määral, kuid mitte alati. Ise kasutan ja tihti tuleb suureks abiks.

Download: Kliki siia!

 

 

V. Brauser kiiremaks!

 

Väike nipp kuidas firefox kiiremaks teha! (nipp pole otseloomulikult minu leiutatud, kuid eesti keelde tõlkisin mina)

 

Ava firefox, tipi aadressi ribale "about:config" ja vajuta enter.

Seejärel otsi üles sellised read: network.http.pipelining ; network.http.proxy.pipelining ; network.http.pipelining.maxrequests

 

Tavatingimustes teeb brauser ühe päringu veebilehele korraga, see mida meie teeme võimaldab teha mitu päringut korraga, mis kiirendab veebilehe laadimist üldjuhul.

 

Muuda lahtri "network.http.pipelining" väärtus tõeseks. (topelt klikka lahtri peale ja peaks töötama)

 

Lahtri "network.http.proxy.pipelining" väärtus muuda samuti tõeseks.

 

Lahtri "network.http.pipelining.maxrequests" arvväärtus 20'eks, mis võimaldab teha 20 päringut korraga.

 

Viimaks parem klikk ükskõik kuhu (peaasi et about:config lahtrisse) ja Uus > Täisarv nimega "nglayout.initialpaint.delay" mille vääruseks sea "0" (seega brauser ootab antud juhul 0 sekundit, enne kui hakkab tegutsema informatsiooni kallal mis saabub)

Muudetud liikme n6gesemees'i poolt

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Väga hea õpetus, väga hästi koostatud 5+

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Suurendasin virtuaalset mälu 1.5x ja mälu jõudlusindeks tõusis 4.8 pealt 4.9 peale.


Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas
Kuidas muidu see mälu 1.5 korrutamine toimib? Mul probleem nt, et GTA IV'd mängides maxil saab 4gb rammi täis, vaevalt, et see seda parandaks.. või siiski?

 

Proovida ju võib, 4096*1.5=6144.

 

---------- Post added 19-07-11 at 15:48 ----------

 

Suurendasin virtuaalset mälu 1.5x ja mälu jõudlusindeks tõusis 4.8 pealt 4.9 peale.

 

Seegi midagi.. :D

 

EDIT: Ma täiendan täna veel seda teemat küllaga ma arvan, lisan igasuguseid nippe ja programme mis võivad tulla kasuks ja millest kõik pole teadlikud.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Proovida ju võib, 4096*1.5=6144.

 

---------- Post added 19-07-11 at 15:48 ----------

 

 

Seegi midagi.. :D

 

EDIT: Ma täiendan täna veel seda teemat küllaga ma arvan, lisan igasuguseid nippe ja programme mis võivad tulla kasuks ja millest kõik pole teadlikud.

Mul on 4GB rammi ja mul oli seal üle 5000 midagi. Läks 8000 peale midagi.

 

 

JA defragger on windowsil kohe endal ka olemas.


Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Soovitan viirusetõrje kohapealt vaadata järgmist lehekülge:

http://download334.avast.com/files/datasheets/comparison_free_products.pdf

Kuid eks see ole tehtud natuke avasti enda kasuks kah...

 

avast ongi hea, mitte midagi pole tehtud seal Avasti enda kasuks...ja AVG on sitt

 

---------- Post added 19-07-11 at 21:32 ----------

 

Soovitan viirusetõrje kohapealt vaadata järgmist lehekülge:

http://download334.avast.com/files/datasheets/comparison_free_products.pdf

Kuid eks see ole tehtud natuke avasti enda kasuks kah...

 

avast ongi hea, mitte midagi pole tehtud seal Avasti enda kasuks...ja AVG on sitt


megan_fox_by_jacku157.jpg

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

mis kurati mälu suurentamisest te räägite? kinglasti te mingid arvuti kasti lammutate ja vahetatu mälukaarde või teeb selle arvuti ise? :D kui mälukasti peal on 2GB siis see on see 2GB seda ei ole võimalik juurde panna.

 

samuti nagu kudas teha 2gb to 4gb see suht kerge aga see fake niinagu seegi ta lihtsalt näitab teile et teil on mälu rohkem.


steam_statimage.php?p=0442821899&s=tf2_1

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas
mis kurati mälu suurentamisest te räägite? kinglasti te mingid arvuti kasti lammutate ja vahetatu mälukaarde või teeb selle arvuti ise? :D kui mälukasti peal on 2GB siis see on see 2GB seda ei ole võimalik juurde panna.

 

samuti nagu kudas teha 2gb to 4gb see suht kerge aga see fake niinagu seegi ta lihtsalt näitab teile et teil on mälu rohkem.

 

Tere tarkpea. Vajuta siia!

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Hea Õpetus


「FAKER」dtjg.mart

 

 

「Ainuke ja ÕIGE skype」dfjg.mart

 

#karvased.ee[/b]

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
[align=center]Kuidas tõsta arvuti jõudlust?

III. Mõned nipid jõudluse tõstmiseks!

(need nipid on Windows 7'le)

 

Virtuaalse mälu suurendamine:

Start > Control Panel > System and Security > System > Advanced system settings (vasakul) > Advanced > (Performance) Settings > Advanced > (Virtual memory) Change... > Nüüd oleks vajalik teie arvuti RAMi hulk MB'des, nt. mul on 2GB RAM see teeb 2048MB, korrutage oma RAMi hulk (MB) 1.5x ja saate kindla arvu, minul oli see 3069, sisestage see Initial- ja Maximum size lahtrisse ning vajuta Set ja Ok, kui toiming oli edukas küsib arvuti teilt restarti.

 

Visuaalsete efektide taandamine eesmärgil suurendada arvuti jõudlust:

Start > Control Panel > System and Security > System > Advanced system settings (vasakul) > Advanced > (Performance) Settings... > Visual effects > Adjust best for performance ning Ok. See kahandab visuaalset ilu suurel määral, kuid see-eest suurendab jõudlust.

 

Arvuti energia plaani muutmine jõudluse kasuks:

Start > Control Panel > System and Security > Power Options ning valige High Performance plaan.

 

 

Et kui mul sülearvuti, et ega see RAM'i suurendamine ülekuumenemist ei tee?

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Aga kas kuidagi saaks mingi programmiga ära petta video kaarti, et kuna mul on Intel HD Graphics intergreeritud videokaart ja mul jube sitt mänge mängida, 1GB on muidu videomälu. Ja kas see kui RAM'i suurendan kas see võtab C: kettalt siis mälu? Ja kuidas see downloadi kiiruse suurendamine on, et kas see tõesti töötab isegi siis kui mul laeb alla mingi 60 kb/sec ehk siis ilgelt sitt nett kuna ma ei saa paremat võtta kuna kaableid ei tule maja juurde,

kasutan siis mingi Elioni levialaga netti.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas
Aga kas kuidagi saaks mingi programmiga ära petta video kaarti, et kuna mul on Intel HD Graphics intergreeritud videokaart ja mul jube sitt mänge mängida, 1GB on muidu videomälu. Ja kas see kui RAM'i suurendan kas see võtab C: kettalt siis mälu?

 

Virtuaalne ram kasutab ajutiselt kõvaketta vaba ruumi koos füüsilise rammiga, et jõudlust tõsta. Kui sul on intel integreeritud videokaart, siis pole midagi teha, see on pask.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Väga viis õpetus !

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas
tõstsin ka siis virtuaalset mälu. dxdiag näitab ikka sama arvu. Ei saa aru kas tuli juude midagi või ei?

 

DX:Diag näitab vist füüsilist mälu.. Virtuaalset mälu tuli juurde, virtuaalne mälu pole alati kasutuses, see tuleb siis kasutusse kui su ramil käed tööd täis.

 

EDIT: Lisasin brauseri kiirendamise nipi.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Kommentaari lisamiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks peate olema liige

Loo konto

Liituge meie kommuuni uue kontoga. See on lihtne!

Loo uus konto

Logi sisse

On juba konto? Logi sisse siit.

Logi sisse nüüd

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.