Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...
Jälgi teemat sisse logides  

Riigikohus: võõra isikutunnistusega ööklubisse minek pole kuritegu

Soovitatud postitused

Kui seni karistasid kohtud ööklubisse pääsemiseks võõrast isikutunnistust kasutanud või selleks enda isikutunnistust laenanud noori kriminaalkorras, siis riigikohus asus seisukohale, et ainuüksi ööklubisse pääsuks võõra tunnistuse kasutamine pole kuritegu.

REKLAAM

 

«Võõra isikutunnistuse kasutamise eest karistuse määramisel kontrollitakse ka, kas lisaks tunnistuse kasutamisele inimene omandab ka mingisuguse õiguse või vabaneb mingist kohustusest. Aga sellist õigust nagu ööklubisse pääsemise õigus pole olemas,» selgitas riigikohtu pressiesindaja Eveli Kuklane Postimees.ee’le.

 

«Täpsemalt võib sellise olukorra lahendus sõltuda muudestki asjaoludest, aga antud juhul oli vaidluse all tõesti kõige trafaretsem olukord,» lisas ta.

 

Nimelt märkis riigikohtu kriminaalkolleegium möödunud nädal tehtud otsuses, et ööklubi pidaja võib otsustada oma vaba äranägemise järgi, keda ta lubab klubisse ja keda mitte ning seda hoolimata siseneda soovija vanusest.

 

«Seetõttu ei saa ööklubi turvamehele teise isiku dokumenti esitaval inimesel tekkida nõudeõigust enda klubisse sisse lubamise suhtes,» seisab kohtu otsuses, milles järeldatakse, et ööklubisse sisenemiseks oma isikutunnistust teisele laenanud inimest ei saa karistada vastavalt karistusseadustiku paragrahvile, mis puudutab tähtsa isikliku dokumendi kuritarvitamist.

 

Ometigi on madalama astme kohtud selle paragrahvi alusel paljusid noori karistanud. Justiitsministeeriumi andmetel registreeriti eelmisel aastal tähtsa isikliku dokumendi kuritarvitamisega seotult 353 kuritegu.

 

«Seni oli kohtupraktika teistsugune. See on tõlgendamise küsimus ja riigikohus pole varem seda teemat arutanud,» sõnas Kuklane. «Riigikohus oma otsuses andis nüüd edaspidiseks suunised.»

 

Tagasiulatuvat mõju juba langetatud kohtuotsustele sel siiski pole. «Juba langetatud otsuste suhtes teistmismenetlust algatada ei saa,sest kohtupraktika muutmine ie ole kriminaalmenetluse seadustiku järgi teistmise alus,» märkis Kuklane.

 

 

Minu arust super hea uudis.

 

Allikas:http://www.postimees.ee/?id=338462

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
aina ajuvabamaks see eesti seadustik läheb. Ning ma ei saa aru, kuidas see saab olla Super hea uudis Ord1nary?

 

Lähed 17a vanusena sõbra dokiga klubisse ja jääd vahele ja saad krim.korras karistada (mis ei kao sult kunagi registrist ära). Arvate tõesti, et see "rikkumine" on väärt seda? Et oled ~35 ja ei saa nt mingisse riiki reisida oma perega, sest sul on selline karistus all?

Ma ei arva nii ning see uuendus on väga teretulnud.

 

Ise olen 19.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Olen ka poolt, et väga hea uudis see, kui veel aastakese jooksul peaks mul vaja seda minema, siis pole vähemalt midagi karta, ise pole kunagi muidu kasutanud kellegi teise doksi. ;)

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Lähed 17a vanusena sõbra dokiga klubisse ja jääd vahele ja saad krim.korras karistada (mis ei kao sult kunagi registrist ära). Arvate tõesti, et see "rikkumine" on väärt seda? Et oled ~35 ja ei saa nt mingisse riiki reisida oma perega, sest sul on selline karistus all?

Ma ei arva nii ning see uuendus on väga teretulnud.

 

Ise olen 19.

 

psh.. miks sellist paska ajad

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Esmalt ma tõesti loodan, et antud kurioosum ei tähenda seda, et nüüd alaealised klubisse sisse saavad. Võib-olla räägitakse ainult sellest, kui täiskasvanul pole enda dokki kaasas ja kasutab õe või kellegi oma. Kui antud ekstensiiv käib ka alaealiste kohta, siis on ühiskond kuskil vales kohas.

 

Mis kuradi hea uudis? Vabandust kõnepruuki, kuid selline asi väljub täiesti kontrolli alt. Kui pole ikka 18, siis katsuge sellele klubielule alternatiiv leida. Võtku mind saatan, kui ma peaks mingi 15 aastasele, kes näeb välja 22, seal tihi tegema ja pärast endale mingit jama tõmbama(mitte, et seda juhtuks, aga mõelge selle üle, mida ma öelda tahan).

 

Klubid on isegi p***e keeratud ja nüüd tahetakse alaealisi ka sinna sisse lasta, et nad rohkem seal jooksid ja suitsetaksid. Ärge üritagegi ajada, et alaealised ei hakka seal suitsu ja alkot ostma. Väga vähesed(reeglina ka osa, kes moodustab lõviosa normaalsete inimeste hulga) ostab klubis minimaalselt juua ja läheb sinna tantsima ja head aega veetma.

 

Kui see jant on tõesti legitiimne, siis peaksid ju baari töötajad hakkama dokumente küsima.

 

Ei poolda kindlasti!

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Tegelikult peaksime õnnelikud olema, et meie riik niigi "hästi" hakkama saab. Inglismaal viiakse käiku reform, mille tulemusena kasvab aasta õppemaks 3000 naelalt 9000-le naelale. See on lausa absurdne.


There are many obstacles in life, I'm one of them

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas
Tegelikult peaksime õnnelikud olema, et meie riik niigi "hästi" hakkama saab. Inglismaal viiakse käiku reform, mille tulemusena kasvab aasta õppemaks 3000 naelalt 9000-le naelale. See on lausa absurdne.

 

Kuule kutt, mida vittu sa ajad?

Ajad mingit paska,millest sa ise ei tea.

Ema dokumendiga? Ole nüüd normaalne.Sellist idiootset juttu räägi oma emaga.

 

Enam ei tule kriminaalkaristust selle eest,sellepärast ongi hea.Palun ära pane tarka kui sa asjast munnigi ei jaga..

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Kuule kutt, mida vittu sa ajad?

Ajad mingit paska,millest sa ise ei tea.

Ema dokumendiga? Ole nüüd normaalne.Sellist idiootset juttu räägi oma emaga.

 

Enam ei tule kriminaalkaristust selle eest,sellepärast ongi hea.Palun ära pane tarka kui sa asjast munnigi ei jaga..

 

Mis sul juhtus? Ära erutu.


There are many obstacles in life, I'm one of them

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Ega see ei pruugi ilmtingimata tähendada, et alakal on nüüd väga kerge kluppi sisse saada. Vahe on vaid selles, et kui üritab ja vahele jääb, siis ei ole täiesti idiootset karistust järgnemas, vaid võrdvääriline karistus teo tõsidusega.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Ega see ei tähenda nüüd, et iga alaealine sisse saab. Ja see et mingid alakad lähevad kluppi ja jooma, siis tõesti nagu jäägu vait selle koha pealt, nagu ise poleks sellist pulli korraldanud. See tähendab pigem seda et kui alaealine üritab saada kluppi aga failib, siis ei ole karistust. Mitte et saab failides trahvi. Ma ei saa aru, mõni siin ikka väga retard. Ja seal oli kirjas, et klubi otsustab, kas laseb sisse või ei, vahet pole mis vanus on. Nii et ma ei jaga biiti, miks siin mõni 18+ siukest sitta toodab ?


20ql8c5.jpg

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Ei, ei, ei. Te ajate nüüd kaks väga väga erinevat asja segamini - kluppi saamine ja (sealt) alkoholi ostmine.

 

Skeem on tegelikult väga lihtne. Ööklubisse pääsemise piirvanuse määrab ööklubi ise (kas siis 18, 21, 25 vms) ja seadustega pole määratletud, et 12 aastane ei võiks ööklubisse minna. See on ööklubi(de) endi otsustada, keda nad sisse lasevad.

 

Alkoholiga on aga teine lugu- kõikide alkohoolsete jookide tarbimine/ostmine on seadusega määratletud ja selleks kellegi teise dokumenti kasutades, kasutad sa ka selle teise inimese õigusi (antud juhul õigust osta legaalselt alkoholi).


Miski pole eales nii halb, et ei saaks halvemaks minna. - Murphy.

- - -

MaSu on läbi, nüüd on TäPe (täitsa piixus), varsti on PuPu (puhta piixus>)

 

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Klubi osa täpselt sama mõte mis mul, vb sõnastasin ainult halvemini. Alko osas mõtlesin seda, et alaealised joovad, mitte et ostavad võõra dokiga. Mõtlesin lihtsalt alkoholi tarbimist. Ma olen kindel, et palju 18 aastased on ikka omal ajal alaealisena napsu pannud või kasvõi väiksed õlled teinud. See, et alakad joovad, mõttetu iba on see. Inimesed teevad, mis tahavad.


20ql8c5.jpg

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Kommentaari lisamiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks peate olema liige

Loo konto

Liituge meie kommuuni uue kontoga. See on lihtne!

Loo uus konto

Logi sisse

On juba konto? Logi sisse siit.

Logi sisse nüüd
Jälgi teemat sisse logides  

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.