Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...
Jälgi teemat sisse logides  

Ülevaade igasugustest pettustest.

Soovitatud postitused

Kuna hetkel on teemas scammimine ja neid liigub ikka tõsiselt palju , siis otsustasin natuke rääkida

scammimisest ja muust taolisest.

 

Levinud on kuuldus , et alla 1000.- (64€) ei tee Politsei pettuse puhul midagi - See on puhas müüt/vale.

Kindlasti poleks vaja karta Politseid , kui minna tegema avaldust.Nemad aitavad teid alati , kui Te ise olete meeldiv ka nende vastu.Eks siin kohal kehtib ka väide , et kuidas küla minule mina nii külale.

 

Loogiline , et kui lähete sinna , räägite ülbelt oma mure ära , et " nojoo mult rotiti 50 eeku netis , tahaks avaldust teha " , siis kindlasti olete ukse taga.Aga asja saab ka teisiti , suhtlete rahulikult ja räägite mis juhtus , kus juhtus , kellega juhtus ja küll näete , et asi leiab lahenduse.

 

Palju levib ju jutte , et Politsei ei tee midagi kui summa on alla 1000.- , inimesed räägivad ja räägivad seda , kuid ise nad pole proovinudki avaldust teha.Lihtsalt usutakse mingit kuulujuttu ja jäävadki oma rahadest ilma. Uskuge mind , et tasub minna ka avaldust tegema siis kui rahalist kahju polnudki , vaid virtuaalne kahju.

Siit siis üks Hollandist näide http://forte.delfi.ee/news/arvuti/article.php?id=20162462 , Eesti seadused väga selle koha pealt ei erinegi , võibolla asi pole veel nii karmiks läinud ja on lihtsalt papad mammad kahju kinni maksnud , aga kes teab. Niisama lihtsalt alla ei tasu kohe kindlasti anda rahalise kaotuse puhul.

 

Foorumist leiab ka muud infot , seda ma siia ümber ei hakka kirjutama , kuid tooksin siiski välja paar fakti, et kuidas vältida petta saamist.

 

1) Kiire kontroll MSNile.(See võtab teil maksimaalselt 5 minutit , leiate kindlasti selle aja, kui tegemist suurema tehinguga)

St , esiteks oleks tore lüüa MSN sisse Googlesse , kui ei tule midagi , oleks soovitatav kontrollida Scammerite listist.Kui samuti ei tule sealt vastet , siis annab see natukene lootust juurde , et tegu pole Scammeriga.See ei tähenda , et peaksite pea ees Teda nüüd usaldama.

 

2) Kui tegu on kuskilt foorumist Vahvel.net , Rune24.ee jms kasutajaga , siis alati küsida PM temalt sinu kontole , koos tema enda msniga.

Kuna scammerid on targemaks läinud , siis soovitatav oleks PMi sees kindlasti kirjutada MSN ja praegune MSNi tekst mis teie vahel toimub või siis Ostja MSN ja Müüja MSN.

 

3) Avaldust on võimalik esitada ka interneti teel. Kuid selleks peate olema vähemalt 18a vana. Kui olete alla 18 aasta vana , siis peate minema jaoskonda kirjalikku avaldust kirjutama.Võite minna täiesti üksi ja vanemat ega kedagi kaasas olema ei pea. Karta pole vaja.

 

4) Tehingut tehes hoida alles kõik tehinguga seoses olev info. Minul endal on kohe arvutis olemas kaust , kuhu teen igale tehingule eraldi kausta , sinna panen kõik sellega seoses MSNi ajaloo , panga ülekanded , inimese andmed jms veel. Kes teab millal neid võib vaja minna , kuigi alguses on tehing hästi läinud , kindlasti hoida need alles endal.

 

5) Alati on soovitatav küsida telefoni NR ja lasta kinnitada tal see , näiteks saadab sulle SMSi või helistate läbi üksteisele , vastamata kõne ei tõesta midagi.

 

 

Kuna foorumlased on siin juba väga head tööd teinud teiste hoiatamisega siis võite lisa leida nendelt lehtedelt.

 

Üksikasjalikult läbi kirjutatud õpetus Cemtey poolt.

http://www.vahvel.net/showthread.php?23298-Sinult-varastati-p%E4ris-raha-Eesti-kodaniku-poolt-(EEK)

 

Vahvel.net scammerite nimekiri Henry poolt.

http://www.vahvel.net/showthread.php?58684-Vahvel.Net-Scammerite-nimekiri

 

Võibolla polnudki seda teemat vaja , kuna neid on juba suhteliselt palju , aga üritasin kõik ühte kohta kokku koguda kõige vajalikuma informatsiooni enda arust.

 

Päikesttt :)

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

mhm ise läksin 25€ pärast menti ja piisas ühest kõnest vanematele ja õhtuks oli raha tagasi...osad vanad seal suht sõbralikud :)

aga kui summa alla 64€ siis politsei väga midagi teha ei saa maksimum trahv vist 400€, mida hakab kohtutäitur välja nõudma, ei maksa arestitakse su panga kontod. Ja juba selle pärast tuleb alati teha avadlus, et vähemalt teised ei saaks enam üle ...

aga kui üle 64€ siis kriminaal asi :) ja politseil suht vabad käed.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Eesti politsei on minu meelest täiesti alla arvestuse. Kõik avaldused ning menetlused venivad neil NII pikalt. Ootasin menetlust ühe kohtu asja jaoks ligi 3-4 kuud (ja see oli ainult politsei menetlus). Peale 3-4 kuud olid mul juba närvid krussis, kuna kõnet konstaablilt ei tulnud. Võtsin ennast kätte ning hakkasin ise tegelema. Helistades abi ei saanud, kuna koguaeg anti mulle uus number, kellega peaksin rääkima. Kokkuvõttes läksin ise jaoskonda ning poole tunni ootamise järel sain teada, et nad ''unustasid mulle helistada''. Kogu asi keerles üle 10000 euro suuruse summa ümber. Kui selliste rahadega nad ei suuda oma tööd kiiresti ja korrektselt sooritada, mis me siis loodame 25 euro pettuse juures?

 

Kuigi petta saades peaksite kindlasti minema kurtma neile siiski muret ...


Oldschooler

"I never saw a wild thing feel sorry for itself..." D.H Lawrence

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Midagi uut ma siit küll teada ei saanud, aga väga asjalik teema sellegi poolest. Tegelt tahtsin ma sulle(Lunar Coins1'le) öelda seda, et koma käib alati "sõna, sõna" mitte "sõna , sõna". Ja peale puntki tuleb tühik ja siis lause algus, näide:"Lause, lause lõpp. Lause algus" Mitte "Lause lõpp.Lause algus".

Mainisin kuna sa paned õigekirjale pisut rõhku, midagi halba ma selle õpetamisega ei soovinud. Kuigi teiste õpetusi on nõme kuulda võtta, see pärast võid ka mu postitust ignoneerida. :)


sadwa.jpg

 

"Success is the best revenge"

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Miks?

Info = - 0

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

see delfi link ei tööta.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Kommentaari lisamiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks peate olema liige

Loo konto

Liituge meie kommuuni uue kontoga. See on lihtne!

Loo uus konto

Logi sisse

On juba konto? Logi sisse siit.

Logi sisse nüüd
Jälgi teemat sisse logides  

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.