Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...
Jälgi teemat sisse logides  

RSGP vargused müügitehingu käigus - Kas karistatav?

Soovitatud postitused

Palun mine uksetaha, tee video, sa oleksid 1. inimene vahvli ajaloos kes kunagi scammeri uksetaga on käinud.

 

Läheks aga üks scammer elab usas ja teisel ma ei te ipd.Kui ip teada saan siis küll lähen.


SUHT SÕLTUVUSES VAHVLIST

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Kui kaks osapoolt on omavahel kokku leppinud, et selle sama virtuaalse jura müümise eest saab vastu reaalset raha ning kui sellest kinni ei peeta, võidakse piisava tõendusmaterjali korral tõepoolest menetlus alustada

 

 

+1

 

Arvan täpselt sama.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Käisin reaalselt politseis sellise asja pärast. Nimelt minult varastati 900M. Pidin selle eest saama reaalselt 300 eurot, aga jäin sellest ilma.

Pöördusin politseisse, tegin avalduse, lubati tagasi helistada. Järgmine päev helistatigi tagasi ja öeldi, et kahjuks ei saa väga midagi teha, kuna Runescape.com reeglites on kirjas, et rsgp müümine on keelatud. Öeldi vaid, et pöördute personaalselt inimese juurde, aga politsei ei aita.

Reaalselt pole sa kuskil käinud. Ment ei ütle nii. Ära reaalselt tooda sitta. Tegu on pettusega, kus 1 osapool ei pidanud kokkuleppest kinni. Me elame Eesti Vabariigi seaduste järgi mitte rsi reeglite järgi.


Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Reaalselt pole sa kuskil käinud. Ment ei ütle nii. Ära reaalselt tooda sitta. Tegu on pettusega, kus 1 osapool ei pidanud kokkuleppest kinni. Me elame Eesti Vabariigi seaduste järgi mitte rsi reeglite järgi.

Scammerid lihtsalt tahavad lihtsalt, et kannatanud enam mendis ei käiks ja siis ajavad sellist kägu siin.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas

Saage aru, Te ei saa müüa võõra isiku eset ilma tema loata. (Olgu juriidiline või füüsiline isik). Kuna RuneScape raha kuulub Jagexile ning Jagex on keelanud mängusisese rahamüügi ei ole teil mingit õigust seda raha müüa. Siinkohal pole politseil midagi teha kuna nemad peavad järgima seadust. Teile võib asi tunduda vägagi loogiline. "Ahnii, varastati raha. Raha kurss oli fikseeritud." Ma ei väida, et raha on täielikult kadunud.

 

Seadus: Vargus on võõra (Jagexi*) vallasasja (siinkohal: RSGP) äravõtmine selle ebaseadusliku omastamise eesmärgil.

Aga otseselt Jagexilt ei võeta ju raha ära, see rändab vaid teisele kasutajale RuneScape siseselt.

 

Tegu ei ole samuti "virtuaalrahaga" kuna selle raha kurssi pole ametlikult fikseeritud.

 

Mu teema idee on mitte scammereid õpetada varastama. Vaid teid rahamüüjaid hoiatada. Tehke ainult usaldusväärsete inimestega tehinguid. Mitte eile registreerunud Jüridega.

 

Selle teema ülesanne polnud alustada diskussiooni vaid hoiatada teid. Teie noored juristi hakatised, palun, palun tõestage mõne juriidilise lausega oma seisukohti. Muidu on see lihtsalt PC kogumine. Või nagu mingite ratepepude vaidlus.

 

// Veebikonstaabel kirjutas nii:

 

Kuna Runescape raha ei ole füüsiliselt isiku omand, mängija ei ole selle raha saamise eest maksnud vaid teeninud selle mängimise tulemina. Samamoodi ei saa ju kedagi vastutusele võtta mängus tapmise eest.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Saage aru, Te ei saa müüa võõra isiku eset ilma tema loata. (Olgu juriidiline või füüsiline isik). Kuna RuneScape raha kuulub Jagexile ning Jagex on keelanud mängusisese rahamüügi ei ole teil mingit õigust seda raha müüa. Siinkohal pole politseil midagi teha kuna nemad peavad järgima seadust. Teile võib asi tunduda vägagi loogiline. "Ahnii, varastati raha. Raha kurss oli fikseeritud." Ma ei väida, et raha on täielikult kadunud.

 

Seadus: Vargus on võõra (Jagexi*) vallasasja (siinkohal: RSGP) äravõtmine selle ebaseadusliku omastamise eesmärgil.

Aga otseselt Jagexilt ei võeta ju raha ära, see rändab vaid teisele kasutajale RuneScape siseselt.

 

Tegu ei ole samuti "virtuaalrahaga" kuna selle raha kurssi pole ametlikult fikseeritud.

 

Mu teema idee on mitte scammereid õpetada varastama. Vaid teid rahamüüjaid hoiatada. Tehke ainult usaldusväärsete inimestega tehinguid. Mitte eile registreerunud Jüridega.

 

Selle teema ülesanne polnud alustada diskussiooni vaid hoiatada teid. Teie noored juristi hakatised, palun, palun tõestage mõne juriidilise lausega oma seisukohti. Muidu on see lihtsalt PC kogumine. Või nagu mingite ratepepude vaidlus.

 

Ma teen tehingu. Mul on võimalik kirjalikult taasesitada, et ma olen kokku leppinud hinnas ning ma olen andnud oma RSGP teisele osapoolele üle. Aga tehing on kohe algusest olnud kehtetu, sest seda ei oleks tohtinud üldse toimuda. Seega peab teine osapool andma mulle minu RSGP tagasi, muidu on see vargus. Ning ma võin pöörduda tsiviilkohtusse, nõudes tagasi kas oma RSGP'd, kokkulepitud raha või valuraha moraalse kahju eest.

Kas nii see pole?

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Ei, kuna Jagexi poolt on juba kirja pandud, et sellised tehingud on üldse keelatud ning RSGP ei ole kursi koha pealt fikseeritud. Politsei ei tee mitte kui midagi.

 

Seda ma rääkisingi. Tehing oli algusest peale tühine.

§ 84. Tehingu tühisus

 

(1) Tühisel tehingul ei ole algusest peale õiguslikke tagajärgi. Tühise tehingu alusel saadu tagastatakse vastavalt alusetu rikastumise sätetele, kui seaduses ei ole sätestatud teisiti.

 

 

Ja...

 

§ 22. Alusetu rikastumine avalik-õiguslikus suhtes

 

(1) Isik võib avaliku võimu kandjalt nõuda õigusliku aluseta avalik-õiguslikus suhtes üleantud asja või raha tagastamist, kui seadus ei sätesta teisiti. Kui alusetult saadud asja tagastamine on võimatu või seotud ülemääraste kuludega, võib õigustatud isik nõuda asja väärtuse hüvitamist rahas.

 

 

Ja ma olen päris kindel, et kui vaadatakse väärtuse hüvitamist rahas, siis vaatavad võlanõudjad viimaste tehingute järgi sama asja müügi/ostu hinda (Isegi, kui kõik need on ka tühised tehingud).

 

 

// Asdron, ega jah, RSGP pole nii asi ega ka raha, see võib selles punktis tõesti olla komistuskivi. Aga võid uurida edasi kui tahad, ma nii väga ei viitsi :P (Sul postkast täis)

// // Aa, okei. Noh, need punktid leidsin ma pärast 10 minutit riigiteatajas tuhnimist, seega ma usun, et leiaks midagi ikka kui väga tahaks. (Teine PM)

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas

Avalik-õiguslik suhe on kodanikul riigiga, seega ei rakendu see. Ja rikastumine peab toimuma reaalses elus.

 

Seega rahvas valige oma tehingupartnereid hoolega ning kindlasti kasutage offical MMe. Siinkohal oli tegemist lambika kriteeriumiga kus oli kannatajaks RSGP müüja ning vargaks RSGP ostja. Vastupidine olukord oleks kindlasti karistatav, (kus ostja kaotab valuutat.)

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Külaline
This topic is now closed to further replies.
Jälgi teemat sisse logides  

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.