Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...
Jälgi teemat sisse logides  

Downhill

Soovitatud postitused

geeathertonpractices.jpg

 

Kuna tundsin vajadust, seda ala Eesti noorsoole tutvustada, siis selle ma nüüd ka ära teen

Mis asi on siis Downhill ?

 

Downhill on ekstreemne jalgratta sport, mis pakub adrenaliini suurel hulgal. See vajab osavust, füüsilist vastupidavust. Sellele alale korraldadakse võistlusi, nii Eestis, Baltikumis, kui ka terves maailmas. Rajal ootavad sind ees kivid, juurikad, kännud, kurvid, järsakud hüpped ja palju muud toredat.

Siiski, video räägib rohkem kui tuhat sõna:

http://www.pinkbike.com/video/162444/

 

Downhill Eestis

 

Öeldakse, et Eestis pole mägesid. Me nõustume sellega, aga tõestame ka vastupidist.

On umbes 100 inimest Eestis, kes peale tööd/kooli helistavad sõbrale, võttavad ratta ja lähevad rajale.

Nad saavad tunda adrenaliini, lendavad üle kivide, kändude, juurte. Liuglevad läbi kurvide.

Eestis on olemas Downhilli Karikasari. Võistlusi korraldab Downhilli klubi "Freedown".

Võistlused toimuvad tavaliselt suvel (maist septembrini). Võistluse raja pikkus oleneb tavaliselt sõitjast. Üldiselt on nii et olenevalt rajast, siis Eesti parimad mehed tulevad alla 40-60 sekundit.

Võistlused toimuvad tavaliselt Lõuna Eestis, ja Kiviõli tuhamäel.

 

"Aga ma elan ju Tallinnas, siin pole ju mägesi ???"

 

Praktika näitab, et on. Olen 100% Tallinna poiss, elan Mustamäel. Sõitmas käin tavaliselt nõmmel. Pikimad laskumised seal on umbes 25 sekundit. Nad ei ole küll pikad, aga pakkuvad peaaegu sama palju adrenaliini, kui Lõuna poolsed rajad.

 

Kes seda Downhilli sõidavad ?

 

Downhillis võistlevad Eestis poisid/mehed vanuses 13-40. Samas on ka mõned naised.

Downhill sobib igale ühele. Ajapikku tuleb julgus, kuigi päris argadele see ala tõesti ei ole mõeldud.

 

Palju maksab see ala ?

 

Ega ta ei ole odavaim sport, aga sport polegi odav.

Alguses alustavad kõik üldiselt mingi tavalise rattaga. See sõidetakse pilbasteks siis ostetakse varsti järgmine (hind umbes 5 tuhat krooni, oleneb kas kasutatud või uus jms). Sellega sõidetakse päris kaua, vastavalt rikkuse astmele. Ise sõitsin selle 5 tonnise rattaga terve 1 hooaja, aga tean ka neid, kes on sõitnud 3 hooaega. Järgmisena on 2 varianti, kas osta fullsuspension ratas, või hakata seda ise kokku panema. Hinna määravad jupid, ja raam. Odavaim, eestist ostetav tutikas ratas on 20 tuhat. Loomulikult saab seda ka järelmaksuga osta. Kasutatud korralikku ratta saab isegi 10 tuhandega praegusel ajal. Sellist ala sõites, on kindlasti vaja kaitsmeid ja kiivrit. Hind oleneb jällegi, kas uus või kasutatud. Kiivri soovitan uue osta, see maksab mingi 1000 krooni umbes, olenevalt kiivrist. Hind võib olla ka 5 tuhat, eks ikka oleneb firmast, materjalist, kaalust jms sellisest. Väga soovituslikud on ka põlvesääre kaitsmed, kuna üsna tihti võib midagi juhtuda. Head kindad. Need asjad on kasutatult kokku mingi 500 krooni ehk. Ja bodyarmor, eriti soovitan seda kasutada alguses, ja seal kus sa enne sõitnud pole.

Ma omast kogemusest võin öelda, et kiiver on ikka vähemalt 1 korra päästnud mu pea pooleks minemast. Kindad paar korda kaitsnud "nahata jäämisest" Säärekaitsmed kaitsnud lugematu hulk kordi jalaluid, pedaale jala sisse auke tegemast (ei ole mõnus kui 3 mm pikkued mettalljunnid sulle säärde ronivad).

 

Ala on sulle, kui:

 

1.Kui see jutt, sind nüüd ära ei hirmutanud, siis ütlen, et tegelikult ei ole see asi nii hull. Raskeid kukkumisi tuleb ikka ette suhteliselt harva (paari kuu jooksul, või veel harvem, oleneb mis tasemel sõita), ja see on enda võimete ülehindamisest.

2. Vajadus adrenaliini järele.

3. Rahulik sport, peale võistlusi on alati chill&grill&pidu.

4. Ei ole kohustusi. Lähed sõitma millal tahad,

5. Pole treenerit. Step by step arened.

Mõned lingid:

 

Downhillist inglise keeles natukene pikemalt ja laiemalt:

http://en.wikipedia.org/wiki/Downhill_mountain_biking

Freedown klubi koduleht, kust saate lugeda Eesti Downhilleritest:http://www.freedown.ee

Eesti Downhillerite foorum:http://foorum.freedown.ee

Maailma suurim Downhillerite kommun:

http://www.pinkbike.com

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Tubli töö (Y)

Jutu paranduseks ma vihjaks , et 1k'ga ei saa ikka väga korralikku kiivrit ;)

minu oma oli 2.6k ja oleeen meeeeletult rahul sellega. samas mu sõber sõidab 1.6k'sega ja on ka rahul.

odavad on ilmselt kas siis kerged ja nõrgad või tugevad ja rasked.

 

Kukkumiste kohta on steve peat öelnud "kukkuma peab selleks, et aimu saada oma piiridest" , mis on iseenesest väga vajalik teadmine ;)

 

ja päris individuaalselt treenides ei ole tulemus nii kiire kui siis kui keegi juhendab = )

 

muud mul lisada pole ... ;)

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Super ala .. Oleks raha, tegeleks isegi .. Aga rääkige huxy ja ailar enda kõige hullemast kukkumisest mis teil olnud on.


~~~SIGNATUUR EEMALDATUD~~~

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas

Usu mind, küll see raha tuleb, mul on 2 venda ja 1 õde, elame mustakal 3 toalises korteris. Ometi on mul täitsa normaalne ratas ja saan võistlustel käia.

Minu mats siis: 2.06 võite hakata vaatama, ma arvan et see on üks mu hullemaid. Aga valusam oli kui voorekal lihtsalt otse puusse panin ma arvan. Kiirus oli ikka mingi 30 km/H ma arvan..lihtsalt ei keeranud kuriv välja ja põmm. Isegi pidurilink liikus paigast :D

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Ailar, se sina kes esi velje kõveraks lendas?


~~~SIGNATUUR EEMALDATUD~~~

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas
Ailar, se sina kes esi velje kõveraks lendas?

 

Jees. Rahvas, kui kedagi ala huvitab, siis laupäeval on Tartu kõrval Vooremäel jämm/võistlus. Tulge vaatama ja kaasa elama. Rattaid näeb, matse näeb, hüppeid näeb.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas

Hooaja viimane võistlus siis ka lõppes. Olin millegi pärast hobbysse pandud, ja seal siis 10nes koht 15nest. Enamus olid kohalikud sõitjad seega suht rahuldav. Juunioride arvestudes oleks 4jas olnud. Sust vägev oli.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Klassivend suht eesti meistrite hulgas downhillis.. ;)

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Kommentaari lisamiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks peate olema liige

Loo konto

Liituge meie kommuuni uue kontoga. See on lihtne!

Loo uus konto

Logi sisse

On juba konto? Logi sisse siit.

Logi sisse nüüd
Jälgi teemat sisse logides  

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.