Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...
Jälgi teemat sisse logides  

IT andme tabel!

Soovitatud postitused

Ülesandeks on:

- luua ja kirjeldada selline tabel omal vabal valikul. Ehk siis kirjeldus, millist juhtumit-sündmust sisaldavad tabeli kirjed. Ja tabeli andmetulpade nimetuste loetelu (header rida).

- 1 tingimus on, et selline tabel peaks kirjeldama reaalset juhtumit päriselust ning kirjelduses tuleb ka välja öelda milleks see tabel kasulik võiks olla

- 2 tingimus on, et vähemalt kaks andmetüüpi peaks olema tabelil kohustuslikud: kategooria ja ajahetk.

 

Näide (ise andsin ülesande ja nüüd üritan seda lahendada): Loon ja kirjeldan ära mobiiltelefoni andmebaasis oleva tabeli Kõned. Tabeli andmeväljad (tulbad) on - kõne kategooria (1 kategooria - sissetulnud vastatud kõned, 2 kategooria - välja helistatud kõned, 3 kategooria - sissetulnud vastamata kõned), kõne aeg (kuupäev, kuu, aasta tunnid, minutid, sekundid) - näitab ära sündmuse tekke ajahetke, kõne number (siin on võimalik numbriformaat või ka tekst "varjatud" number), kes (väli on seotud mobiiltelefonis oleva teise tabeliga "aadressiraamat" ning juhul kui käesoleva tabeli väli "kõne number" sisaldub aadressis, siis kirjeldatakse väljal aadressiraamatus sisalduvat numbrile vastavat nime.

Antud ja kirjeldatud tabel aitab meil saada ülevaate sündmustest, mis on aegade jooksul juhtunud minu telefoniga, juhul kui ma helistan kellegile või helistab keegi mulle, ma saan sealt teada millal asi toimus ja kes (või vähemalt number) ning millal minuga suhelda tahtis või kellega mina suhelda tahtsin.

 

See lahendus oli näide(!) ning analoogi copy-paste (et keegi tuli sama mõtte peale) vastuseks ei tahaks. Reaalses maailmas on peaaegu iga asi ning sündmus juba andmebaasi tabelis (rahaautomaadid, järjekorranumbrid lihaletis, mp3 playeri playlistid, mängur-õpilase arvutis oleva mänguserveri mänguga liikmete liitumise ja tingimuste ülevaade jne) niiet ideede rohkust päris-maailm ei piira.

 

Head lahendamist.

 

 

Oleks vaja sellist tabelit nagu siin üleval kirjas.

 

Suuured suuuured tänud!


Jep

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Nagu sa ise ütlesid:

 

blablablablablabl... niiet ideede rohkust päris-maailm ei piira.

 

 

Kas sul endal ei tule siis mingit head mõtet?

 

Või mille jaoks sul seda täpsemalt vaja on? Mis on teema mõte?

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Jälgi teemat sisse logides  

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.