Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...
Külaline jkymmel

Jalgrattasport

Soovitatud postitused

Külaline jkymmel

Jalgratas on selline asi, mille kasutamine on üpris hästi levinud, mille tõttu paljud siit ilmselt satuvad nii mõnigi kord selle sadulasse. Jaguneb ka üpris laiali, Igasugused trikialad, downhillid, tsüklod ja muidugi ka MTB ning MNT. Näidake, mis sõiduvahendid teil on ja rääkige kogemustest ja tulemustest võistlustel.

 

Alustan ise ka. Olen nüüd järjest rohkem hakkanud ratast sõitma, plaanis ka rohkem võistlemas käia, nii maratonidel ja asjadel (MTB siis ikka). Viimasel ajal kasutusel olnud kolm erinevat ratast: üks vanem Scott, mis väga hästi teeninud, aga väsis lõpuks ikkagi ära, kunagi oli suurema venna oma, siis vahepeal käis isa matkadel sellega ja siis muidugi mina, vahepeal juhtus nii, et kasutuses oli suurema venna vana ja praegu noorema venna ratas, mis on väga korralik, aga koguaeg kasutada ei saanud - vend tahtis ise sõita, niisiis sai endale uus varustus muretsetud. Korralik uus ratas, sai ka ära proovitud paar uut asja: ratas on 29er ehk natuke suuremate jooksudega kui tavaline MTB ratas ja klipid. Võistlustest nii palju, et kunagi ammu, kui veits noorem olin, sai võidetud Jõelähtme rattamaratoni noortesõit (~12 km, suhteliselt igav ja kerge rada). Peale seda jäi mingil põhjusel aasta vahele ja nüüd üleeelmine aasta käisin uuesti, seekord poolmaratonil, eriti hästi ei läinud, nimelt lõhkusin kummi ära, rada oli päris äge ja huvitav. See aasta sinna ratta puuduse tõttu jälle ei jõudnud.

Praegusest rattast siis. 2012 aasta Superior 829, nagu eelpool mainitud, siis 29er. Vahetatud on pedaalid, külge pandud pudeli- ja pumbaraam ja sadula külge sadulakott (vajalikud tööriistad ja varukumm käivad sinna. V-piduritelt ketastele (hüdraulillised) on päris hea kogemus. Alguses oli päris harjumatu nii suurte jooksudega sõita, nüüd venna ratast õlitades proovisin korra tavalise "26er-iga" sõita, päris imelik oli ikka. Klippidega harjumine ei võtnud ka eriti kaua, muidugi mõne korra sai küllili käidud. Ainuke step-back on see, et kuna nüüd sai üige suurusega raam muretsetud, siis see on liiga väike, et kahte pudeliraami hoida :D.

Pilti kah:

ratas.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Sa oled kuskil metsas ka sõitnud ?Midagi dirti või midagi taolist?

Suht kena rattas ikka ,varsti ka plaan omale osta korralikum.


29.08.2020 SEISUGA OLEN OLNUD VAHVEL.NET LIIGE 3650 PÄEVA EHK 10 aastat

 

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Väntan ise ka kui viitsimist olnud, kasutasin vahepeal mingit GPS rakendust ka, päris tore asi: http://www.sports-tracker.com/#/workout/kkarlerik/8bma0o461eagdb2n. Rattaks on 7 aasta vanune (ilmselgelt väikseks jäänud raamiga) Merida, mis pole just kõige paremas seisus, peagi kavas uus ja normaalne osta ;)

Muudetud liikme Karl Erik'i poolt

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Külaline jkymmel
Author of the topic Postitas (muudetud)
Sa oled kuskil metsas ka sõitnud ?Midagi dirti või midagi taolist?

Suht kena rattas ikka ,varsti ka plaan omale osta korralikum.

 

Metsas ikka, nagu XC-le tavaks. Mina ainult metsas sõidakski, kui teed võimaldaksid :D

 

Väntan ise ka kui viitsimist olnud, kasutasin vahepeal mingit GPS rakendust ka, päris tore asi: http://www.sports-tracker.com/#/workout/kkarlerik/8bma0o461eagdb2n. Rattaks on 7 aasta vanune (ilmselgelt väikseks jäänud raamiga) Merida, mis pole just kõige paremas seisus, peagi kavas uus ja normaalne osta ;)

 

Endal kiiruse jms. mõõtmiseks selline vidin nagu Suunto Ambit

Muudetud liikme jkymmel'i poolt

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Käin ka rattaga sõitmas mõnus vaheldus , aga ei vinna eriti seda kiivrit pähe topida ,ei poolda seda seadust et alla 16 aastased lapsed peavad kasutama kiivrit :(

Mis käiguga te tavaliselt sõitate? Ise alati 21 :D viimane käik


Tra sa Teddy-Bear oled valus taun ikka

 

' hahha.jpg

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Palju päevas ära sõitad siis ?


29.08.2020 SEISUGA OLEN OLNUD VAHVEL.NET LIIGE 3650 PÄEVA EHK 10 aastat

 

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Vähe aga kui aega on siis rohkem , paar nädalat tagasi sõitsin 38 km järjest . oleneb ilmast ja tegelen ka jalgpalliga nii palju kui aega jääb nii palju ikka sõidan ja jalka trennis käin ka rattaga 10 km edasi tagasi lebo ots


Tra sa Teddy-Bear oled valus taun ikka

 

' hahha.jpg

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Külaline jkymmel
Author of the topic Postitas
Käin ka rattaga sõitmas mõnus vaheldus , aga ei vinna eriti seda kiivrit pähe topida ,ei poolda seda seadust et alla 16 aastased lapsed peavad kasutama kiivrit :(

Mis käiguga te tavaliselt sõitate? Ise alati 21 :D viimane käik

 

Usu mind, kiiver on tähtis asi, mind on see kindlasti päästnud.

Käigu kohta nii palju, et kõige ökonoomsem on kasutada kõige madalamat käiku millega sa jõuad piisavalt kiiresti (ilma nn. hüppamiseta) vändata ilma kiirust kaotamata.

 

Palju päevas ära sõitad siis ?

Tahaks just teiste kohta teada, ise olen suusataja, nii, et nii palju aega ratta jaoks ei jää kui tahaks. 24 km on igal trennipäeval kindel, kodust trenni ja trennist koju. Tavaliselt jääbki midagi 24-75 vahele. Päris iga päev trenni ka ei tee.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Laupäevane sõit jäi 20km ringi ,eriti hästi ei saanud sõita ,kuna rattal midagi viga ja praegu pole aega korda ka teha.Järgmine kuu kui vaheaeg hakkab siis kindlasti parandusse ja siis saab korralikult sõita.

Keegi siit normaalseid kettas pidureid oskab soovitada ,mis käivad ette ?


29.08.2020 SEISUGA OLEN OLNUD VAHVEL.NET LIIGE 3650 PÄEVA EHK 10 aastat

 

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Külaline jkymmel
Author of the topic Postitas
Kiiver on hea asi jh aga siis on rõve küll kui on palav päev ja pea higistab :D

 

Tuleb osta korralik kiiver mis laseb peal hingata.

 

Laupäevane sõit jäi 20km ringi ,eriti hästi ei saanud sõita ,kuna rattal midagi viga ja praegu pole aega korda ka teha.Järgmine kuu kui vaheaeg hakkab siis kindlasti parandusse ja siis saab korralikult sõita.

Keegi siit normaalseid kettas pidureid oskab soovitada ,mis käivad ette ?

 

Kõigepealt vaata, kas su kahvel ja rumm toetavad seda. Muidu pidi see olema üpris nii, et odavatest ja mehaanilistest tasuks eemale hoida. Ainukesed, mida olen kasutanud ja mis tean, et teevad head tööd on Shimano BR-M446. Muidugi on mõned mehaanilised ka korralikud ja on ka korralikke V-pidureid.

 

Soovitan haway exspressist vaatata seal on head

 

Ei ole see päris nii lihtne.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Tuleb osta korralik kiiver mis laseb peal hingata.

 

 

 

Kõigepealt vaata, kas su kahvel ja rumm toetavad seda. Muidu pidi see olema üpris nii, et odavatest ja mehaanilistest tasuks eemale hoida. Ainukesed, mida olen kasutanud ja mis tean, et teevad head tööd on Shimano BR-M446. Muidugi on mõned mehaanilised ka korralikud ja on ka korralikke V-pidureid.

 

 

 

Ei ole see päris nii lihtne.

 

Jepi aga sa võid rattaga sinna minna ja küsida ja saa saad rautselt vastuse seal on omaala spetsialistid


Tra sa Teddy-Bear oled valus taun ikka

 

' hahha.jpg

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Tuleb osta korralik kiiver mis laseb peal hingata.

 

 

 

Kõigepealt vaata, kas su kahvel ja rumm toetavad seda. Muidu pidi see olema üpris nii, et odavatest ja mehaanilistest tasuks eemale hoida. Ainukesed, mida olen kasutanud ja mis tean, et teevad head tööd on Shimano BR-M446. Muidugi on mõned mehaanilised ka korralikud ja on ka korralikke V-pidureid.

 

 

 

Ei ole see päris nii lihtne.

 

Ja palju umbes nende hind on ?


29.08.2020 SEISUGA OLEN OLNUD VAHVEL.NET LIIGE 3650 PÄEVA EHK 10 aastat

 

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Endal on Specialized Rockhopper Expert. Olles sellega harjunud, ning minnes 300 eurose ratta selga, on tunne jube - ebamugav.

 

Jepi aga sa võid rattaga sinna minna ja küsida ja saa saad rautselt vastuse seal on omaala spetsialistid

Miks ainult Hawaii? Edukaks on kujunenud ka pood "Specialized".

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Külaline jkymmel
Author of the topic Postitas
Endal on Specialized Rockhopper Expert. Olles sellega harjunud, ning minnes 300 eurose ratta selga, on tunne jube - ebamugav.

 

 

Miks ainult Hawaii? Edukaks on kujunenud ka pood "Specialized".

 

Neid poode on igasuguseid erinevaid, enda lemmikuks on kujunenud Spordipartner.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Neid ta on.

 

@A-rühm: No võib öelda, et korraliku auto saab samuti selle ratta hinna eest.

Ega ma mingid väga kallist osta ikka ei taha,nkn talvel lubasi tegema :D

Aga suveks proovin ikka selle kätte saada

http://www.hawaii.ee/index.php?id=86665&product=1796

Vaatab ,kui hästi läheb siis võtab järelmaksuga.Kuskilt üldse neid Kona rattaid ka müügis on ?Ise pole eriti kuskilt leidnud :(


29.08.2020 SEISUGA OLEN OLNUD VAHVEL.NET LIIGE 3650 PÄEVA EHK 10 aastat

 

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Külaline jkymmel
Author of the topic Postitas
Ega ma mingid väga kallist osta ikka ei taha,nkn talvel lubasi tegema :D

Aga suveks proovin ikka selle kätte saada

http://www.hawaii.ee/index.php?id=86665&product=1796

Vaatab ,kui hästi läheb siis võtab järelmaksuga.Kuskilt üldse neid Kona rattaid ka müügis on ?Ise pole eriti kuskilt leidnud :(

 

Mina soovitaks vaadata, äkki saad velo.clubbers.ee foorumist mõne kasutatud ratta, liigub neid seal ikka päris hea hinnaga.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Tartu RMile minejaid on? Endal plaan pikk läbi teha.

Millal see üldse on ?


29.08.2020 SEISUGA OLEN OLNUD VAHVEL.NET LIIGE 3650 PÄEVA EHK 10 aastat

 

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Varem sai päris aktiivselt Elioni rattasarjas sõidetud(praegune samsung vist?), nüüd käin ainult nendel, mis lähedamal. Täna sai ka Tartu Rattamaratonil käidud, ajaks 3:47:59 :)


Eesti mees.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Kommentaari lisamiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks peate olema liige

Loo konto

Liituge meie kommuuni uue kontoga. See on lihtne!

Loo uus konto

Logi sisse

On juba konto? Logi sisse siit.

Logi sisse nüüd

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.