Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...

Princepsi speedsolving blogi (midagi Rubiku kuubikutega)

Soovitatud postitused

SUPERVIP

Anyways, olen juba tükk aega tahtnud kuskile talletada oma arengut erinevate mehaaniliste puslede lahendamisega. Foorum ja eriti vahvli foorum tundub selleks üks hea koht olevat. Kohe alguses ütlen ära, et ma ei ole veel sel alal eriline tegija. Ainuke ala, mil ma olen Eesti võistlustel poodiumile pääsenud on Magic. Ja nüüd peaks vist mainima ära, mis asi see magic selline on.

 

Magic

 

Magic või siis Rubiks Magic on 8 plaadist koosnev pusle ning need plaadid on omavahel ühendatud nööridega. Eesmärk on jõuda võimalikult kiiresti algpositsioonist lõpp-positsiooni. Erinvalt teistest speedcubingusse kuuluvatest aladest, siis seda on võimalik ainult ühte viisi lahendada. Täpsemini, võistleja peab võimalikult kiiresti kordama ühte ja sama liigutuste jada. Ja ajad millest me räägime jäävad üldjuhul alla kahe sekundi ja maailmarekordiks on 0.69 sekundit.

Selline näeb siis üks magic välja. Pildil on näha algstaadium. Mõlemal pool plaate on pilt. Eesmärk on teiselpool oleva pildi lahendimine, ehk siis lõppstaadiumisse jõudmine.

magic05.jpg

[spoiler=Video mis näitab lahendamist.][video=youtube;-JNu5t53Ocw]

 

 

 

Homme kirjutan edasi ja muudan teemat natukene kenamaks.

 

Minu magicu Ametlikud rekordid: Üksiklahendus: 1.41 ja keskmine: 1.53

 

Maailma rekordid: Ükisaeg: 0.69 ja keskmine 0.76

 

Eesti rekordid: Üksikaeg: 1.30 ja keskmine 1.47

 

 

Keskmist aega võetakse siis muidu nii: Tehakse 5 katset ning jäetakse kiireim ning aeglaseim kõrvale ja ülejäänud kolmest võetakse keskmine aeg.

 

 

Ja tänaseks veel üks pilt.

TIMER_500.jpg&w=400&h=400

 

See asjapuu on siis aegade mõõtmiseks. Asi räägib suhteliselt enda eest. Alustamiseks hoiad mõlemad käed peal. Lahtilastes hakkab aeg käima ja kui uuesti vajutad, jääb aeg seisma.

 

2x2

rubik+2x2.jpg

 

Räägib vast enda eest. Nagu Rubiku kuubik aga, 3x3 asemel 2x2.

 

 

Minu ametlikud rekordid: üksikaeg: 14.55 ja keskmine 27.05

 

Eesti rekordid: üksikaeg: 2.96 sekundit ja keskmine 4.54 sekundit

 

Maailma rekordid: 0.69 sekundit ja keskmine 2.12 sekundit

Muudetud liikme Princeps'i poolt
M0ar Inf0

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Edu, loodetavasti tulevikus saad ka alla sekundi :)

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Author of the topic Postitas

Mainisväärselt toimub 16. novembril Tallinna ja Harju koolidevaheline Rubiku kuubiku lahendamise võistlus, kus ma siis klassivennaga osa võtan. Selleks ajaks tahaks uued valemid, mida ma praegu õpin selgeks saada ja neid piisava kiirusega kasutada.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Külaline Feelingless

Nice, ise üritasin ka vahepeal 3x3 lahendada, sain vist kuskil 40 sekundi peale, aga see oli oma kaks aastat tagasi, siis tulid Cubesmithi kleepsud pealt ära Guhongilt ja ei ole siiani viitsinud uusi tellida.. Arvatavasti enamus valemeid meelest läinud juba.

 

Aga vahepeal näpin ikka kleepsudeta täiesti musta kuubikut, see on nagu stress ball =D

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Author of the topic Postitas

Jeps. Valemid kipuvad kuradi hästi ununema :D

Nüüd kus ma kuubikud uuesti kätte võtsin, avastasin, et mitte ühtegi 2x2 lahendamise valemit pole meeles, pidin kõik pm nullist, uuesti selgeks tegema. Aga loodan, et saad kuskilt ka motivatsiooni kuubik uuesti kätte võtta.

 

Praegu sean oma eesmärgiks see nädalavahetus 2 minuti pealt alla 1 minuti peale 3x3 aja saada, sest kui aus olla, siis lahendasin beginneris methodiga kuubiku minutiga ära ja uus meetod peaks aega veelgi parandama, kui vaid selle nüüd kiiremaks saaks.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Edu sulle sellega tundub raske.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Külaline Feelingless
Jeps. Valemid kipuvad kuradi hästi ununema :D

Nüüd kus ma kuubikud uuesti kätte võtsin, avastasin, et mitte ühtegi 2x2 lahendamise valemit pole meeles, pidin kõik pm nullist, uuesti selgeks tegema. Aga loodan, et saad kuskilt ka motivatsiooni kuubik uuesti kätte võtta.

 

Praegu sean oma eesmärgiks see nädalavahetus 2 minuti pealt alla 1 minuti peale 3x3 aja saada, sest kui aus olla, siis lahendasin beginneris methodiga kuubiku minutiga ära ja uus meetod peaks aega veelgi parandama, kui vaid selle nüüd kiiremaks saaks.

 

Fridrich meetodiga on see ka hea, et sa pead alguses ainult paar valemit õppima ja edaspidi õpid juurde lihtsalt et aega kiiremaks teha.

Pärast on 2x2 lahendamine ka lihtsam, sest see on pmst lihtsalt 3x3 ainult nurkadega.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Author of the topic Postitas

Ma tulin oma kooliga siis 5.

 

http://eestielu.delfi.ee/eesti/tallinn/kesklinn/sport/fotod-ja-video-eesti-noored-voistlesid-alal-mis-kogub-maailmas-taas-populaarsust.d?id=65283006

 

Paljud kasutaisd beginners methodi ja sai sellega kuskil minutilisi aegu, mida ma olin ka aasta tagasi võimeline saavutama sama meetodiga, kuid friedrichiga võtab kiiruse kogumine ikka aega. Praegu jäävad ajad 1:30 juurde

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Kommentaari lisamiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks peate olema liige

Loo konto

Liituge meie kommuuni uue kontoga. See on lihtne!

Loo uus konto

Logi sisse

On juba konto? Logi sisse siit.

Logi sisse nüüd

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.