Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...

Soovitatud postitused

Tere, alustasin eelmine aasta pikamaa jooksu. Olen internetist palju lugenud, et pulss peab jääma alla 150, peale seda on mõttetult suur ja toob rohkem kahju kui kasu

 

Ma arvan, et teil on paljudele siis pulsikell, kas teie olete ka ostanud neid korralike pulsikellad, mis maksavad üle 100€? või on kuskilt odavam saada?

 

Ei mõtle neid Hiina pulsikellasid, need pole vastupidavad ja valetavad ka tihti.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Ma ise ostsin sportlandist pulsikella mis maksis mingi 70-80€ umbes ja töödab väga hästi.

Ja pikamaa jooksul peab tõesti puls olema alla 150 või siis 150 .Nt kui ma alustasin jooksmist ,mingi 7-8km ja keskmine pulss oli 170 ja max 190 aga nüüd kui sai käija jooksmas (see kolmapäev) oli max puls 171 ja keskmine 142 :P

Niiet ilusti saab alla 100€ korraliku pulsikella


29.08.2020 SEISUGA OLEN OLNUD VAHVEL.NET LIIGE 3650 PÄEVA EHK 10 aastat

 

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

jup, endal ka mingi 90 öörine pulsikell. suunto oma, soovitan uurida :)


Eesti mees.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Külaline misterx

Kui pulsikella valid, vali tuntud brändi toode (näiteks Polar RS300X tundub normaalne, Polari enda kodukal on hinnaks 109.90, kuid kui kuskilt soodushinnaga leiad, siis on 100 euroga kätte saada reaalne küll). Kuna korralikku pulsikella saad kasutada mitu-mitu aastat, siis soovitan pigem vaadata midagi natukene kallimat, sest odavama kella funktsionaalsus võib olla praegusel hetkel piisav(näiteks olen kuulnud, et fitness-kelladel on pulsitsoone vaid 1 või 2), kuid tõsisema tegelemise korral võib sellest väheks jääda.

 

Pulss peaks jääma alla aeroobse läve, see on induviduaalne ning varieerub ka spordialalt. Spordiarsti juures saad oma läved välja uurida, kui sinna ei taha või ei saa minna, siis aeroobsele lävele jõuad umbes siis, kui hakkad hingeldama. 150 on üsna tavaline, kuid minul näiteks on 130-140, seega ma väga seda arvu usaldada ei soovitaks.

Muudetud liikme misterx'i poolt

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Polari puhul saad olenemata hinnaklassist täpse pulsi kätte, lihtsalt võib erineda lisafunktsioonide hulk nagu juba eelnevalt mainitud. Vaata ainult, et pehme pulsivööga komplekt oleks. Kunagi olid mõnedel algselt plastmassist vööd kaasas mis ei anna nii hästi ühendust, võibolla mõnedel siiani, et seda jälgima.


laiskloom.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Külaline misterx

Ma igaks juhuks mainin, et kui ma rääkisin oma postituses anaeroobsest lävest, siis tegelikult mõtlesin aeroobset läve. Minu paha, parandasin postituses ära ka.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Ise soovitan Suunto M5'te. Saad sellega pärast ka teha statistikat oma trennidest. Samuti väga lihtne kasutada ;)


Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Endal Polar FT4 vöö on natuke ebamugav aga harjub ära FT2 oli natuke mugavam aga patareisi ei saanud vahetada

Tegelikult saab küll aga siis peab anduri suht laiali lõhkuma :(

 

Kes pole enne kardiot teinud, siis alguses tuleks ikka väga vaikselt alustada, tean mitut kel südamelihas raske treeningu pärast armistunud see aga neid ei takista samas raskem on treenida... Maksimaalne pulss treeningu ajal võiks jääda alla maksimaalset ehk siis 220-vanus ja kui asjaga algust teed, siis kindlasti proovida alustada vaikselt..

Näiteks oled 20 max pulss 200 aga treenid nii et pulss ei lähe üle 180.

 

Olin vahepeal haige ja ei saanud isegi sörkida ilma vahepausiteta... 300 meetrit sörkisin vaikselt ära ja pulss lambist 201

Aga noh siis kõndisin kuni langes 160 kanti ja sörkisin edasi...

 

Aga noh ma pole eriti professionaalne sellel alal :)

Muudetud liikme Mihkuž'i poolt

xx_69MLGquickscope360BlazeIt420MihkužTheM8Rektrr69_xx

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Tasun teha raskemaid päevi ja ka kergemaid. Raskemaid võid teha ca alustuseks iga 2 nädala tagant. Sa ei tohi võtta nüüd asja niimoodi, et üle 150 läheb, siis ongi sitt majas.. Sa võid teha jooksupäevi kus sa jooksed 160-165 pulsiga ja järgmisel trennikorral jälle väiksema pulsiga. See treenibki südant ja süda harjub koormusega. See on minu arvamus.. Pulssi ei tohi võtta nii tõsiselt, muidu hakkad haiglaselt üle mõtlema.

 

Pulsikell ? Kui ei taha arvutisse andmeid seadistada siis ma soovitan enda poolt: http://www.hobisport.ee/Kompuutrid-pulsomeetrid/Pulsimootjad/3228-Sigma-PC-15.11-roheline.html

 

Endal oli see, kuid sain endale Garmin Forerunneri.. Siiamaani kibelen ikka Sigma PC tagasi võtmast.. :D Kinkisin kunagisele naisukesele ja vend võttis mu Sigma PC endale. Mõlemad kiidavad seda ja midagi muud nad ei taha.. :D

 

 

Mul oli ka probleeme kunagi liiga kiire pulsiga, kuid see oli rohkem tempo pärast. Hetkel jooksen 7-10km/h pulsiga 140-160

Muudetud liikme clAim'i poolt

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Kommentaari lisamiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks peate olema liige

Loo konto

Liituge meie kommuuni uue kontoga. See on lihtne!

Loo uus konto

Logi sisse

On juba konto? Logi sisse siit.

Logi sisse nüüd

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.