Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...
Jälgi teemat sisse logides  

Politsei uurib Lüganuse koolitüdruku enesetapu põhjuseid

Soovitatud postitused

VIP

Kindlasti olid paljud juba eelnevalt kuulnud/lugenud veel noorukese Meriti ääretult kurva lõpuga loost. Ta postitas kahes foorumis oma mureis ja probleeme, aga need tehti lihtsalt maha ja ta ei saanud neist abi. Aga mida sellest arvata? Lugedes meie foorumi postitusi ning tehes ehk liigagi rutaka järelduse, julgen väita, ka siinne kasutajaskond ei mõtle oma postitusi piisavalt läbi. Ei, ma ei süüdista kedagi, lihtsalt üldistus. Sõnades peitub jõud ning ka nemad võivad tappa..

Esmapilgul süütud, aga teravad, olgu nad nii anonüümsed kui tahes. Siinkohal sooviks ka kõigile südamele panna – mõelge, enne kui postitate!

 

Ligi kahe aasta jooksul Lapsemure ja Perekooli netifoorumites oma isikliku elu ja inimsuhete alaseid probleeme kurtnud ning ka enesetapu-ideest kirjutanud teismelisele tüdrukule vastati foorumites üsna õelalt, selle asemel, et abi pakkuda ning neiu võttis endalt käesoleva aasta 15. jaanuaril elu.

 

Palju jahmatavam detail on siiski, et 16-aastane Merit saatis veebifoorumitesse enesetapusignaale juba ammu. Selle asemel, et teda aidata, mõned vastajad aga õhutasid hoopis tagant.

 

16-aastane Virumaa tüdruk elas kaks viimast aastat sisuliselt üksi ilma isa ja emata, kes töötasid üle lahe Soomes. Tema lõpp oli traagiline, kuid ei olnud kaugeltki ootamatu, sest juba ammu oli tüdruk oma kõige intiimsemaid muresid, sealhulgas enesetapumõtteid jaganud Lapsemure ja Perekooli veebifoorumites, pälvides massiliselt kommentaare.

 

Tüdruku teadaolevalt viimane postitus pärineb just 15. jaanuarist Lapsemure foorumist teemal «Mõtled enesetapule?» ning kõlab: «Ja täna see saabki tehtud… Kõik läbi mõeldud…» Kohe pärast seda poos Merit end üles.

 

Foorumitest võib lugeda, et Merit jagas seal oma väga tõsiseid muresid teiste inimestega. Aga mõned kommentaatorid olid lausa õelad ja ilkusid tema aadressil.

 

Nimelt otsis end üksikuna tundev teismeline abi ja lohutust internetifoorumeist. Kirjeldas mitmendat aastat põhjalikult oma olukorda ning üksindust, rääkis oma depressioonist ja enesetapumõtetest, küsis sõna otseses mõttes abi.

 

«Tahan surra. Tunnen, et olen väsinud ja kellelegi vajalik ei ole... mida teha.. ma ei kujuta ette, mida teen, varem või hiljem see juhtub.. ma lihtsalt ei suuda enam ... Appi, palun andke nõu, mida ma tegema pean, enne kui liiga hilja..,» kirjutas Merit näiteks ühes oma postituses.

 

Vastuseks sai ta aga liiga sageli sõimu. «Lapsuke pole siin kaua tähelepanu saanud,» ilkus näiteks üks kommentaator foorumis, kus peamiselt käivad vaid täiskasvanud. «Tähelepanu hangi mujalt, nii haige jutuga pöördu psühhiaatri poole.»

 

Vastused hüvastijätukirjale 10. jaanuaril:

• «Lapsuke pole siin kaua tähelepanu saanud, nüüd siis oli vaja selleks teema teha, et kõik uurima hakkaksid, miks siit lahkub. Mind ei huvita.»

• «16-aastane ongi liiga noor Perekoolis müttamiseks, las areneb veits. Jõuab oma elus veel küll seda naistejura näha ja taluda.»

Seitse päeva enne hüvastijätukirja ehk 3. jaanuaril pani Merit kasutajanime 16n all foorumisse märke «Kurb» ja põhjendas seda nii:

• «Üks ja sama rutiin – mitte midagi positiivset ei ole ega tule ka. Kõige lähedasem sõber on haiglas Soomes. Ei saa külla ka minna ja ta ei rääkinud ka, kui tõsine see teema tal on. Tean ainult nii palju, et geenidega kaasas mingi haigus ja võib surra. Siis viidi mu kiisu täna ära. Ema ja õde ka kodus, vaidlesin nendega mõttetult ja selline... viienda ratta tunne on... Ja lisaks nägin täna veel ühte väga ebameeldivat inimest minu jaoks, kes võttis lausa jalad värisema... :( »

 

Sellele järgnesid kommentaarid:

• Iga pubekas väidab, et temal on kõik kogemused juba olemas. Tuleb kriisisituatsioon ja siis tahab see pube end korraga ära tappa. Kus see elukogemus siis korraga jäi?

• Nii ongi. Lähed mehele, elad 5 aastat kooselu ja on sul elukogemus. Saad lapse, kasvatad ta 5 aastaseks, on sul elukogemus. Elad omas kodus 5 aastat, jällegi elukogemus. See mis sul praegu on, on pubeelu elukogemus.

• No näed, sa isegi ei adu, mis on elukogemus, millest ma räägin. See, et sul võib-olla sinu raske lapsepõlve pärast on n-ö palju kogemusi, ei tee sind veel keskealise inimesega vaimselt võrdseks. 16aastane on veel

Valisin erinevatest artiklitest mõned kohad.


"Kabjad löövad meile musta pori näkku, aga tee ei lõpe otsa sõit ei saa."

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

K6ige hullem selle asja juures on see, et nagu eelpool kirjas oli ei olnud enamus nendest postitutest

tehtud noorte ropusuuga poiste poolt, vaid t2iskasvanud inimeste poolt.

V2GA kahetsusv22rne juhtum..


 

 

 

On jälle aeg, selg sirgu lüüa![sIGPIC][/sIGPIC]

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Eriti hea tunne võis neil olla, kes teda sõimasid ja nüüd said teada , et ta lihtsalt ei ajanudgi jama.

Kahju:( Nüüd mõtlen küll enne posti läbi, kui plaanin midagi sõimavat saata :(

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

kahju


Ma kardan,et puumatomm plahvatab ja me kõik sureme ära.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Issand Issand!! Tooge siiber mul tuleb sita h2da!

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Päris kahju jah :dead:


b4asxt.jpg

Võrkpall

(Y)

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

////kirjutasin midagi väga pahat


Ma kardan,et puumatomm plahvatab ja me kõik sureme ära.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Mina saan aru kui inimene ajab sitta suust välja või räägib tõsiselt ... Ma oleks teda aidanud kui ta oleks siin olnud ja seda postitanud.


Sai valitud Aasta 2008 usaldusväärsemaks inimeseks. Link: http://www.vahvel.net/showthread.php?t=32044

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Mina saan aru kui inimene ajab sitta suust välja või räägib tõsiselt ... Ma oleks teda aidanud kui ta oleks siin olnud ja seda postitanud.

 

Kes ei oleks? :-)

 

Lumekaru jätame välja.. :h:

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Külaline blu

Nii, vaadates lapsemures ringi väheke, siis iga teine uudis on seal fake ja "naljaga" tehtud, eriti suhete ja khhmmkhmm alafoorumites. Kasutajaskond on seal ka debiilne, see on küll viimane asi kust abi otsida.

Kuna iga teine teema on seal naljaga tehtud, siis on kujunenud kasutajaskond kes ka vastavalt reageerivad, antud juhul kuulus selle neiu teema teisse sektorisse, ehk sektorisse mis polnud naljaga tehtud.

Kuigi, kahjuks vastasid/reageerisid kasutajad ka vastavalt nendele sisse kõrvetatud vastustega. Kui mul oleks võimu, paneks selle foorumi kinni. No vaadake seda, pooled on 11 aastaste naljateemad ---> "Olen 11 aastane, mu rõõmulihas on 50 Cm, kas see on hea? Kas tüdrukule meeldib" Ja vastused on ka vastavad.

Siis tuleb üks tüdruk, kes soovib tõsist abi ja talle vastatakse debiilselt. Miks? Sest sellele kasutajaskonnale on juba sisse pressitud rämeda tindiga suhtumine neisse teemadesse nii, mis on muidugi väga kurb. Põhjus ongi neis 11 aastastes kes on selle foorumi hukale viinud oma naljateemadega ja enam ei osata reageerida tõsiselt.

Kui see foorum tahaks edasi tegutseda tuleks seal nullist alustada ja postitada saaksid ainult need kellel on volitused.

 

Muidugi osad inimesed on lihtsalt niivõrd roiskunud, et nad ei anna endalegi aru kui tõsine probleem on.

 

Mis on juhtunud, see on juhtunud, soovitan soojalt Lapsemurel järele mõelda oma foorumi edaspidisele tegutsemisele. Reset foorumile ja piirangud peale, kes vastata saavad, sest see mis praegu toimub on idiootne.

Kontsultante oleks ka loomulikult juurde vaja, sest meil KÕIGIL on elus vahest hetki, kus soovime oma probleemidele vastuseid, aga alati pole võimalik adekvaatseid vastuseid saada.

 

Muidugi kõige targem oleks helistada nõustamiskeskusesse. Kahjuks ei anta endile jätkuvalt aru kui avalik ruum internet on, ehk need inimesed nüüd siis mõistavad kelle surmale nad kaasa aitasid ja hakkavad ükskord normaalseteks. Aga meie ühiskond on juba selline, ennem aru ei saa kui su endaga midagi juhtub ja abi vajad.

 

tere , mul on selline mure , et sõbranna oli viimati täiesti normaalne . aga siis hakkasid veidrused , nt : räägib pastakaga , jookseb vastu seina , ja siis õõtsub tooliga ja minu juurde, kui ükskord külla tuli, siis terve aeg mängis põrandal ujumist . muide ta on 12 . siis ta räägib veel oma 20 kujutleva sõbraga . tundub naljakas, aga see on täiesti ajuvaba

Selle asemel et selliseid idiootseid teemasid teha, võiks inimesed suureks kasvada ja tõesti teema teha siis kui abi vaja, sest muidu raiskavad kontsultandid liialt aega sellistele teemadele ja tõsistele teemadele jõudmine võtab kauem aega.

 

Kasvatus hakkab ennekõike kodust, kui vanemad ei hoia oma võsukestel silma peal, siis lähebki asi käest ära. Minu teada on ka surmale kaasaaitavate või mõjutuslike postituste tegemine kriminaalkorras karistatav...

Kui seadusega oleks võimalik (mis ma usun, et ka on) tuleks võtta need kommentaatorid vastutusele, tõsi kohtut eriti ei kõiguta neti-kommentaatorid, nad surevad niigi ülekoormusesse, aga saaks need kommentaatorid kordki oma malaka kätte, vot siis on eluaeg meeles mismoodi komasid panna ja kuhu ning mis kõige tähtsam MIDA postitada.

 

(Viimane aeg oleks oma ühiskonna madalama arenguastmega kodanikke lappima hakata, võttes nad vastutusele kommentaaride eest...)

 

R.I.P

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Päris kahju temast x.x

Aga jah mõnede postitused on küll JUBEDAD!


Kui otsid head kiiret ja odavat Orjandus teemat siis siin ta on:

http://www.vahvel.net/raha-orjad/47685-painkiller-i-orjandus.html

 

..::Respect List::..

ShadowCat

Rapidload

Homm88

Superman

----------------------

Hetkel piisab=)

 

Kristiina(L)

 

1300 Postitust Sain ma 21.09.09

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Pange tähele, et arvuti hävitab maailma...

Arvuti teel on tehtud nii palju kuritegusid ja muid kelmust, et vähe ei ole.

Pealegi on arvuti veel niivõrd uus asi, et keegi ei tea mis see endaga näiteks 5, 10 aasta pärast kasutajatele kaasa toob. Rasked haigused, varajased surmad jne jne... Näiteks on ju arvuti monitor umbes sama mis televiisor millest ohutu kaugus peaks olema VÄHEMALT 5 meetrit. Ma ei usu, et osad telekadki nii kaugel on. Peale selle veel arvutis istujate keha ei liigu, on ühe koha peal, emotsioone on vähe, mõttetegevus hängub jne...

 

Aga 16. aastasest tüdrukust on kahju, pole nagu veel elu näinudki...


...

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Kahju temast. Ta võiks isegi elada kui neid lolle ja negatiivseid komentaare poleks tulnud.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Kohe näha, kui hoolimatud inimesed üksteise suhtes on.


Uus_rasterpilt__4_.bmp

49169619_2350179511881888_6597539902366154752_n.png

Marginaal_2019-05-05_145320.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Pange tähele, et arvuti hävitab maailma...

Arvuti teel on tehtud nii palju kuritegusid ja muid kelmust, et vähe ei ole.

Pealegi on arvuti veel niivõrd uus asi, et keegi ei tea mis see endaga näiteks 5, 10 aasta pärast kasutajatele kaasa toob. Rasked haigused, varajased surmad jne jne... Näiteks on ju arvuti monitor umbes sama mis televiisor millest ohutu kaugus peaks olema VÄHEMALT 5 meetrit. Ma ei usu, et osad telekadki nii kaugel on. Peale selle veel arvutis istujate keha ei liigu, on ühe koha peal, emotsioone on vähe, mõttetegevus hängub jne...

 

Aga 16. aastasest tüdrukust on kahju, pole nagu veel elu näinudki...

 

Kõikidel uutel telekatel on nn "Kaitsekile", mis kaitseb kahjuliku kiirguse ees, isegi lähedalt vaadates. Ja see kauguse värk oleneb kohe kõvasti telekate suurusest, ehk diagonaali suurusest (tollidest)

 

Igastahes, kahju, et nii läks.


Miski pole eales nii halb, et ei saaks halvemaks minna. - Murphy.

- - -

MaSu on läbi, nüüd on TäPe (täitsa piixus), varsti on PuPu (puhta piixus>)

 

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Author of the topic Postitas

"Kabjad löövad meile musta pori näkku, aga tee ei lõpe otsa sõit ei saa."

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Külaline
This topic is now closed to further replies.
Jälgi teemat sisse logides  

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.