Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...
Jälgi teemat sisse logides  
Külaline PEPZ

Foorum: Pubgamers.eu

Soovitatud postitused

Külaline PEPZ

Tervist!

 

Kasutaja misterx soovil teen teema tutvustades tehnoloogiat mida on kasutatud lehel http://foorum.pubgamers.eu

 

Sissejuhatus

PubGamers on mängurite kommuun, mille eesmärgiks on pakkuda kvaliteetseid mänguservereid tavalisele mängurile. PubGamers nägi ilmavalgust 2012 aasta aprillis, kui loodi Eesti esimene MTA:RP server. Mitu kuud hiljem otsustas juhtkond mängijate vähesuse tõttu serveri kinni panna. Vahepeal on olnud PubGamersi all ka muid servereid aga peamiseks kohaks on jäänud siiski Teamspeak 3 kus mängurid saavad koguneda oma sõpradega aega veetmaks.

Minu roll kommuunis on seotud veebihaldusega. Foorum, esileht, nende kujundus ja üldine korrasolek. Esileht on küll aegunud ja ei kasuta midagi erilist, kõigest html failid ja üsna algeline kujundus.

 

Foorumist

 

Peaaegu igal kommuunil on oma foorum kuid PubGamersil ei ole ühtegi pikaajalist ja korraliku foorumit olnud. Miks? Foorumi haldamine ja üleval hoidmine on kogukas kättevõtmine. Mina tulin käiku alles aasta tagasi kui minu kallis klassikaaslane ja PubGamersi esimene omanik kes kõige sellega tegeles lahkus meie seast. Teine omanik aga väga detailselt linuxiga ega veebilehtedega ei tegelenud seega olin nõus appi tulema.

 

Nüüd meil on uus foorum, loodetavasti pikemaks ajaks. Mis oli minu esimene mõte selle tegemisel? No esiteks foorumid on mõeldud kestma aastaid kui mitte kümneid seega on vaja selleks tugeva vundamendiga süsteemi. Samas ei tahaks ka aegunud lahendust kätte võtta sest tehnoloogia alati areneb.

 

phpBB, myBB ja vBulletin panin kõrvale ja hakkasin otsima uuemaid lahendusi. Leidsin kaks huvitavat projekti: Discourse ja NodeBB.

 

Discourse

See oli minu esimene valik. Kujunduse poolest näeb kõik äge välja, funktsionaalsusest puudu ei jää ja tehnoloogia selle taga on väga soliidne (ruby on rails).

 

Probleemid aga hakkasid sellega tekkima, esiteks ma ei suutnud seda üldse VPSi peale installeerida. Proovisin nii Debian 6/7 (x64), CentOS kui ka Ubuntu 12.04 ja Ubuntu 14.10, mitte ükski neist ei tahtnud seda foorumit tööle käivitada.

 

Nimelt Discourse ise on container süsteemile nimega Docker millest ma väga ei tea.. mida ma tean aga on see, et seda on piin tööle saada. Hiljem sain teada ka, et miinimum vajadused on 1GB rami mis veab välja väga väga väikse külastatavusega lehe. See tähendab seda et see foorum on väga resurssi sööv.

 

Tehnoloogiad:

  • Ember.js (front-end | brauser)
  • Ruby on Rails (back-end | server)
  • Postgres (andmebaas)
  • Redis server (cache)
  • Docker

 

NodeBB

See jäi siis minu teiseks valikuks. All-in. Kujundus vajas harjumist, funktsionaalsusest jäi mõnest kohas puudu ja tehnoloogia üsna soliidne (node).

 

Sellega probleeme nagu polnud, dokumentatsioon väga põhjalik ja installeerimine oli üsna lihtne. Mõni probleem oli nginx üles seadistamisega aga see oli täiesti enda vajadustest kaasnenud värk.

 

Funktsionaalsused lahendasin läbi pluginate ja widgetite, neid pole küll palju aga kõige tähtsamad asjad on olemas. Ise saab ka juurde kirjutada tänu sellele et ka selle kohta on põhjalik dokumentatsioon. Ma isiklikult veel nullist midagi kirjutanud pole, küll aga olen fixinud teisi pluginaid et need töötaks paremini või korrektsemalt.

 

Kujunduste poolest pole valik väga suur kui sa ise just ei taha hakata arendama enda vajaduste jaoks üht. PubGamersi foorumil on kasutusel üks official kujundustest mida olen siit ja sealt veidi muutnud.

 

Resurssidest rääkides siis NodeBB ise võtab üsna vähe RAMi hetkel (300-600MB).

 

Tehnoloogiad:

  • http://vanilla-js.com/ | nad ei kasuta ühtegi frameworki nagu (angular, ember) (front-end)
  • Node (back-end)
  • Nginx (Apache jaoks peab muud moodi üles seadistama)
  • Kasutab web-socketeid reaalajas uuenduste jaoks. http://socket.io/
  • Redis database (andmebaas)

 

 

Ma ei tea kas midagi jäi mainimata või kas kuskil midagi ebaselgelt kirjutatud.. kui keegi leiab vigu või midagi jäi arusaamatuks siis andke teada.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Kommentaari lisamiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks peate olema liige

Loo konto

Liituge meie kommuuni uue kontoga. See on lihtne!

Loo uus konto

Logi sisse

On juba konto? Logi sisse siit.

Logi sisse nüüd
Jälgi teemat sisse logides  

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.