Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...

Eesti seadused.

Soovitatud postitused

Mida arvad Sina meie väikese armsa Eesti riigi seadustest?

 

Kas neid tuleks muuta? Kas neid võiks kergendada või hoopis teha rangemaks?

Mina isiklikult ütlen, et las ta jääb nagu on. Olen rahul praegusega, ainult mõned seadused mind häirivad.

 

Loe Eesti riigi seadusi lähemalt Siit

 

eestivapp.gif

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Tulumaks võiks olla astmeline.

Nii palju, kui teenid, nii palju maksad.

 

Muidugi see tooks palju probleeme juurde, aga kuskilt peaks alustama.


Oldschooler

"I never saw a wild thing feel sorry for itself..." D.H Lawrence

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Tulumaks võiks olla astmeline.

Nii palju, kui teenid, nii palju maksad.

 

Muidugi see tooks palju probleeme juurde, aga kuskilt peaks alustama.

 

See oleks väga hea, paljudes riikides on astmeline tulumaks. Rikkurid elavad praegu mees...


Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Karistuste raskendamine. Praeguse seisuga, võib elu vanglas parem olla kui väljaspool ja karistused üsna lühikesed. Ilmselgelt, kui inimene kordab oma kuritegu uuesti peale vanglast lahkumist, siis ta pole oma õppetundi kätte saanud ja samuti ei ole tema kohta vabaduses, sest ta on ühiskonnale ohtlik.

 

Siia juurde ka näide elust. Sajandit peast ei tea, aga keskajal kehtestati tollaegses tallinnas karistus, kus võeti käsi maha, mis tõi seejärel kaasa kuritegevuste arvu järsu kukkumise.

 

Vanglate kiire täitumisel oleks siinkohas lahendus lihtne. Vähendada vanglate kvaliteeti, nii et luua palju halbade elamistingimustega vanglakohti, nii et karistus oleks piisav, et tegu mitte korrata. Sealjuures muidugi vangi saata inimesi, kes tõesti on ohtlikud.

 

Kuivõrd see kõik seadusega määratud on, ei tea.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Eesti vangla ja kohtusüsteem on ebanormaalne. Mul tuttav istus paljude varguste, vastuhaku, kehavigastuste tekitamise eest kinni. Tema aga sai ilusti 8.00-19.00 väljas käia ja teha mida tahab. Õhtuks pidi kinnimajas tagasi olema. Ütles, et seal on lihtsalt niihea elu. Teiseks, kohtusüsteem? No mida. Vägistamise eest pannakse ainult ÜKT-d. Mõrva eest saadakse ainult paar kuud. Suht ebanormaalne küll.


Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas
Eesti vangla ja kohtusüsteem on ebanormaalne. Mul tuttav istus paljude varguste, vastuhaku, kehavigastuste tekitamise eest kinni. Tema aga sai ilusti 8.00-19.00 väljas käia ja teha mida tahab. Õhtuks pidi kinnimajas tagasi olema. Ütles, et seal on lihtsalt niihea elu. Teiseks, kohtusüsteem? No mida. Vägistamise eest pannakse ainult ÜKT-d. Mõrva eest saadakse ainult paar kuud. Suht ebanormaalne küll.

 

Nii ta on jah.. hakka või nutma milline see seadus on. :S

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Suht masendav on tõesti, keegi tapetakse ära mõrvar saab max 6-7 aastat, aga teine inimene kaotas kogu oma elu.

 

Seadused PEAKS olema karmimad!

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Enda arvates üks suuremaid probleeme vanemahüvitise seadusega. Saab nö ebaausalt tekitada endale väga suure emapalga ning selle peal on võimalik elada järjest maksimaalselt 4 ja pool aastat (kui ma ei eksi?). Ehk siis 3 (last) X 1,5 aastat. Riigile võivad maksud tulla selle vanema "palga" pealt ainult ühe kuu pealt, riik aga peab maksma talle sellele palgale vastavat emapalka 4 ja pool aastat. Seems legit (damn, tark tekst ei sobi mulle)

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas (muudetud)

Toon näiteks siis, Surju põhikooli lõpetaja Alo Raagmaa mõrvas minu sõbra vanaisa ning sai selle eest kui ma ei eksi 14 aastat.

Mõrv - relva omamine - sissetungimine jne. See Eesti riigi saladuste avaldaja Herman Simm aga kõigest 12 aastat.

Eesti riigi saladuste välja rääkimise eest peaks saama eluaegse.

Muudetud liikme Kent'i poolt

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Ei poolda astmelist tulumaksu üldse. No nahhui, oletame, et ma teenin pareminin kui teised. Miks ma peaks rohkem makse maksma? Kas see on minu mure, et teised pole suutnud ennast harida/arendada samale tasemele kui mina? Öeldakse ikka ju, et kõik peavad olema võrdsed.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Yks ka suht lame on see p2randuse asi mis just alles lehes oli. Kui p2randusest lahti ytlema ei l2he 3 kuu jooksul on automatselt k6ik sinu ka p2randaja v6lad juhul kui on. No wtf nagu asi peaks just vastu pidi olema.


►►►► ,,/,d(-_-)b,\,, ◄◄◄◄

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Ei poolda astmelist tulumaksu üldse. No nahhui, oletame, et ma teenin pareminin kui teised. Miks ma peaks rohkem makse maksma? Kas see on minu mure, et teised pole suutnud ennast harida/arendada samale tasemele kui mina? Öeldakse ikka ju, et kõik peavad olema võrdsed.

 

Astmelise tulumaksuga ka kaasneb palju positiivset. Näiteks, pension, haigusleht, töötu abiraha, lastetoetus. Suurema palgaga inimestel ka viimased tunduvalt kõrgemad. Hea on ju pensioni eas saada piisavalt, et suudad iga kuu reisida ning elada täiesti murevabalt.

Ja mina arvan, et kui sa oled suutnud endale suure palga välja töötada, on sul piisavalt hea pea ja võimalusi, et teha ka musta raha kõrvale.

 

Eks ta ole ebaõiglane, et teenid 6000e kuus ja maksad pool riigile ...Aga mina olen ikkagist poolt.

 

 

Teine asi, mis mulle ei meeldi Eesti seaduste puhul on haigusleht. Ma ei mäleta täpset päevade hulka, aga jääd haigeks ning kolm esimest haiguslehe päeva olid vist täiesti palgata? Minu meelest võiks olla just teistpidi. Et esimesd 2 päeva makstakse sulle 100% palka ning peale seda 50% vms. Kui omad väikset sissetulekut, siis ei saa ju lubada niisama lebotamist. Lahendus? Tuled haigena tööle, nakatad kõik teised. Mis kasu sellest on ...


Oldschooler

"I never saw a wild thing feel sorry for itself..." D.H Lawrence

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Klassivend on puudunud 62% kogu koolitundidest ja talle pole sittagi tehtud. Kuigi

"Alaealise mõjutusvahendite seadus" ütleb ,et puudutud tunde peab olema alla 20% kogu kooli tundidest.


x) d0.ob (x

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Minu arust on ka eesti kohtusüsteem ikka alla igasugust arvestust. Karistusi määratakse ikka täis lambist.

Teine asi, mis minu meelest peaks muutuma, on vanglate ülessanne. See tuleks ikkagi teha ebameeldivamaks nendele kaakidele seal. Võiks olla nii, et kui sa lähed vägivaldse teo eest istuma, siis sul keelatakse igasugune füüsiline treening ära( no v.a hommikuvõimlemine). Muidu lähed kinnimajja ja saad seal veel tugevamaks. Teine asi peaks olema see, et kui inimene pannakse istuma ja tal on näiteks mingi 6 klassi haridust ainult, siis võiks olla selline reegel, et enne vanglast välja ei saa kui oled seal omandanud vähemalt põhihariduse( no oleneb muidugi kauaks sind istuma on pandud, mida rohkem istuma pead, seda rohkem haridust pead ka omandama). Muidu istud seal oma aja ära ja tuled sama lollilt sealt tagasi ning ikka ei ole sul lootust mingit normaalset tööd saada ning lähed vana rada tagasi. Muidugi kuluks riigil sellele raha, aga pikemas perspektiivis oleks see kasulik imo.. Muidugi, ega haridus ei ole veel haritus, aga äkki mõnele kriminaalile hakkab midagi siiski seal külge..

Kolmas asi, mis mulle pähe ei mahu on see kodakondsuse teema, milles oli ka täna õhtulehes ja ka postimehes artiklid. Kurat, kui inimene on ikka sünnist saati Eestis elanud ja eestikeelses koolis käinud, siis ei peaks selle kodakondsuse saamine nii vaevaline olema. Ega laps süüdi ei ole, et ta sündides mingitel x-asjaoludel näiteks vene kodakondsuse sai ja nüüd peab mingi 2.aastat jantima ja möllama oma kulude eest, et seda kodakondsust saada. See kuradi loll bürokraatia ajab ikka närvi küll. Minu arust peaks Eesti selle topeltkodakondsuse seadustama. Kui üks vanematest on eestlane ja teine näiteks ukrainlane, siis las lapsel olla ikka mõlema riigi pass taskus. Aga topeltkodakondsus peaks siiski olema ainult lubatud sünnijärgselt, mitte taodeldav, et välistada selline värk, et pooled piiri ääre elavad inimesed taotlevad endale VF passi, et saaks ilma viisata üle piiri lipsata.

Riigilõivud võiksid ka kordades madalamad olla...

Ajas närvi see täna: http://www.ohtuleht.ee/504919

Muudetud liikme Edi Murfi'i poolt

Elvakas66@hotmail.com

It is foolish and wrong to mourn the men who died.

Rather we should thank God that such men lived.

Kus viga näed laita, seal mine ja aita!

Dlja hitrõi zhopõi

jest hui s vintom :D

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Ajas närvi see täna: http://www.ohtuleht.ee/504919

 

Täiesti perses, lugesin ka läbi. Tooksin välja ühe lause.

Senine praktika näitab, et Ukraina kodakondsusest vabastamine võtabki reeglina vähemalt aasta," ütleb Rohtla.

No kurat, ta oli sellest juba lahti saanud ju. Praegu läheb hoopis aasta, et ta saaks Eesti kodakondsuse. Keerutavad nii mis jube.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Täiesti perses, lugesin ka läbi. Tooksin välja ühe lause.

 

No kurat, ta oli sellest juba lahti saanud ju. Praegu läheb hoopis aasta, et ta saaks Eesti kodakondsuse. Keerutavad nii mis jube.

Oleks see juhus siis ainuke, neid juhtumeid on ikka päris palju. Ma ise olen mingi 4-5 vähemalt sellist lugenud. Ükskord oli eriti ränk teema veel mingi lapsendatud laste kohta, kelle vanemad vist istusid kinni või midagi sellist.

Leidsin vist selle:

Helen ja Taimar Tensbek on juba aastaid püüdnud saada ametlikult kahe lapse vanemateks, ent kehtiv seadus ei luba seda. Tüdrukutel on Vene kodakondsus, sest nende ema tegi viimasel hetkel oma laste ametlikuks isaks ühe Venemaa kodaniku. Samal ajal on tegu naisega, kes on sünnitanud kümme last ning neist kaheksa puhul on ta emaõigustest ilma jäänud. Neid vanemateta lapsi ei saa aga ka keegi teine lapsendada ning nad peavad Eesti kodakondsuse saamiseks ootama, kuni saavad täisealiseks.

 

 

Toimetas Kärt Rebane

http://etv.err.ee/index.php?05446627&video=4767

Ma ise hetkel ei jõua seda vaadata, aga nagu ma mäletan, siis probleem vist oli selles, et Venemaa põhimõtteliselt ei lase alaealistel vabatahtlikult loobuda oma kodakondsusest, mis omakorda välistab võimaluse saada neil lastel eesti passi, kuna siis oleks lastel ju kahe riigi kodakondsus, mis omakorda on Eestis keelatud.. Nõiaring.

Haige on veel see, et ohh erandkorras saame mingi kuradi sportlike saavutuste eest kodakondsuse anda(ei taha väita, et need tähtsusetud on), aga kui seda on vaja ELAMISVÄÄRSE elu jaoks anda, siis ei anna kuidagi mingit erandit teha..

Muudetud liikme Edi Murfi'i poolt

Elvakas66@hotmail.com

It is foolish and wrong to mourn the men who died.

Rather we should thank God that such men lived.

Kus viga näed laita, seal mine ja aita!

Dlja hitrõi zhopõi

jest hui s vintom :D

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

no need seadused on üks asi, teine on see, kuidas raha nööritakse inimistelt, näiteks on autokoolidega selline asi, et seadus näeb ette, et pead läbima algse libeda koolituse,siis lõpukoolituse, no ja see raha kõik riigile, siis edasi pmst isegi kalale ei tohi minna kui sa pole riigile maksnud.


dno.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Sussitad kanepit=Korralik töökoht läheb. Tapad inimese=4 aastat maksumaksja toidu peal

 

I'm sorry, kas keegi Eestis on 4 aastat tapmise eest saanud.(Saab 6-15).

 

Ei suutnud ka Ind1go öeldust mööda vaadata. Kas sa arvad, et riik on keegi kotiga vanamees, kes su raha endale kogub. Riik ei võta raha sinu kiusuks, vaid loob sellega sulle teisi hüvesid. Mille eest peaks siis maanteid remontima? Põhikoolis saad isegi süüa tasuta.


Foorumi isa

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
I'm sorry, kas keegi Eestis on 4 aastat tapmise eest saanud.(Saab 6-15).

 

Ei suutnud ka Ind1go öeldust mööda vaadata. Kas sa arvad, et riik on keegi kotiga vanamees, kes su raha endale kogub. Riik ei võta raha sinu kiusuks, vaid loob sellega sulle teisi hüvesid. Mille eest peaks siis maanteid remontima? Põhikoolis saad isegi süüa tasuta.

 

Mille eest remondib riik maanteid? Kas sa Euro toetustest oled kuulnud? Just need samad euro toetused lähevadki maanteede remondi alla.

 

Kuid seadustest niipalju, et üks kuulus inimene ka ütles, kahjuks nime ei mäleta, kuid Eesti seadused on nii vigased, et iga arukas inimene suudaks läbi nende vigade endale kohtus võidu tuua. Ma ei tea palju sellest tõsi küll on, kuid jah.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
I'm sorry, kas keegi Eestis on 4 aastat tapmise eest saanud.(Saab 6-15).

 

Ei suutnud ka Ind1go öeldust mööda vaadata. Kas sa arvad, et riik on keegi kotiga vanamees, kes su raha endale kogub. Riik ei võta raha sinu kiusuks, vaid loob sellega sulle teisi hüvesid. Mille eest peaks siis maanteid remontima? Põhikoolis saad isegi süüa tasuta.

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/110_112/kaaslase-kahe-noaga-tapnud-mees-moisteti-kaheks-ja-pooleks-aastaks-vangi.d?id=64121207

Riik on kotiga vanamees, kes su raha endale kogub...


Elvakas66@hotmail.com

It is foolish and wrong to mourn the men who died.

Rather we should thank God that such men lived.

Kus viga näed laita, seal mine ja aita!

Dlja hitrõi zhopõi

jest hui s vintom :D

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Kakluse käigus(loe juriidilisest küljest: sooritas hädakaitse).

Mis te arvate kuhu see raha siis läheb? Maksavad endale palka või? Ärge öelge, et jah, see palgaraha on eelarves köömes. Samas saavad teie vanaemad pensioni, erakorraline meditsiin on tasuta, gümnaasiumiharidus tasuta. Kaitseväge peetakse üleval. Riik kogub teile isegi pensioniks sääste pensionisambaga. Eurorahade eest või?


Foorumi isa

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Mille eest remondib riik maanteid? Kas sa Euro toetustest oled kuulnud? Just need samad euro toetused lähevadki maanteede remondi alla.

 

Kuid seadustest niipalju, et üks kuulus inimene ka ütles, kahjuks nime ei mäleta, kuid Eesti seadused on nii vigased, et iga arukas inimene suudaks läbi nende vigade endale kohtus võidu tuua. Ma ei tea palju sellest tõsi küll on, kuid jah.

 

Päris saasta pole ka vaja toota. Oma eurovaimustusega võid minna tead küll kuhu. Tänu riigile on sul haiglad, kiirabi, politsei, tänavavalgustus jne. Seega ära targuta, kui ise reaalselt midagi ei tea.

 

See kohtu võidu teema on ka vastav. Ei ole see nüüd midagi nii lihtne, et kui oled piisavalt nutikas, siis võidad kõik kohtuasjad.

Selgitame siis seda natuke matemaatika keeles :D

Ütleme, et on mingi seadus ning tõenäosus, et inimene alusetult süüdi mõistetakse on 10% ja et süüdlane jääb karistuseta on 1% tõenäosus.

Minu küsimus oleks, kas see seadus on sellisel kujul mõistlik?

10 inimest 100-st saab karistada ilma, et ta midagi oleks teinud. Aga 100-st süüdi olevast inimesest pääseb 1 ära. Minu jaoks on see jama. Mulle meeldib selline seadus rohkem, kus need numbrid on vastupidi. 100 süütust 1 jääb süüdi ja 100 süüdlasest 10 pääseb minema. Olgu minupoolest, et pooled süüdlased saavad minema ja 1 süütu saab karistada. Parim seadus ongi selline, kus süütuid kannatajaid on vähe ning süüdlased saavad reeglina karistada.

 

Ja see käib kõigi teie haterite pihta, mõelga natuke laiemalt mitte ainult 1 sündmuse põhjal. Seadused on vigased (ei ole olemas ideaalset) ning kuna keegi teist siin juurat ei õpi, siis ma ei eeldagi, et keegi teist mõistaks, kui keeruline on muuta kasvõi 1 seadust ilma, et see mõjutaks kümneid teisi. Bürokraatia ei ole lõbus teema.

Muudetud liikme Logic'i poolt

Lisa steamis ja kirjuta profiili alla, mis asjus:

http://steamcommunity.com/profiles/76561198137155999/

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

No minu jaoks on ikkagi sotsiaalfäär Eestis täielik null... Mis kuradi pensionist me siin rääkida saame? Üksik vanainimene, kes on sul terve elu riiki aidanud ülesehitatada saab penisoni mingi 350 eurot. Maksa kommunaalarved (+ mõnel üür) + teised maksud ja sul ei jäägi midagi alles, kuna nüüd ei näe veel ilma digiboxita ka eesti kanaleid, siis pead ka selle eest tasuma, et mitte lihtsalt kodus lage vahtida, sest kinno minemisest ega teatriskäigust ei ole mõtet rääkida. Saad kõhu päevas korra täis süüa, aga minu meelest ei peaks elu selline olema. Sa oled terve elu tööd rabanud ja tasuks selline pension we?

Koolisüsteem on jah, ka minu meelest hästi üles ehitatud.. Kuigi jah, paljudel maainimestel on see siiski raskendatud, sest linna elukoha sebimine on ka väga suur väljaminek ja tihtipeale lähevadki inimesed selletõttu peale keskkooli tööle, omamata mitte mingisugust kvalifikatsiooni ja seega olles suhteliselt kasutud( alati on erandeid).

 

Kakluse käigus(loe juriidilisest küljest: sooritas hädakaitse).

Roman Fofanovile esitatud süüdistuse järgi ründas alkoholijoobes mees eelmise aasta alguses Sillamäe korteris oma toas 1975.a sündinud meest, kellele lõi Roman kakluse käigus kaht nuga kasutades korduvalt kehasse, mille tagajärjel kannatanu suri sündmuskohal.

Enesekaitseks ei löö sa kedagi korduvalt kahte nuga kasutades kehasse ju.. Aga see selleks. Süsteem on jabur ikkagi.


Elvakas66@hotmail.com

It is foolish and wrong to mourn the men who died.

Rather we should thank God that such men lived.

Kus viga näed laita, seal mine ja aita!

Dlja hitrõi zhopõi

jest hui s vintom :D

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Kommentaari lisamiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks peate olema liige

Loo konto

Liituge meie kommuuni uue kontoga. See on lihtne!

Loo uus konto

Logi sisse

On juba konto? Logi sisse siit.

Logi sisse nüüd

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.