Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...

Kas peaks vaheldust tegema?

Soovitatud postitused

Tere, olin youtubist vaatanud videoid, eriti Mike Chang-i omi, ta räägib, et pikaajaline sörkimisega harjub organism sellega ära ja tuleb koguaeg tõsta oma sörkiaega, mida pikem sörkiaeg seda hullemini keha kasutab süsivesikuid ja kui üle 60 minuti jne sörkid siis kehas saavad süsivesikud saavad otsa ja keha hakkab kasutama küttena lihaseid, mida ta lagundab. Kui teha nüüd nii, et teha vahepeal jõusaalis trenni, veel 1x sörkjooks (60-90 mini, 6-10km) ja 1x jooksmine (umb 2.5km 10-12min)

 

Kui ma näiteks teen nii:

 

esmaspäev: alaselg ja kõhulihased

teisipäev: rind, õlg, ülaselg

kolmapäeval: biits, triips

neljapäeval: sörkimine

reede: jooksmine

laupäev: puhkepäev

pühapäev: puhkepäev

 

Kas selline sobib, et keha ei harjuks ära ühe ja sama asjaga, ei peaks koguaeg sörkimisel aega lisama,

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Vale arusaam minu arvates. Keha võib sellega ära harjuda, kuid mingeid lisa süsivesinikke ta küll ära ei hakka võtma. Pigem treenid sa võhma ning saavutad just vähese süsivesikute tarbimise, sest hakkad edaspidi vähem väsima.

 

Kui su kava on kolmele järjestikusele päevale kordineeritud, siis tõenäoliselt sa seda teha ei jõuaks/viitsiks. Pigem nõuab see jõusaalis trennitegemine rohkem kütust.


 

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Tere, olin youtubist vaatanud videoid, eriti Mike Chang-i omi, ta räägib, et pikaajaline sörkimisega harjub organism sellega ära ja tuleb koguaeg tõsta oma sörkiaega, mida pikem sörkiaeg seda hullemini keha kasutab süsivesikuid ja kui üle 60 minuti jne sörkid siis kehas saavad süsivesikud saavad otsa ja keha hakkab kasutama küttena lihaseid, mida ta lagundab. Kui teha nüüd nii, et teha vahepeal jõusaalis trenni, veel 1x sörkjooks (60-90 mini, 6-10km) ja 1x jooksmine (umb 2.5km 10-12min)

 

Kas selline sobib, et keha ei harjuks ära ühe ja sama asjaga, ei peaks koguaeg sörkimisel aega lisama,

jõusaalis, 25 minutid

 

Eeldan, et 25 minutiga ei suuda ennast küll kooma tõmmata, seega agapalun tee. Mingit lihasmassi ma ei usu, et tuleb (jõusaali arvelt)

 

2.5 kilomeetriga nüüd küll su glükogeenivarud tühjaks ei saa.. Ma saaks aru kui sa räägiksid 1.5-2-tunnist. Pärast sörkjooksu söö kasvõi kohupiim + banaan või kohupiim, banaan, piim 300-400ml :))

Reaalselt tegin ma kunagi võistlustasemel 3x jõusaali 4-5x jalgratast 1.5-2.5h korraga. Kaal ei langenud, pigem ehk tõusis, kuna hakkasin rohkem sööma.

 

Mis on su eesmärk ?

Muudetud liikme clAim'i poolt

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas

Põhieesmärk on saada kaalust alla ja arendada üldvastupidavust jooksmisega.

 

Jõusaaliga on eesmärk arendada ülakeha, et see saaks ka natuke tähelepanu.

 

5 päeva tagasi juhtus mul väike põlve õnnetus, kus jalg jäi ühiselamus ühe asja vahele ja komistasin nii, et põlve liiges läks paigast ära, õnneks läks ise paika tagasi, aga EMO-s õeldi, et vähemalt kuuaega on jooksmine keelatud! 5 päeva möödas ja ikka ei saa jalal astuda veel :(

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Põhieesmärk on saada kaalust alla ja arendada üldvastupidavust jooksmisega.

 

Jõusaaliga on eesmärk arendada ülakeha, et see saaks ka natuke tähelepanu.

 

5 päeva tagasi juhtus mul väike põlve õnnetus, kus jalg jäi ühiselamus ühe asja vahele ja komistasin nii, et põlve liiges läks paigast ära, õnneks läks ise paika tagasi, aga EMO-s õeldi, et vähemalt kuuaega on jooksmine keelatud! 5 päeva möödas ja ikka ei saa jalal astuda veel :(

Ära muretse sellepärast, et lihased hakkaksid kaduma tunnise jooksu pärast.. Enne trenni (umb 1.5h) söö nt üks kohupiim või kodujuust + kiivi + ehk võileib ?

Käi jooksmas ja pärast trenni võid kohupiima lasta uuesti sisse, võib-olla natuke hiljem kuna päris pikalt põletab rasvu su keha edasi.. umb 0.5-1h

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Kommentaari lisamiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks peate olema liige

Loo konto

Liituge meie kommuuni uue kontoga. See on lihtne!

Loo uus konto

Logi sisse

On juba konto? Logi sisse siit.

Logi sisse nüüd

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.